User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Hararet sürekli 60 derece de

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @OM42 İzninle konu acmadan bu konu icinde bende bişey soruyum

Benim araçtada buna benzer bi sıkıntı var arac rolantıde ideal motor sıcaklıgına kavusuyor. trafikte dur kalkta hararet yapıyor fan acılıp geri normale dusuyor buraya kadar bi sıkıntı yok..

Fakat arac hareket ettigi zaman duz yolda sabit gaz ilerlerken dusuyor rampa asagı inerken viteste daha hızlı dusuyor ancak yuke binerse yavas sekılde yukselmeye baslıyor

sorun termostat tamı yoksa hararet müsürümü sizce
    Termostatı değiştirdim sorun ortadan kalktı ...

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yenı konu acmadan şuraya karalıyorum hemen

bende de var su aralar aynı sıkıntı,hararet gostergem çakılı hıc bır sekılde 90 da kalmıyor,kalorıferde bı ılık bı sıcak kafasına gore üflüyor,gecen senede aynı sorunu yaptı termostat degıstı sıcaklık duzeldı ancak gosterge yıne çakılı kalmadı hıc,gaz yerse yuke bınerse 90 a yaklasıyor yokus asagı ıneyım yada dur kalk yapıyım sabıt rolantıde dursun gosterge yerlerde,su an yıne kalorıferınde ılıklaşmalar basladı ama zaman zaman ıyı zaman zaman kotu tam dengesız,

hararet müşürü kalorıfer sıcaklıgını etkılermı ?

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kalorifer sıcaklığının müşürle direk bağlantısı yok diye biliyorum.
    sizin sorun termostatla alakalı.su soğuksa soğuk , sıcaksa sıcak üfler kalorifer.
    sizin termostat açık kalmış muhtemelen, sistemde su sürekli dönüyor, ruzgarı yiğince hep soğuk oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalorifer sıcaklığının müşürle direk bağlantısı yok diye biliyorum.
    sizin sorun termostatla alakalı.su soğuksa soğuk , sıcaksa sıcak üfler kalorifer.
    sizin termostat açık kalmış muhtemelen, sistemde su sürekli dönüyor, ruzgarı yiğince hep soğuk oluyor.
    benımde tahmınım bu ama tam 1 sene önce de aynı sıkayetım vardı termostat degıstı yıne çakılı kalmadı hararet,kalorıfer ısısı bıraz daha ıyıdı sadece ama sabıt yaz kış kalmıyor,o ibre hep gezıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç nedir acaba?

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benımde tahmınım bu ama tam 1 sene önce de aynı sıkayetım vardı termostat degıstı yıne çakılı kalmadı hararet,kalorıfer ısısı bıraz daha ıyıdı sadece ama sabıt yaz kış kalmıyor,o ibre hep gezıyor.
    Termostat ı kesinlikle orjinal olmak koşulu ile tekrar degistirin ve iceri kalorifere giden su hattini ve iceride ki kalorifer radyatorunu kontrol edin. Aracinizda radyatoru sogutan cift fan var ise fan musurunu de yenisi ile degistirin. Su sistemi cok komplike bir sistem degil, bunlarla sorununuzu halledebilirsiniz cok ekstrem bi durum cikmaz ise.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Termostat ı kesinlikle orjinal olmak koşulu ile tekrar degistirin ve iceri kalorifere giden su hattini ve iceride ki kalorifer radyatorunu kontrol edin. Aracinizda radyatoru sogutan cift fan var ise fan musurunu de yenisi ile degistirin. Su sistemi cok komplike bir sistem degil, bunlarla sorununuzu halledebilirsiniz cok ekstrem bi durum cikmaz ise.
    radyatör 3 aylık, torpido içindeki petek 1 yıllık,su eksıltme yok,orjınalmı emın degılım takılan termostat onu tekrar gozden gecırıcem olmadı kendım orj alıp taktırırım,

teşekkür ederim termostatın orjinallik konusu aklıma gelmemişti hiç.

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    radyatör 3 aylık, torpido içindeki petek 1 yıllık,su eksıltme yok,orjınalmı emın degılım takılan termostat onu tekrar gozden gecırıcem olmadı kendım orj alıp taktırırım,

teşekkür ederim termostatın orjinallik konusu aklıma gelmemişti hiç.
    Rica ederim. Eğer ki farklı bir marka verilip bu da çok kaliteli orjinaliyle aynı vs denilse bile orjinalinden dereceleri farklı olabiliyor, farklı derece olduğu zamanda zaten orjinalinden daha düşük derecede olur, o da yine erken soğutur suyu orjinaline göre ve ısı da dengesizlik yaratır, bu yüzden kesinlikle orjinal takmak gerekiyor, kendi sc li forgedli del sol umda orjinalinin yerine mishimoto racing termostat takmıştım 60 derece araba yazın bile ısınmıyodu doğru düzgün, eylül de orjinalini taktım herşey normaldi.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hararet stabil durmama problemine çözüm olarak, bazı markalarda termostatı termostat yuvasıyla değiştirmek de gerekebiliyor bilginize. Örnek: Golf 4 1.6

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hararet stabil durmama problemine çözüm olarak, bazı markalarda termostatı termostat yuvasıyla değiştirmek de gerekebiliyor bilginize. Örnek: Golf 4 1.6
    aynen komple alcam gövdesiyle

