User Tag List

Sayfa 53/55 İlkİlk ... 3435152535455 SonSon
1033 sonuçtan 989 ile 1.007 arası

Konu: Ledli far ampülleri inceleme-detay

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 4rd4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmadan led olmasa da bir sorum olacak. t10 dipsiz osramın turuncu olan ampullerinden var parklarda turuncu değilde bildiğin sarı yanıyor. Bazı arabalarda görüyorum koyu turuncu şekilde yanıyor. Acaba led mi onlar? Led ise var mı koyu turuncu yanan led kullanan? Aynı muhabbet sinyal lambası içinde geçerli. Tompul olan ampul. Onlarında diadem olanları var acaba normal ile diadem arasındaki fark nedir? Daha mı turuncu yanıyor diadem? Teşekkürler.
    Diadem den başlıyım hiç bir esprisi yok sarı yanar tek özelliği saydam sinyaliniz varsa içinde turuncu yerine beyazımsı mavimsi görünür onun dışında hiç bir esprisi yok ..

Turuncu ledlere gelince led beyazdır özünde renkli Ledlerin hepsi boyanır boyandığı renkte ışık verir .. Turuncu alırsan turuncu renk verir halogen alırsan onda da aynı mantık var ampül normalde sıcak sarı gündüz rengi hafif tatlı sarımtıraktır turuncu ampülde turuncu boyalı olanıdır..

Osramın turuncu sinyal ampülleri vardı bir bak istersen
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diadem den başlıyım hiç bir esprisi yok sarı yanar tek özelliği saydam sinyaliniz varsa içinde turuncu yerine beyazımsı mavimsi görünür onun dışında hiç bir esprisi yok ..

Turuncu ledlere gelince led beyazdır özünde renkli Ledlerin hepsi boyanır boyandığı renkte ışık verir .. Turuncu alırsan turuncu renk verir halogen alırsan onda da aynı mantık var ampül normalde sıcak sarı gündüz rengi hafif tatlı sarımtıraktır turuncu ampülde turuncu boyalı olanıdır..

Osramın turuncu sinyal ampülleri vardı bir bak istersen
    Yanlış biliyor olabilirim ama led akım ayarlamasına göre renk değiştiriyor galiba ( led üzerindeki modüldeki )

Mesela tek led 7 renk te yanabiliyor.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyor olabilirim ama led akım ayarlamasına göre renk değiştiriyor galiba ( led üzerindeki modüldeki )

Mesela tek led 7 renk te yanabiliyor.
    Ledlerde 3 ana renk var rgb diye geçmeside ondan Red,Green,Blue bu üç renk mevcut olduğu zaman birbiriyle karışarak renk değişimi meydana gelir.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ledlerde 3 ana renk var rgb diye geçmeside ondan Red,Green,Blue bu üç renk mevcut olduğu zaman birbiriyle karışarak renk değişimi meydana gelir.
    @darkmoon abimiz şöyle yazdığı için söyledim : Turuncu ledlere gelince led beyazdır özünde renkli Ledlerin hepsi boyanır boyandığı renkte ışık verir .. Turuncu alırsan turuncu renk verir
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @darkmoon abimiz şöyle yazdığı için söyledim : Turuncu ledlere gelince led beyazdır özünde renkli Ledlerin hepsi boyanır boyandığı renkte ışık verir .. Turuncu alırsan turuncu renk verir
    Tabi tek renk yananlar öyle. Bende 7 renk yananlara itafen bilgi amaçlı yazdım.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben AliExpress kafasıyla söyledim elimde 50 ye yakın turuncu sarı beyaz ledler var bolca dağıt dağıt bitmedi hepsini adamlar ya boyamış yada renkli rengi neyse kırmızı ise misal o renk flament yada şapka atmış ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mesela araçlarımın sis farına taktığım favorim dual led var çift renk ..

