User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: 2 ayrı sorum var arkadaşlar

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up 2 ayrı sorum var arkadaşlar

1.si aracımı dynoya sokacam ve tam olarak kaç hp ürettiğine bakacam ardından basınç açma diye bir olay varmış bu nasıl yapılıyor ve nekadara mal oluyor ne kadar güç elde ediliyor ve yakıtı etkilermi
    2.si sağda solda yakıt tasarrufu sağlayan ve gücü arttıran chip reklamları görüyorum yakıtı azalttığı doğrumudur benim araca uygun bir yazılım varmıdır

ayrıca bu bahsettiğim şeyleri nerede yaptırabilirim?

teşekkürler

Tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigittorun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.si aracımı dynoya sokacam ve tam olarak kaç hp ürettiğine bakacam ardından basınç açma diye bir olay varmış bu nasıl yapılıyor ve nekadara mal oluyor ne kadar güç elde ediliyor ve yakıtı etkilermi
    2.si sağda solda yakıt tasarrufu sağlayan ve gücü arttıran chip reklamları görüyorum yakıtı azalttığı doğrumudur benim araca uygun bir yazılım varmıdır

ayrıca bu bahsettiğim şeyleri nerede yaptırabilirim?

teşekkürler
    güç = fazla yakıt sence ne kadar mantıklı bu chipler
    Samsa

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle konuyu sohbet bölümünden genel teknik bölüme taşıyorum.

ARacınızın gücünü basınç arttırarak yükseltebilirsiniz. Basıncı kontrol eden wg i , manual yada elektronik basınc arttırıcı ünitelerle belli bir güvenlik limiti dahilinde arttırabilirsiniz.

Aracınıza öncelikle yapılabilecek en iyi modifikasyon egzoz sisteminden başlıyor.
    Uppipe , downpipe , orta borular ve son susturucu olarak başlayabilirsiniz. Bu işlemler kat. iptali ile birlikte aracınızın bir miktar basıncını zaten yükseltecekler.. Dolayısıyla sadece egzoz işlemiyle 20-25hp elde etmeniz olası. Üzerine de dilerseniz boost controller alabilirsiniz.

Aracınıza chip yazdırmak oldukça saçma olur. Zembille yazılımı destekleyen üniteler var. Bu ünitelerle hem güç kazanıp hem de sakin kullanımda yakıt tüketiminiz düşebilitesi olası. Kullanılacak ürüne ve yazılımı hazırlayacak arkadaşın marifeti diyebiliriz. Fakat Eskişehir de görünüyorsunuz. Oralarda sıkıntı yaşamanız olası. Istanbul ve Ankara size yardım edebilecek şehirler.. En güzeli bir adet egzoz gazı sıcaklığı, basınç saati ve wideband edinmeniz ve IStanbul ' a yada Ankara'ya bir iki günlük ziyarette bulunmanız olacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle konuyu sohbet bölümünden genel teknik bölüme taşıyorum.

ARacınızın gücünü basınç arttırarak yükseltebilirsiniz. Basıncı kontrol eden wg i , manual yada elektronik basınc arttırıcı ünitelerle belli bir güvenlik limiti dahilinde arttırabilirsiniz.

Aracınıza öncelikle yapılabilecek en iyi modifikasyon egzoz sisteminden başlıyor.
    Uppipe , downpipe , orta borular ve son susturucu olarak başlayabilirsiniz. Bu işlemler kat. iptali ile birlikte aracınızın bir miktar basıncını zaten yükseltecekler.. Dolayısıyla sadece egzoz işlemiyle 20-25hp elde etmeniz olası. Üzerine de dilerseniz boost controller alabilirsiniz.

