User Tag List

Sayfa 34/55 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
1033 sonuçtan 628 ile 646 arası

Konu: Ledli far ampülleri inceleme-detay

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    türkiyede satılan led ampüllere hiç girmeyin arkadaşlar alayı cob led.. görüntüleri hiç iyi değil..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben h4 u punto icin dusundum simsek etkisinden dolayi yoksa suan philips extreme var gayet guzel aydinlatiyor aslinda sellektorude guzel ama bir beyaz simsek degil. Punto forumunda aksesuarcu sponsor olmus paylasmis cree led niken marka olarak ama far cizgisini begenmedim. Kisalar normal gibi ama uzun yapinca sanki uzaya bakiyormus gibi geldi bana. Uzun yolda lazim olunca is yapmaz gibi geldi. Birde bunlarin kisa performansi nasil. Halojen gibi duzgun cizgisi varmi. Yolda patladi hemen sariyi takabiliyoruz sanirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    varda türkiyede yoktur o modeller ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oyle olsunda yurtdisindan alinir zaten abi.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar H1 ve H3 olmak üzere önerebileceğiniz güvenilir çabuk bozulmayan mümkünse 4300 yada 5000 kelvin değerlerinde Led ampul var mı?

Ben bunları buldum ama 6000K değerinde. Creee XML2 yazıyor ama güvenilir mi bilmiyorum.

X7 H3-6000K-A 40W 3600LM LED Car Headlight Car LED Bulb

Bir de bu var

S7 H3-6000K-A 30W 3200LM LED Car Headlight Car LED Bulb

Yapı olarak hangisi daha avantajlı pasif soğutma olan mı fanlı olan mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şu ilk h7 olan cree xlm demiş ama resimdeki ledler lumileds .. ikincisi zaten sayfa açılır açılmaz resimde bakar bakmaz cob led dedim kapattım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu ilk h7 olan cree xlm demiş ama resimdeki ledler lumileds .. ikincisi zaten sayfa açılır açılmaz resimde bakar bakmaz cob led dedim kapattım...
    H1 ve H3 olarak önerebileceğiniz ürünlerin linki varsa çok makbule geçer. Fiyat olarak ucuz olsun derdinde değilim sağlam olsun yolda bırakmasın yeter.

Bunlar nasıl?

H1 Led Xenon Far Zenon Power Cree Led Soğutmalı Şimşek Etkili - n11.com
    Konu sasuta tarafından (27-02-2017 Saat 18:51 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aksarayda ismini vermiyim bir tuningçiden 1 ay önce kısalara h1 led xenon aldım. farlar mercekli. gunduz montajı yapıldı, montaj dediğim ampulun arkasındaki sişman zamazingo farın içine tam girmediğinden japonla yapıstırdı eleman. neyse yaktım baktım mis yanıyo keyfim yerinde ayrıldım ordan, 3 saat sonra hava karardı 1 metre otesini göremediğimi fark edince aldıgıma pişman oldum. 2 sene garanti vermesıne guvenerek aldım ama aydınlatma facia. basıma gelen size ders olsun.

ben bunları söküp h7 uzunlara uydurmayı deniycem, yerine xenon takıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vtec powe® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aksarayda ismini vermiyim bir tuningçiden 1 ay önce kısalara h1 led xenon aldım. farlar mercekli. gunduz montajı yapıldı, montaj dediğim ampulun arkasındaki sişman zamazingo farın içine tam girmediğinden japonla yapıstırdı eleman. neyse yaktım baktım mis yanıyo keyfim yerinde ayrıldım ordan, 3 saat sonra hava karardı 1 metre otesini göremediğimi fark edince aldıgıma pişman oldum. 2 sene garanti vermesıne guvenerek aldım ama aydınlatma facia. basıma gelen size ders olsun.

ben bunları söküp h7 uzunlara uydurmayı deniycem, yerine xenon takıcam.
    Türkiyedeki ürünler çinlinin 5 dolara 10 dolara sattığı ürünler burda 200-300 tl ye millete satıyorlar hepsi ikinci üçüncü kalite ürünler.. bunu defalarca dedik yazdık çizdik burda.. yurtdışından getiremiyorsanızki kaliteli led kitler yurtdışında bile 70 dolardan 80 dolardan başlar .. türkiyeden led kit almayın tavsiyem xenon takın daha iyi.. gerçi xenonunda kalitelisi yok oda ayrı bir şey.. üçüncü kalite balastlar ve ampüller ama olsun ledden daha iyi ışık vericeği kesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araştırabildiğim kadarıyla xhp50 led kullanan kitlerde H1 ve H3 olarak 6000K oluyor. Benim istediğim orjinal renk olan 4300 yada en fazla 5000K. Oda xhp70lerde var lümen değeri de fazla ama bu seferde H1 ve H3 yok

