User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: 4age motordan anlayan usta (avrupa yakası)

Kakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direkt dükkan sahiplerinin numarasını istemiyorsanız Google'a Toyocar yazınca ilk sırada çıkıyor.
    K.

road runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşyeri numarasını buldum. Kendi cep numarası varsa direkt ordan ulaşırdım. Konuşalım bakalım ne olacak

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu motorun özel nesi var ? BMW Vanos gibi özel takımlar ile ayarı kalibrasyonu felan mı var ? Herhangi bir performans motoru toplayan garaj rahatlıkla halleder sorununu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onu bende anlamadım. Ustaların genel olarak söylediği şey şu '' bu araca zaman ayırmak lazım ''. Özel bir ayar gerektirecek bir durumu oldugunu sanmıyorum. Şu anda tek sıkıntım farlar acılınca devirin düşmesi. (Sarj dinamosu kontrolü yapıldı, sorun yok.) Elektirikçi tesisatı elden geçirmek gerek dedi tamam dedim . Ama olup olmayacağının garantisi yok dedi, bende elletmedim açıkçası. Toycar ile görüştüm c.tesi bir aksilik olmazsa gideceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi bir aksilik durumunda Kartal'da Taşkın Motora gitmenizi öneririm.Cüneyt usta var,20 yıllık Toyota ustasıdır..

Can's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir aksilik durumunda Kartal'da Taşkın Motora gitmenizi öneririm.Cüneyt usta var,20 yıllık Toyota ustasıdır..
    cuneyt ustada cok bilgili basarılı ustalardandır
    powered by:
    Can's

VOLVO C30 d2 ///97 E36 M3 EVO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyocar aracımın bakımlarını yaptı sağolsun. Triger kayısım koptu kopacakmıs büyük bir masraftan kurtardılar beni. Artık usta aramak yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu güne kodar toyota ustası diye yırtındım durdum .
    2 ay önce avans sesi gelmeye başladığını sandım. Aslında Toycar'a gitmem gerekirdi ama, Toyotek Besim usta yakın oldugu için onu aradım ayar yaparmısın diye oda tabiki dedi. Servise 1-2 km kala ses cogaldı. Avans olmadıgını o zaman anladım işte Neyse Besim Usta yatak vuruyor dedi. Yaparmıyız dedim yaparız dedi. Parça arastıralım önce dedi bende tamam dedim. Bulamadık tabi haliyle yok.
    Servisten sipariş geçtık conta takımı yataklar vs. Eger gelirse sökelim dedi ve beklemeye başladık.

15 gün sonra siparişlerimin yolda olduğunu öğrendim. Servisi aradım malzemelerin kesin geldiğini söyledim sökelim dedim tamam yanıtını aldım. Mayısta bitermi dedim ''daha 1 ay var mayısa bu kadar karamsar olma senin iş çabuk '' dedi.
    Basladım beklemeye haftada 1 arayıp nedir durum diye sordugumda bu hafta baslayacagız yanıtı aldım sürekli.
    Bende aracı artık satma kararı verdim ilan açtım motoru yaptırıp satıcam.
    Tesadüf reklamcı bir arkadaş aradı aracı bir reklam filminde oynatmak istedi. Sevindim acıkcası motor masrafım oradan cıkacaktı.Aracın serviste oldugunu belirttim servisi arayıp size döneyim dedim tamam dedi.
    Besim ustayı aradım durumu izah ettim '' Tamam hallederis'' dedi. Bende reklamcı arkadaşı aradım tamam dedim araç hazır olacak. Ok verdik anlaştık. Servise mesaj attım gelişme varmı diye '' var '' dediler. Başladılar artık herhalde dedim.
    Cumartesi aracı görmeye gittim. Kısmet bu ya kepenk arızalı arabanın oldugu yer kilitli . Sordum Besim ustaya ne durumdayız ''söktüm motoru dagıtacagım'' dedi. Tamam deyip ayrıldım ordan. Ama aracın oldugu yere baktım göz ucuyla kapı arasında hiç kıpırdamamıs. Pazartesi işi gücü bırakıp sabah servise gittim. Motor sökmeyi bırak kaput bile açılmamış.Ama gerçekten hep bir yoğunluk var serviste maşallah yani.

Besim ustayı bekledim geldi. Hafta sonuna aracı vermiyorsanız alayım aracı dedim. Abime sorayım dedi onu bekledik oda geldi. Onun dediğide şuydu ellerinde 2 motor varmış onlardan önce benim araç yapamazlarmış. Madem öyle neden beni bekletiyorsunuz dedim bu kadar zamandır cevap yok. Yükledim çekiciye maslağın yolunu tuttum.
    Bir arkadaşın vasıtası ile Gün Oto'ya gittim . Her araca bakıyorlar sıkıntı yok yaparız dediler.

Arac 2 gün içinde bitti. Tek sıkıntısı silindir kapak contası çürümüş sıkıstırma sıfır.Piston ses yapıyor.

Şimdi fazladan aldığım parçalaramı yanayım ( bu arada piston aldırmak istedi almadım önce acalım dedim allahtan almamısım ) 2 ay arabasız kaldığımamı yanayım insanlara nasıl salakça güvendiğimemi yanayım....
    Nerdeyse 3 bin TL tutacak işlem, 650 TL gibi bir rakama bitti. Ama arabam şimdi gayet iyi oldu en cok sevindiğim noktada bu. Tabi bu arada reklam işide uçtu gitti

Çıkardığım sonuç motor motordur önemli olan usta'nın samimiyeti iş yapmak istemesi. Artı bazı toyota servislerininde önce para odaklı çalıştıgı. Toyota'da yasadığım sıkıntıyı şimdiye kadar hiç bir araçta yaşamadım. Benim için Toyota bitti. Kimsenin umrunda değil tabiki

Sadece başımdan geçenleri yazdım. Herkese Saygılar...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylemiştim. Bu motorun özel bir tarafı yok.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bencede yokmuş
    Ama insanlar motordan uzaklasınca bizde değişik bir seyler var sandık nerden bilelim Aslında ustalardan bir tanesi dediki ''araca bilgisayar baglayıp iki tıkla 300 TL alıyorum senin aracından ne kadar alacağım '' demesinden bir seyler cıkartmam gerekırdı ama anlamak ıstemedım sanırım. Tecrübe işte..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)