User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: 200sx S13 - Gaz Kesme problemi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

200sx S13 - Gaz Kesme problemi...

Araç 1993 nissan 200sx S13 - Ca18det

yaklaşık 2 gündür bir sorun var fakat henüz net olarak çözemedim. iş yoğuluğundan dolayı ilgilenemiyorum(sabah 8 , akşam 11 tadında çalışma h.sonu dahil)

cuma sabahı arabanın ruhsat işlerini halletmek içn bostancı trafik şubeye gittim. işlerimi 3 gibi bitirdikten sonra ofise gitmek için yola koyuldum fakat öğleden önce biraz sıkıntılı olduğumdan bostancı-kaynrca arasında yaptığım yolu biraz sert şekilde almış olabilirim.. arabayı ofisin önünde soğutup ofise çıktım bu ana kadar herşey normaldi...

akşam saat 11.30 gibi ofisten çıktım , yarım kontak yaptığımda benzin pompasından gelen o stabil zzzzzzzz şeklindeki ses yine normal geliyor fakat arada takılıp tekrar devam ediyordu yarım kontakta. zzzzzzz tık tık zzz tık tık tık zzzz şeklinde.. çeyreğin biraz üstünde benzin vardı...

pompa sustuktan sonra marşa bastım , araba aldığımdam beri ilk defa ilk marşta çalışmadı. ikinci denememde ise yine çalışmaz gibi oldu gaza bir kaç kez üst üste bastığımda araba çalıştı. sonrasında herşey gayet normal şekilde çalıştı , jiklem normal çalııyordu arabada titrmee vs. yoktu... fakat yola çıktıktan sonra yaklaşık bi 500 metre sonra sahil yoluna çıktığımda sabit gazda araba çok kısa süreliğine tkaılıp devam etmeye başladı
    yani 300-400 metrede bir takılıp devam ediyordu . çok kısa süreliğine gazın kesildiğini hissediyordum. fakat 3-4 km sonra onu yapmayı da kesti normale döndü.. c.tesi sabahı işe gelirken sabah yine aynı şeyi yaptı 3-4 km sonra o teklemeyi kesti. dün akşam(c.tesi) ofisten yine saat 9 gibi çıktığımda yarım kontakta yine pompadan garip sesler geldi , marşa bastım yine çalışmadı , bu sefer gaz veridğimde de çalışmadı. (araba c.tesi gün içinde hiç çalıştırılmamıştı) ikinci basışımda 4-5 kez gaza sert mastım marşa basarken araba çalıştı fakat rölanti 900 devirlerde ve arabada korkutucu derecede titreme vardı. arabanın içnde bnei sallayacak kadar.

deviri yaklaşık 4-5 sn ye 2000dd de tuttuktan sonra , rölanti düzeldi titremeyi kesti , jikle çalştı 1500dd e çıktı , normale döndü yani...

motoru ısıtıp yola çıktıktan sonra bu bahsettiğim sabit gazda arabanin çok kısa kesilip geri gelmesi yeniden 5-6 defa oldu. fakt yine 3-4 km yi geçtikten sonra araba normale döndü hiçbir sorun yokmuş gibi devam ettim...

bu sabah ise pompadan normal sesi geli sabit zzzz sesi.. ve ilk marşta gaza basmadan çalıştı arba. rölanti normaldi , yola çıktım kesme yapmadı sanki daha önce hiçbirşey olmamış gibi.. sadece 1 yada 2 kere kesti sonra bir daha da olmadı. muvaffakla konuştuk ilk olark benzin pompası olabileceği aklımıza geldi. fakat bir süre sonra kesilan tekleme olayını bujilere de bağladık. kafam çok karışık , normalde bu akşam bursaya gidiyordum allahtan istanbulda kalacağım şirket iç eğitimi iç. h.içi ilgilenebileceğim arabayla. sizin de fikirleirnizi almak istedim. nissancı olsun yada olmasın.

teşekkür ederim şimdiden...

yusufbatırel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...................

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benzin pompasindan yapiyor araclar genelde bahsettigin bu sorunu benzin bompani degistirdigin vakit bir sorun yasayacagini sanmiyorum.Bu arada biranonce davranmassan eger yolda giderken biranda araaba calisirken gaz almicak gaza basicaksin basicaksin araba calisiyo ama gitmiyo olucak,aman diyim dikkatli ol.Bobinlere'de bakilmasinda fayda var.

Gecmis olsun.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    servise götüree kaar arabayı yatırma kararı aldım .. 2-3 gün kullanmayacağım..

Muvaffak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bos bos durmasin eline 10 anahtar al bobinlerini sok buji anahtari al bujilerini sök benzin pompani sök yada 10 dk serviste soktur bi baktir fln yeter artik bidaha demicem gelicem ben yapicam yoksa
    http://i1230.photobucket.com/albums/...a/imzatech.jpg

JDMWorks
    PHOTOWORKS
    Etme eşşekle muhabbet küstürürsün...

Mrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aklıma ilk olarak buji-akısmetre-benzin pompası geldi ama ilk bujilere bakmakta fayda var

Tugral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bujidendir. Ben aracı aldığım cocuk 4bin devir civarı egzoz patlatarak eskiliyordu. İyice boku cıkmıs bujilerin yürümüyordu. Bendede basladı aynı sorun. Motorumu acıp güzelce toplamam lazım aslında böylede götürür daha ama benim bi açıp içeriye dalasım geliyor
    Dört tekerlekle uçar gider kelebek gibi
    Otobanlarda açar renk renktir çiçek gibi
    Güzel havada var mı onunla gezmek gibi
    Ayağı yerden kesen güzellik otomobil

Cihan
    Misafir
    Yakıttan olabilir mi aceba?

Mrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesme problemi burdada bi s13de yasadık bujilerini degiştirdik geçti buji ıslatmıs galiba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş yoğunluğundan ciddi şekilde , bujileirmi bile dğeiştirmeye fırsatım olmadı henüz. denso iridiumlar torpidoda. birisi gelip değiştirmezse 1-2 gün daha da öyle kalacak gibi gözüküyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazan herkeze teşekkürler arkadaşlar. Sorun ; Denso Iridium bujilerle çözüldü.

birinci piston ıslak çıktı sanırım buji özelliğini kaybetmiş ve yeterli patlamayı yapamıyordu. 300-400 km sonra tekrar ilk piston bujisini söküp sorun devam ediyormu diye bakacağım

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    densolar büyük drifter mechanix in tükkanı JDM WORKS den temin edilmiştir...

sağooooll ceydiem wöörrkksss

Muvaffak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinde bi anahtar al sok dedik ;D iyi yaptin sonunda sirada yag degisimi var hade hayirlisi + 50hp
    http://i1230.photobucket.com/albums/...a/imzatech.jpg

JDMWorks
    PHOTOWORKS
    Etme eşşekle muhabbet küstürürsün...

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Spawn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    densolar büyük drifter mechanix in tükkanı JDM WORKS den temin edilmiştir...

sağooooll ceydiem wöörrkksss
    Bujiler önemli değil abicim ,anahtarlarımı takımlarımı kullandın olm !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yinede sağol mustafa 10 ingiliz anahtar bazen harikalar yaratabiliyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)