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla alakalımıdır bilemem ama tdi passat da kat ve egr iptali vardı araç kışın baya geç ısınıyodu ve kalorifer açar açmaz hararet düşüyodu biz normal görüyoduk yalnız yazın da devam etti bu durum az bayır aşağı hararet düşüyodu rolantide hararet düşüyodu usta 30 saniyede çözdü araç su eksiltmiş su ekledi düzeldi garanti olsun diye depo kapağını da değiştik bida yapmamıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    termostat orjinal değilse oluyor.benim 75 in termostatı boşaltılmıştı aldığımda ,yaz geçip kışın sıkıntı yapmaya yüz tutunca alayım dedim,bulamayınca borunun çıkışına su hortumu içine reno termostatı gömdük,hararet ş.arası 70 in ne altına ne üstüne çıkıyor.ş.içi 90 dedimi fan açıyor,sıkıntı yok.reno termostatı eski araçlarda ucuz ,aynı işi görüyor diye bolca kullanılıyo,belki sizin termostatda muadil yada bozukdur.sızdırıyodur,tam kapanmıyodur.kalorifer sıcaklığı dengesiz oluyo bu durumda ,bazen sıcak,bazen ılık,değişken.
    delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum...

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorun 19tdi motorda başıma geldi, termostatı değiştirdim sorun ortadan kalktı. bir kere 90 a geldimi ne aşşa ne yukarı oynuyor. değiştirene kadarda ustayla kavga ettim, termostat zor yerde olduğu için istemedi değiştirmek. sizde aracın termostatını 90 lık takarsanız sorun çözüleceğini düşünüyorum.

birde benim bildiğim opellere sıcak çalışır deniyordu sizin araçta bunu görünce şaşırdım.
    turbocuk istiyoruz

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar uzun bir süredir aracım yatıryordu ve bu sorun ile ilgilenememiştim daha doğrusu aracı kullanmadığım için aklımdan da çıkmıştı.Bu gün aracı garajdan çıkardım ve harareti görünce el atayım dedim termostatın açık kalmış olma ihtimaline karşı söküp kaynar suya attım sorun yok termostat açılıyor ve kapanıyor.Yarın her ihtimale karşı yeni termostat alacağım fakat aklıma takıldı termostat çalışıyorsa hararet neden yükselmez ?

İbrede yada müşürde sorun var diyecem ama ultra sıkışık trafikte hararet 90ı görüyor hatta 100 e geliyor fan açınca 90 a düşüyor ama yol biraz olsun açılsa radyatör rüzgar görse hemen 60 düşüp kalıyor.İbre eksik gösteriyor olsa sıkışık trafikte aracımın hararet yapması lazım ama öyle bir belirti görmüyorum dediğim gibi 100 e çıkınca fan açıyor zaten.

Termostat ı değiştirecem başka değiştirmem gereken yada kontrol etmem gereken ne olmalı arkadaşlar ?
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun bir süredir aracım yatıryordu ve bu sorun ile ilgilenememiştim daha doğrusu aracı kullanmadığım için aklımdan da çıkmıştı.Bu gün aracı garajdan çıkardım ve harareti görünce el atayım dedim termostatın açık kalmış olma ihtimaline karşı söküp kaynar suya attım sorun yok termostat açılıyor ve kapanıyor.Yarın her ihtimale karşı yeni termostat alacağım fakat aklıma takıldı termostat çalışıyorsa hararet neden yükselmez ?

İbrede yada müşürde sorun var diyecem ama ultra sıkışık trafikte hararet 90ı görüyor hatta 100 e geliyor fan açınca 90 a düşüyor ama yol biraz olsun açılsa radyatör rüzgar görse hemen 60 düşüp kalıyor.İbre eksik gösteriyor olsa sıkışık trafikte aracımın hararet yapması lazım ama öyle bir belirti görmüyorum dediğim gibi 100 e çıkınca fan açıyor zaten.

Termostat ı değiştirecem başka değiştirmem gereken yada kontrol etmem gereken ne olmalı arkadaşlar ?
    devırdaım kasnağı ile krank kasnağı boyutu aynı değildir eğer devirdaim kasnağı daha küçükse bu durum normal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani fabrikasyon bu şekilde olduğunu bir problem olmadığınımı söylüyorsun ?

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    termostat kaçırıyor senin ufaktan, o yüzden giderken 60, trafikte 90

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah abi bu gün değiştirecem zaten görünürde açıp kapatıyor fakat çok az bir şey bile açık kalsa dediğin gibi kaçırsa etkisi büyük oluyormuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Termostatı değiştirdim fakat değişen bir şey olmadı hararet yine 60 derece sabit kalıyor.Fakat bir şey farkettim motordaki sıcaklık hatırı sayırlır düzeyde yani hiçte öyle 60 derece gibi görünmüyor.Bu yüzden harici elektrikli termostat ile dışarıdan ölçüm yapmak istedim net sonucu vermesede en azından üç aşağı beş yukarı bir fikir verir diye düşündüm termostat ın prob unu aracın termostat yuvasına dokunacak şekilde tutturdum ve 83 dereceyi gördüm.Buradan çıkardığım ya ibremde yada ibrenin referans aldığı müşürde bir problem var sanırım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)