User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: HLX Vuruntu Sensörü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

HLX Vuruntu Sensörü

Merhaba arkadaşlar, marea 2.0 mk2 hlx araç sahibiyim, vuruntu sensörüm arızalı değişmesi gerekiyor ancak birkaç ustaya gittim, sensörün fiyatı 60 tl adamlar sensör nerde bilmiyorlar yerini gösterdim manifoldun sökülmesi lazım diyorlar, doğru motor bloğuna montajlı sensör ve manifoldun altında, işin kötü yanı 60 liralık sensörü değişmek için 150 lira işçilik istiyorlar, bu sensöre sadece manifold sökülerek mi ulaşılabilir,

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu şimdi gördüm. 1.6larda önde yağ filtresinin hemen yanında motor bloğuna bağlı kısa kablosu olan sensör. 2.0larda aynı yerdemi bilmiyorum ama tahminim aynı yerdedir. manifold falan sökmeye gerek yok aynı yerdeyse. söküp takma hakkı 20 lirayı geçmemeli. tanıdık usta olsa para bile almaz. tork anahtarı kullansınlar 25 torkla sıktır. benim de arızalı almanyadan sipariş verdim cuma günü geliyor. kronik galiba bu marea bravolarda vuruntu sensörü. senin şikayet neydi?
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankaradasınız sanırım ast garage şaşmazda seyfi korkmaz'ı bulun gereğini yapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vuruntu sensorunde hassas nokta tork degeridir.

Tork anahtari ile uygun degerde sikilmazsa hatali olcum yapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slipshod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu şimdi gördüm. 1.6larda önde yağ filtresinin hemen yanında motor bloğuna bağlı kısa kablosu olan sensör. 2.0larda aynı yerdemi bilmiyorum ama tahminim aynı yerdedir. manifold falan sökmeye gerek yok aynı yerdeyse. söküp takma hakkı 20 lirayı geçmemeli. tanıdık usta olsa para bile almaz. tork anahtarı kullansınlar 25 torkla sıktır. benim de arızalı almanyadan sipariş verdim cuma günü geliyor. kronik galiba bu marea bravolarda vuruntu sensörü. senin şikayet neydi?
    Marea hlx lerde manifold altında hocam 2 tane 1-2 4-5 silindirleri arasında, bloğa montajlı, yani motorun altında değil 1.6 lar gibi, emme manifoldunun altında kalıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgisayara bağladığımda Vuruntu Sensörü 2. sensör düşük sinyal hatası veriyor ve motor avansını düşürüyor, rampalarda özellikle çekişi bariz düşürüyor, tek kişi 100 ile rampa çıkamıyorum. Seyir halindeyken laptop ile beyne bağlanıp arıza kaydını düzeltiyorum araba düzeliyor çekiş normale dönüyor 30 sn sonra tekrar kayıt düşüyor ve çekiş düşüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hgt knock sensor diye aratınca bu resim karşıma çıktı. manifold başka bir amaç için sökülmediyse onlarda manifoldu söküp yapmışlar sanırım bu işlemi. benimde sensör arızalıydı araç çekişten düşmüştü hatta konusunu açmıştım http://www.techturkey.com/forum/gene...tml?highlight= sensör kablosunu bir tur çevirerek taktım şu an düzgün ama değiştiriyorum yine de. ne zaman çekiş düşeceği belli olmaz sollamaya falan çıkarken sensör su koyuverirse sıkıntı yaşamamak için değiştiriyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı forever06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgisayara bağladığımda Vuruntu Sensörü 2. sensör düşük sinyal hatası veriyor ve motor avansını düşürüyor, rampalarda özellikle çekişi bariz düşürüyor, tek kişi 100 ile rampa çıkamıyorum. Seyir halindeyken laptop ile beyne bağlanıp arıza kaydını düzeltiyorum araba düzeliyor çekiş normale dönüyor 30 sn sonra tekrar kayıt düşüyor ve çekiş düşüyor.
    aynı şikayet bende de vardı. fiat yetkili serviste söktürdüm ellerinde parça olmadığı için aynısını taktılar araç düzelmişti. 10 gün o şekilde hiç arıza yapmadan bindim. daha sonra tekrar çekiş düştü. kendim aracın altına yatıp sensörün kablosunu bir tur çevirip taktım şu an hala düzgün. ama dediğim gibi sensörü değiştiriyorum garanti olsun. dediğin gibi bende rampa çıkamıyordum linkdeki konuda anlattım zaten. 5. viteste hızlanarak çıkmam gereken yeri 3. viteste anca rahat çıkıyordu. kabloya ulaşabiliyorsan kabloyu bir tur çevir tak belki değişene kadar idare eder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlaşılan söktürücez manifoldu, soketine erişebilsem sensörün ölçüp bakıcam bazen şase düşüklüğünden sensörler düşük sinyal arızası veriyor, münafık sensörün soketi de altta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben internette araştırırken 45625288 ve 60602832 parça kodlu iki tane sensör karşıma çıkmıştı. 60602832 olan kısa kablolu yani benim sensör. diğeri uzun kabloluydu o hgt hlxlerin demekki. sensör yukarıda soketi aşağıda. soketi aynı yerde olabilir belki. o da dediğim yerde sensörle soket arası 10 cm anca. aracı lifte alıp aşağıdan yukarıya tork anahtarının koluyla yetişme imkanı yok mu peki?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)