User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Supercharger nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Supercharger nedir ?

Arkadaşlar geçen aylarda konu açmıştım bir arkadaş pm atmış bugün geldim fakat forumdan ayrıldı mı bilmiyorum konu açayım deim gelirse oda yazar.

şimdi bugün araştırmalarımda supercharger en iyi alt devirlerde ama tüm devirlerde güzel performans veriyormuş turbo uygulamasına göre daha az masraflıymış ve sorun çıkarma olasılığıda daha azmış yaklaşık 35-40 hp arası veriyormuş buraya kadar doğruysa birkaç sorum var

1- sc ı uygulayacağımız motor kesinlikle atmosferik mi olmalı turboyla beraber oluyor mu ? eğer olmuyorsa atmosferik motordan 150-200 hp arası güç elde etmek isteyen biri sc ile beraber hangi işlemleri yapmalı

2- sanırım bu sc kullanımı en yaygın Amerikada, Amerikalılar neden sc ı daha fazla kullanıyor sorunsuzluk açısından mı ?

3- youtebe taki videolarda sc ın sesinde bir üfleme var bu biraz itici bir ses gibi geldi bu ses mecbur çıkıyor mu ?

4- konularda sc dan 35-40 hp arası güç elde edildiği söylenmiş tüm marka ve modeller için geçerli mi ?

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- Araç ve motoru nedir bilmeden 150 hp havada bir soru.
    2- Karbüratör kullanmakta ısrarları ve daha düşük devir çeviren motor için ayarı daha kolay olduğundan sc tercih edilir.
    3- Mevcut 3 tip sc var. Lyhsolm, root ve centrifugal olmak üzere. Root tipinde genellikle şarjlı matkap sesine benzer ses çıkar. Root tipi sc nin karakteristik sesidir mecbur çıkar. Ama centrifugal tipler turboya benzer ses verebilir, çuf çuf gibi.
    4- Motora göre ve uygulanan sc'ye göre ister 40 isterse 400 hp alınır, yine havada bir soru.

Ayrıca daha az masraflı olayı genellikle doğru değil. Çoğu araç için turbo uygulaması montaj yönünden daha az maliyetlidir. Ancak bolt-on araca özel sc kiti alınırsa uyguna çıkma ihtimali var.
    Sc için kayış,kasnak, ayak parçalarını sıfırdan tasarlamak, montaj yapmak sanıldığından daha zor turboya göre.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Conolar daha çok yüksek hacim düşük devir çeviren düşük sıkıştırmalı araçlar kullandıkları için sc daha çok tercih ediyorlar. Turbo gibi doldur boşalt olayı olmadığı için sc alttan başlayarak ortalara kadar etkili... Ama bunlar dışında en büyük etken kültür meselesi...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)