User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: b16a2 Yanlış buji kullanımı sonucu ateşleme sırası karışır mı ? Araç fakire çeker mi?

drivertech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buldum vakum ölçer gibi bi parça için konulmuş sanırım, emmenin tam üstünde bugün tps yi söküp uzun yol yaptım sabit gazda 15.1 15.2 afr de yürüdü araba sanırım komple fabrikasyon dolu şekilde bir throttle body bakıcam sonra tekrar yazıcam.

@ozans link paylaşımı için teşekkürlerçok yardımcı oldu. Mertcan abi aynı şekilde teşekkür ederim.
    Vtec

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar ugrasma yerıne bı tane p28+hondata s300 al tum degerlerı gor ıptal edılmesı gereken sensor olursa ıptal edıp kullansana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar bakıma girdi bugün araç,bujileri ngk ile değiştirdik güzel bir sibop ayarı tekrar avans ayarı sonuç muhteşem , ilk çalışmada hava yakıt karışımım olması gerektiği gibi 14.5 şeklinde. Fakat al ver devam ediyor. Ayrıntılı bir şekilde cihazda yolda , serviste liftte teker teker baktım . Sonuç şöyle o2 sensor grafiklerini düzgün gösteriyor , fakat şunu farkettik tps sensor -0.2 - +0.2 şeklinde bir data gösteriyor . Araştırmalarım devam ediyor bitince burda tekrar paylaşmaya çalışacağım . Motorun al ver yapması öyle sanıyorum ki tps sensorunun oturduğu bölümdeki boşluktan yada sensörün içindeki dirençte bir sıkıntı olduğundan dolayı araç kesiklik yapıyor. Sorunu bulunca yazacağım tekrar .
    Vtec

silent furious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avansı kaç yaptınız bir de bakımdan sonra dip gaz afr kaç gösteriyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avansı hatırlamıyorum, usta tabancayla halletti ben o arada muayeneye gıreceğim için diğer işleriyle uğraşıyordum bu arada hb civicier beş kişilik gözüktüğü için dört normal kemer bir bel kemeri şeklinde olmalı. Afr dip gaz aynı 12.7 devir arttıkça 12.3 gibi yürüyoruz . Arabada kesklik mi desem silkeleme mi desem aynen devam yeni beyin taktım kablo ohm şasilerini ölçtüm tektek olması gerektiği gibi herşey bir ara iat 23 derece gosterıyodu ısıttım suyla baktım değişme yok alver devam , benzin regülatöründen şüphelenmeye başladım ben zaman olursa onada bakıcam.
    Vtec

silent furious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çözersin inşallah bende de Vtec üstü zengin problemi var Vtec altı 12.8 Vtec üstü 11.9 lara düşüyor bakım yaptım filtreyi temizledim bujileri değiştirdim avansı kontrol ettim (18). ne olduysa afr bozuldu wide band sensörünü değiştirip tekrar ayara gidicem gerçi en son 3 sene önce ayarlandı 12.8 ip gibiydi .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin araç boc Vtec di dimi ?
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet üstad boc bende şu anda
    Vtec

gokcell13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bizim arkadasta iyi atesleme yapsın diye crv bujısı takmış.Arabanın feleği şaştı rolentide titremeler vs anlattıgın gibi acil orjınal bujilerini takıyorsun düzeliyo
    DR. ECU
    ADA HONDA SERVICE
    ATA MOTORSPORTS ANTALYA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gorunce dırek değiştirdik zaten şu an ngk var üstünde şu an arızanın neresınde olduğğunu bulabılsem dırek parçayı temin edicem bulamıyoruz ne yazık ki yarın son olarak yakıt sıstemını kontrol edıp pompayı yenılıycem regülatörden ya da pompadan şüpheliyim ayrıntılı yazıyorum ki yarın birgün birinin başına gelirse yardımcı olur konu. teşekkürler
    Vtec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boc vtec eskı 07vy bılıyorsundur
    zamanında aybek arabaya p28 beyın baglamak ıcın aracın beyın tesısat soketlerını keserek harness yapmıstı
    bence bı beyın tesısatı kontrol karısıklık olabılır sase alamıyor olabılır bı kac sensor bence kontrol hatta ımkanın varsa komple beyın tesısatını deegıstır

tabı sızden once sahıplerı tesısatı degıstırmedı ıse
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet , ben aracın motorunu komple ayrıca elektrik tesisatı çok karışık durumda olduğu için değiştirdim , şaselemelerede ayrıca motor içinde baktık takılırken de standart haliyle ayrıntılı inceleyerek baktık taktık beyini değiştirdim arıza yapmış olabilir diye ondanda da tık yok alcam aem beyin yazılım yaptırcam en sonunda ama bozmak istemiyorum tekrar arabayı kafayı yiyecem yani .
    Vtec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm arızalar vs. contalar değiştirilip bakıldı benzin rayları enjektörler regülatör denendi sorun ect sensöründen ya da distrbütörde ki ateşleme modülünden şüpheleniyorum . Ect sensörünü söktüğümde araç gayet düzgün çalışıyor . Ect sensörü direk hava yakıt karışımına ecu aracılığıyla müdahale ettiğini biliyorum sensor connector kablolarıyla beraber ayrıntılı kontrol edildi.