Aslında işleyişe baktığında mantığı basit çift şerit led çekmişler bir şerifin üstünde sarı filement var 3000k değerinde sarı ışık veriyor onu bozmadan kaldırabilsem altından normal beyaz led çıkar eminim neyse şimdi açıyorsun beyaz yanıyor kapıyorsun 5 saniye içinde açmazsan tekrar beyaz yanıyor ama açdın kapadın 5 saniyeyi geçirmeden tekrar açtın sarı yanıyor belki 5 değil 15 saniyede olabilir tam emin değilim ..

Benim favorim bütün araçlarımın sislerine taktım . En azından sise falan girsek sis farını hakkıyla kullanabiliriz ..

4rd4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman bana t10 olarak (dipsiz ampul) osramın sarı ampulu dışında daha koyu turuncu yanan bir ampul öneriniz var mı? Amaç amerikan park görünümünü yakalamak. Daha canlı daha koyu bir renk daha iyi duruyor kanımca.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu led ampul olayına girsem mi diyordum ama görünüşe bakılırsa gerek yok.

Arabanın farları D5S xenon, ancak diğerlerine göre 35w değil 25w, lümen değerleri biraz daha düşük falan filan. Halojen ile xenon arasında kalıyor gibi, far yıkama, otomatik yükseklik sensörü/ayarı gibi şeyler de gerektirmiyor. Haliyle aydınlatmasından bir D2S gibi memnun değilim.

Buna uyumlu led alsam iyi sonuç elde eder miyim, hiç deneyen var mı, kimisi süper olur diyor, kimisi elleme diyor.
    Aksi gibi sanıyorum bu aydınlatma şiddeti yüzünden Osram veya Philips'in çeşitli ürünleri de yok. Örneğin D2S'te Osram'ın Nightbreaker'lar var, Philips Extreme Vision serisi falan var. D5S'te böyle bir ürün çeşitlendirme yok.
    Geçende sadece Amazon.Com'da bi Philips Extreme Vision D5S gördüm, ona da 160 dolar demiş ve Türkiye gönderimi yok.

Tereddütte kaldım, denemeye değer mi acaba diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @4rd4 sanayilerde akseuar satan ampül satan dükkanlar olur orda vardır normal markalarda o kadar koyu olucağını sanmam ..
    @Ormanci orjinal d2s ise hiç dokunma xenonda ışıma gücü sadece ampülüm Watt değeri ile ilgili değil balastında aynı değerde olması gerekir .. yani 25 Watt balast ise sen 55w d2s ampülde taksan gene alıcağın ışıma 25w kadar olur kısaca verim alamassın .. orijinalse bence güzel bir Philips al geç derim ..

Orjinal değil sonradan çevirme ise o zaman led düşünebilirsin ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @4rd4 sanayilerde akseuar satan ampül satan dükkanlar olur orda vardır normal markalarda o kadar koyu olucağını sanmam ..
    @Ormanci orjinal d2s ise hiç dokunma xenonda ışıma gücü sadece ampülüm Watt değeri ile ilgili değil balastında aynı değerde olması gerekir .. yani 25 Watt balast ise sen 55w d2s ampülde taksan gene alıcağın ışıma 25w kadar olur kısaca verim alamassın .. orijinalse bence güzel bir Philips al geç derim ..

Orjinal değil sonradan çevirme ise o zaman led düşünebilirsin ..
    D5S standart, D2S değil o eski aracımdaydı, onun gibi aydınlatma sağlamıyor demek istiyorum.

Bir şekilde D2S'e dönsem falan dedim, farın komple açılması, kes-biç işleri falan gerekiyor, ona da pek girmek istemedim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu led ampul olayına girsem mi diyordum ama görünüşe bakılırsa gerek yok.

Arabanın farları D5S xenon, ancak diğerlerine göre 35w değil 25w, lümen değerleri biraz daha düşük falan filan. Halojen ile xenon arasında kalıyor gibi, far yıkama, otomatik yükseklik sensörü/ayarı gibi şeyler de gerektirmiyor. Haliyle aydınlatmasından bir D2S gibi memnun değilim.

