User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Römork için bağlantı yeri / çeki demiri hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Römork için bağlantı yeri / çeki demiri hk.

Merhaba,

Çoluk çoçuğa karışınca ihtiyaçlar da değişiyor, bu konu tamamen buna yönelik.

3 doğumgünü sebebiyle, dedesi gitti akülü araba aldı bizim kerataya

ağır olması , asansöre sığmaması gibi dertler bi kenara, sonatanın büyükçe bagajına kesinlikle girmiyor, arka koltuğu komple işgal ediyor, çocuk önde annesiyle oturmak zorunda kalıyor, bu durum hiç hoşuma gitmiyor, 1-2 km lik yere oldukça dikkatlice gittim ama bir an önce başka çözüm bulup, arkada çocuk koltuğuna oturtmam lazım.

çocuk heves ediyor, ben arabayı biyerden biyere götürmeye çekiniyorum ve üşeniyorum.

bu iş için 2 türlü alternatif gördüm:

1 - bagaj üstüne portatif bisitlet taşıma aparatlarından bağlamak
    2 - römork çeki demiri alt yapısı hazırlayıp, çeki demirine pratik sök tak yapılabilen bir aparat bulmak.

2 seçenek daha hoşuma gidiyor ama benim araca göre hazır bir ürün bulamadım, yurtdışında satılan ürünler var ama yurt içinde satış yok gördüm aramalarımda. ayrıca ilk seçenek, bagaj kapağına bağlandığı için, ihtiyaç halinde bagaj kapağı kullanımını kısıtlıyor.

Bu işte arabaya özel çözüm yapan birileri var mıdır acaba? hem römork çeki demiri hemde arabayı koymak için aparatı yaptıracak bir yer bulabilirmiyim?

Ayrıca başka çözüm önerilerine de açığım tabi..

tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, çeki demiri işi biraz prosedür gerektiren bir olay, çeki demiri montajı, elektrik tesisatı yapıldıktan sonra ruhsata işletilmesi gerekiyor, proje ile birlikte araç muayneye giriyor, çeki demiri, elektrik tesisatı, proje ayrı ayrı fiyatlandırılıyor, diğer sarf masraflar hariç. Muayne sırasında onaylanan tadilat projesi ek-1 belgesi ile trafik şubesine gidip yeni ruhsat çıkartılıyor. Akülü araç taşımak içinde ufak römork işini görür, bauhausta bile var ikinci elinide bulabilirsin. Şahsi tavsiyem araç üstü port bagaj tarzı bir şeyler çok daha uygun olur.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üst postta yazıldığı gibi çok işlemi var çeki demirinin. Akülü araba için değermi sen bilirsin tabiiki. Tavsiyem tavana iki adet kaliteli universal (sonata için bulabilirsen araca özel) tavan rayı taktırman olur. Ama akülü araba kaldırılamayacak kadar ağırsa bu tavsiye çöp olur .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi ya prosedurle ugrasilmaz bu ulkede.. O zaman bagaja baglanan aparatlardan..

Tavana kalkmaz o araba ya , bagajin ustu anca olur..

Tesekkurler onerilere

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)