Şimdi Cree, lumileds ve cob ledler arasında nasıl farklar var? Cree olanlar sanırım en çok tercih edilen ve en verimli olanlar. Peki lumileds ile cop lar nasıl?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu ledleri direkt sök tak sanıyordum. bununda xenon gibi balast gibi aparatı varmış birde yine far arkasını kesmek gerekiyor oturmadığından. sarıya devam edelim biz zaten bayağı maliyetliymiş. ileride orjinal bi xenonlu arabamız olursa o ozaman zevkine varırız artık

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiesta mk7 araca niken h7 led far taktırmıştık 3 ay önce 2 ayda cortladı aldıgımız yerle görüştük yenisini aldık fakat yinede sonuç hüsran. Tahmini Teslimat Zamanı bu üründen tavsiye ettiler bugün siparişini verdik bakalım hayırlısıyla gelsin videosunu paylaşırım, toyota yaris mk1 h4 tavsiyeniz varmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ledin iyi yanı xenon gibi göz almıyor o güzel.. ışımayı etrafa yansıtmadığı için halojendeki gibi göz alma gibi bir unsuruda yok.

led yapısı gereği tek noktayı aydınlatır.. zaten yeni nesil led lazer yada led power diye satılan araçlarında reklamlarında bu unsura çok vurgu yapılıyor dikkat ederseniz ..

cree bir firma led üreten ve led chipsetleri üreten büyük bir firma bu firmanın bir sürü ürünü var her sektör için tv için bile üretim yapıyorlar..

lumileds de luxeon firmasına ait led chipseti bu firmanın ortağı yada sahibi tam bilmiyorum philips .. o yüzden philips lumileds diye adı çıktı..

cob smd ve diğer alt türev ledler led çeşidi.. yani ledin cinsi...

cob ledler ve smd ledler genelde süsleme aksesuar araba içinde kullanmalık ideal uzun süre bir arabaya kısalarına kullanılabilicek türde ledler değil firmalar ucuz diye üretiyorlar aliexpress de 5 dolara 10 dolara cob lar satılıyor .. Türkiyede aynı ledler 100 tl 150 tl hatta 200-250 tl ye satanlar bile var..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    burda işi bilen herkes dedi ürün almadan önce fiyata değil chipsete resimlere watt değerine bakın diye..

çinli lumileds der resimlerde cobledli ürün vardır 10-20 dolarlık ürünün ömrü kısa yada ışıması tırt olur.. led işinde bile kaliteli wovv şahane diyebiliceğiniz ışımayı en az 70-80 dolarlık kitlerden alırsınız o rakamlardan başlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda işi bilen herkes dedi ürün almadan önce fiyata değil chipsete resimlere watt değerine bakın diye..

çinli lumileds der resimlerde cobledli ürün vardır 10-20 dolarlık ürünün ömrü kısa yada ışıması tırt olur.. led işinde bile kaliteli wovv şahane diyebiliceğiniz ışımayı en az 70-80 dolarlık kitlerden alırsınız o rakamlardan başlar..
    Benim de amacım o zaten. Calibraların far yapısı gereği aydınlatması pek iyi değil. Allahtan fabrikasyon olarak mercek var da xenon kullanıyorum. Üstelik sislerde farın içinde kısaların yanında hemen, o da mercekli.

Şimdiş kafamda ufak ufak oturmaya başladı. Aklımda cree xhp50 var (xhp70 ler bizim ampul tipine uygun yok) bu xhp50 ler xenondan daha iyi aydınlatma sağlar mı, ne diyorsunuz? Yoksa hiç lede bulaşmayıp xenonlar ile devam mı edeyim. Benim amacım daha iyi aydınlatma çünkü.
    Konu sasuta tarafından (27-02-2017 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mercek varsa xenondan devam edin bence masrafa gerek yok .. aliexpress kullanabiliyorsanız xenon balastları hylux alın 55wattlık..

Aliexpress.com - Online Shopping for Electronics, Fashion, Home & Garden, Toys & Sports, Automobiles and more

hylux dünyadaki en büyük balast üreticisi her kalitede üretim yapıyorlar ve büyük markalara fason üretimler yapıyorlar pek çok araba markasıda buna dahil.. kendi balastlarıda var pazardaki en kaliteli balastlardır valeo philips ayarında balastlardır hatta belki daha kalitelidir.. ben kullanmışdım benim sonatada on numara aydınlatması vardı..

bunlarla sunlight mı öyle bir firma vardı oda dünyadaki en büyük xenon ampülü üreten firma pazardaki pek çok aracın ds ampüllerini falan üretiyorlar.. onlarında hakiki 55watt olan ampüllerini alırsan aydınlatman on numara olur tabii bunlar için mercek şartmı şart..

merceksiz disko spotu gibi gezersin ne sen görürsün nede karşıdan gelene yada önünde gidene yolu gösterirsin herkesin gözünü alırsın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercekten yana sıkıntımız yok da 55W balast almıştım bi kere mercek metalini tutan far tasındaki plastik aksam eridi Tekrarda 35W'a döndüm mecburen

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)