Buna uyumlu led alsam iyi sonuç elde eder miyim, hiç deneyen var mı, kimisi süper olur diyor, kimisi elleme diyor.
    Aksi gibi sanıyorum bu aydınlatma şiddeti yüzünden Osram veya Philips'in çeşitli ürünleri de yok. Örneğin D2S'te Osram'ın Nightbreaker'lar var, Philips Extreme Vision serisi falan var. D5S'te böyle bir ürün çeşitlendirme yok.
    Geçende sadece Amazon.Com'da bi Philips Extreme Vision D5S gördüm, ona da 160 dolar demiş ve Türkiye gönderimi yok.

Tereddütte kaldım, denemeye değer mi acaba diye.
    Morimoto D5S diye bir ampul buldum

OEM 25w D5S HID Low Beam: 550 Max Lux @ 20 Feet
    Morimoto 35w 5500K D5S HID Low Beam: 820 Max Lux @ 20 Feet

OEM 25w D5S HID High Beam: 1,230 Max Lux @ 20 Feet
    Morimoto 35w 5500K D5S HID High Beam: 1,300 Max Lux @ 20 Feet

150% BRIGHTER HID D5S Bulbs 16-18 Chevy Silverado Morimoto D5S HID Projector Headlight Bulb Upgrade - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    AliExpress de var ordan araştırabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Morimoto da kazık idi yanlış hatırlamıyorsam, bi bakayım yine de, teşekkürler
    Ali'ye de güvenemiyorum hiç ya, bir defa AEM mi ne aldım, biri bozuk çıktı attım gitti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben hep Ali’den alıyorum aldığın dükkan mağaza aldığın şeyin kalitesi önemli çok ampül xenon aldım daha sıkıntılı bir durumla karşılaşmadım

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Morimoto da kazık idi yanlış hatırlamıyorsam, bi bakayım yine de, teşekkürler
    Ali'ye de güvenemiyorum hiç ya, bir defa AEM mi ne aldım, biri bozuk çıktı attım gitti.
    stoplara ben led almıştım. üzerinden 6 ay geçti biri patladı. aldığım yere mesaj attım göndermişti yenisini. Bazen yazıp dönüş beklenebilir.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu komple inceleyemedim ama bayagi bilgi paylaşılmış okuduklarimdam anladığım

Benim arasında kaldığım 2 proje var nasip olursa farları pis iç dış temizlik olacak açmışken güçlendirmek istiyorum

Aklımdaki ilk oluşan fikir yeni popülaritesi artan Bi-Led projektör uygulaması.

Diğeri ise mercek ve led xenon uygulaması.

Bi-Led ler az buçuk belli modeller var ne takilabilecegi belirli fakat mercek ve led xenon konusunda pek bir belirli tertibatı oluşturmadım çünkü led sigmama gibi karanlık alan kalma gibi durumlar okudum.

Güncel bilgilere tecrübelerle sahip olanlar varsa bilgilendirilmeye açığımm
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Naçizane tavsiyem sinyal stop geri ışıllarına eğer beyin uyarısı veriyorsa araç led li canbus lı olanları bile almayın en marka ürün bile bir sene bir buçuk sene dayanıyor Çin’den alınanlar çok daha kısa 2-3 ay dayananlar bile oluyor .

4rd4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4rd4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman bana t10 olarak (dipsiz ampul) osramın sarı ampulu dışında daha koyu turuncu yanan bir ampul öneriniz var mı? Amaç amerikan park görünümünü yakalamak. Daha canlı daha koyu bir renk daha iyi duruyor kanımca.
    Daha öncede yazmışım. Piyasada satılan osram olmayan ama camı daha koyu turuncu olan t10 lardan aldım taktım. İlk başta gayet koyu yanıyordu ama ampullerin camındaki turunculuk boya olduğu için 3 günde ampulün camı beyazladı. Araçlarda görüyorum koyu amerikan park gibi yanan ampulleri nerden buluyorlar acaba? Led alsak uzun ömürlü olur mu? Ki koyu turuncu yanan led de yok bulamadım hepsi sarı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)