Aracınıza chip yazdırmak oldukça saçma olur. Zembille yazılımı destekleyen üniteler var. Bu ünitelerle hem güç kazanıp hem de sakin kullanımda yakıt tüketiminiz düşebilitesi olası. Kullanılacak ürüne ve yazılımı hazırlayacak arkadaşın marifeti diyebiliriz. Fakat Eskişehir de görünüyorsunuz. Oralarda sıkıntı yaşamanız olası. Istanbul ve Ankara size yardım edebilecek şehirler.. En güzeli bir adet egzoz gazı sıcaklığı, basınç saati ve wideband edinmeniz ve IStanbul ' a yada Ankara'ya bir iki günlük ziyarette bulunmanız olacaktır
    sağol arkadaşım ancak şuan zaten istanbuldatım burada okuyorum yani son bi ricam var bu dediklerinizi en iyi neresi yapar yada onno ustaya götürsem o ilgilenirmi acaba ve nekadara mal olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya arkadaşlar bi dünya insan bakmış ama 1 kişi cevaplamış yokmu arkadaşlar su son sorumun cevabını bilen birisi!!!

Dr.Ecu Chiptuning ERDEMM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla foresterlarla gc8 ler mekanik ve elektronik aynı özelliklere sahipler eğer aracın 2000 model ve üzeriyse gc8 ve wrx ler gibi program atılabilir. görkemin dediği gibi egt ve wideband bide komple egzoz gayet keyifli bi otomobil olur şahsi fikrim program konusundada oz" derim ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERDEMM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla foresterlarla gc8 ler mekanik ve elektronik aynı özelliklere sahipler eğer aracın 2000 model ve üzeriyse gc8 ve wrx ler gibi program atılabilir. görkemin dediği gibi egt ve wideband bide komple egzoz gayet keyifli bi otomobil olur şahsi fikrim program konusundada oz" derim ben
    aracım 99 model 98 trafik çıkışlı ayrıca oz yazmışın nedir bu anlayamadım bide bu işlemlerden sonra yakıt nasıl etkilenir kimse birşey söylemiyor ayrıca nekadara mal olur

Tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıtın artar

fiyatıda yaptırıcağın usta ile konuşman gerek kimi pahalı kimi ucuz yapıyor.
    Samsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbulda subaru üzerine master yapmış 2tane servis önerebilirim :

1- Maslak Paşaoğlu Servis
    2- Maslak Doğan Usta(Hobby garage)

Maliyet olarak 3aşağı 5 yukarı
    egzoz , ara bağlantılar
    Elektronikler(evc göstergeler)
    yaklaşık 2.5milyar bunlara gidecektir.
    Yazılım işide seçeceğin beyin ve ayarlarıyla birlikte sana aşağı yukarı 4milyara gelecektir ama sorunsuz gündelik bir güç elde edeceksin ve bunlar ileriki adımlar için alt yapın olacaktır.. Her daim lazım olacak parçalar kısacası ve sattığında geri kazancıda olan şeyler o yüzden ölü yatırım diye düşünmeyebilirsin

Dr.Ecu Chiptuning ERDEMM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigittorun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım 99 model 98 trafik çıkışlı ayrıca oz yazmışın nedir bu anlayamadım bide bu işlemlerden sonra yakıt nasıl etkilenir kimse birşey söylemiyor ayrıca nekadara mal olur
    oz" dediğim özgün arkadaşımız map konusunda parmakla gösterilebilicek bi arkadaş örneğin benim aracıma map yaptı mapten önce 600 lira falan yakıyodu şuan 450 yakıyo, uzunda 340, gazlarsan 850 900 civarı yani sakin kullanımda ekonomi gazlarsanda çok az bişey fark ediyo.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERDEMM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oz" dediğim özgün arkadaşımız map konusunda parmakla gösterilebilicek bi arkadaş örneğin benim aracıma map yaptı mapten önce 600 lira falan yakıyodu şuan 450 yakıyo, uzunda 340, gazlarsan 850 900 civarı yani sakin kullanımda ekonomi gazlarsanda çok az bişey fark ediyo.
    anladım kardeş peki nerededir bu arkadaşın yeri?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sağol birader eyvallah

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)