Fakat Ect sensorunu değiştirmiş olmama rağmen farklı yani farkında olmadan farklı bir araç için üretilmiş bir ect takmış olabilirmiyiz ondan böyle birşey yapar mı diye düşünüyorum bilgisi olan varmıdır? Farklı omajlar gönderip ecuyu yanlış yönlendiriyor olabilir mi ?
    Vtec

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merakla takip ediyorum sorun cözuldu mu?
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Apocaltique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla takip ediyorum sorun cözuldu mu?
    Ayrıntılı yazmaya çalışıyorum, şu anda net bir gelişme yok diyebilirim deneme yaptıkça yazıcam.
    Vtec

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drivertech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm arızalar vs. contalar değiştirilip bakıldı benzin rayları enjektörler regülatör denendi sorun ect sensöründen ya da distrbütörde ki ateşleme modülünden şüpheleniyorum . Ect sensörünü söktüğümde araç gayet düzgün çalışıyor . Ect sensörü direk hava yakıt karışımına ecu aracılığıyla müdahale ettiğini biliyorum sensor connector kablolarıyla beraber ayrıntılı kontrol edildi.

Fakat Ect sensorunu değiştirmiş olmama rağmen farklı yani farkında olmadan farklı bir araç için üretilmiş bir ect takmış olabilirmiyiz ondan böyle birşey yapar mı diye düşünüyorum bilgisi olan varmıdır? Farklı omajlar gönderip ecuyu yanlış yönlendiriyor olabilir mi ?

Olabilir. Benim S13 için ustam bosch marka bir ECT vermişti, orjinalinden farklı okuyordu, beyin olduğundan kalibrasyonunu değiştirip devam ettim. %100 aynı gözükse de verdiği değer farklı idi.

Motor kodu ne tam olarak, biraz daha kurcalayayım google amcayı.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ect gibi parçaları oem almak herzaman iyidir.
    servisten şase no ile.
    aynı sorun bizde vardı, ect değişti, birde devir sorunu vardı.
    vakum saati bağlamışlar çıkmış, bulduk orjinale döndürdük, birde rolanti motoru bozuktu.dalgalanma yaptıryordu.
    değişti saat gibi oldu araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabilir. Benim S13 için ustam bosch marka bir ECT vermişti, orjinalinden farklı okuyordu, beyin olduğundan kalibrasyonunu değiştirip devam ettim. %100 aynı gözükse de verdiği değer farklı idi.

Motor kodu ne tam olarak, biraz daha kurcalayayım google amcayı.
    Stock herşeyimiz b16a2 , filtre açık , kat iptali var 60 lık borudan yapar mı acaba diye düşündüm arızaya geçince neden sabit okusun sorusu geliyo aklıma bulacam inat ettim uzun zaman beraber olacaz civigimle o yüzden zaman da mekan da herşeyimiz var bakalım hayırlısı değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim .
    Vtec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sorunumuz tam anlamıyla çözüldü, aynı problemi yaşayanlar için yazıyorum,

Her türlü kontroller yani ;

Tps kontrolü , tps ayarı çıkış ve giriş voltjları (araç beyninden)

Ect sensor kontolü ( engine coolant sensor ) hassas bir parçadır çıkarırken takarken sıkıntı çıkabilir,

Distrbütör içi grank sensörü ateşleme modülleri kontrolü,

Kesinlikle 16-20 aralığındaydı sanırım b16a2 için düzgün bir sibop ayarı,

o2 sensor kontrolü ,

İacv yani rölanti valve kontrolü,

Yapıldıktan sonra geçenlerde adapazarına gidip gelmem gerekti acildi ve seri bi şekilde ortalama 160 km/h hhızla gidip geldim yakıtı shell v power aldım ertesi gün geldiğim de bi arıza yakıp karışımın çok net ve düzgün çalıştığını gördük . Sanıyorum araç kendi kendine kalibrasyon yaptı şu an herşey net ve kesin . Yarın birgün yardımı olursa diye yazdım . Aynı problemleri yaşayanlar olursa yardımcı olurum.
    Vtec

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler