User Tag List

Sayfa 37/55 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon
1033 sonuçtan 685 ile 703 arası

Konu: Ledli far ampülleri inceleme-detay

4rd4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim uzunlarda vardı, girdim ama baya oldu 2016 mayıs ayı idi. Herhangi bir problem olmadı.
    Benimde uzunlarda led var kısalardaki xenon u sökücem bakalım ne olacak..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mevzuatta led ile ilgili bir şey yok normal halojen ampül ile aynı sınıfda geçiyor.. geçmeside lazım zaten ..

xenon gibi balastlı gazlı karçaşık bir sistem değil .. normal ampül sadece üstünde flament yerine led var..

xenon yapısı gereği halojenden çok daha fazla ışıma yapıyor ve bu ışımayı kontrol edicek bir mercek ve otomatik far sistemi olmadımı hem sürücüye hem etrafa faydadan çok zarar sağlıyor ..

sürücü adam gibi önünü göremiyor yoldakilerinde gözü kör oluyor.. heleki uzun yolda .. Merceksiz xenonlu bir araba yürüyen disko topu gibi gözlerde karanlığa alışınca bir anda öyle bir ışıkda kamaşıyor .. insana kaza bile yaptırır..

gözler yanlış hatırlamıyorsam karanlığa alışma süreci yani göz bebeklerinin ufalması 45 saniye falandı büyümesi ise yani aydınlığa geçmesi 2-3 saniye.. yani gece karanlıkda uzun yolda giderken aniden karşınızdan diskotopu gibi bir şey geldiğinde gözlerinizin gündüz moduna geçmesi 2-3 saniye sürüyor ama tekrar gece moduna geçmesi 45 saniye falan.. yani 45 saniye tavuk karası oluyorsunuz karanlıkda.. heleki araba sürerken .. heleki birde kendi canınız dışında can taşıyorsanız..

led yapısı gereği tek noktayı aydınlatır halojen gibi kontrolsüz etrafına ışıma yapmaz..

benim şahsi fikrim nasıl xenon için mercek şartsa led dede mercek bence ledin ışımasına kısıtlar.. çünkü mercek xenonda kontrolsüz ışımayı toplayıp tek noktaya kanalize etmek için kullanılıyor zaten led de zaten böyle ibr sorun yok led yapısı gereği tek noktayı aydınlatır..

o yüzden yeni nesil led aydınlatmalı araçlarda sheild denilen kalkana yada yaprağa benziyen ince bir cam yüzey var sadece..

kısaca tüvde ledin yasaklanması için bir neden yok.. ama tabii burası türkiye demedende geçemiycem..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

4rd4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercek far için (xenonları söktüm birisinin teli koptu mefta oldu) h1 led olarak hangi markayı tavsiye edersiniz? Aydınlatması iyi olur mu? Uzunlarda niken var ama takması çok zor. Direk yuvaya oturan bir model var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    led chipsetlerini karşılaştırma açısından buraya koyıyım .. osram led chipset bulmak zaten çok zor ve aşırı pahalı geri kalan rekabet piyasada philips lumileds vs Cree led arasında geçiyor..

Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mevzuatta led ile ilgili bir şey yok normal halojen ampül ile aynı sınıfda geçiyor.. geçmeside lazım zaten ..

xenon gibi balastlı gazlı karçaşık bir sistem değil .. normal ampül sadece üstünde flament yerine led var..

xenon yapısı gereği halojenden çok daha fazla ışıma yapıyor ve bu ışımayı kontrol edicek bir mercek ve otomatik far sistemi olmadımı hem sürücüye hem etrafa faydadan çok zarar sağlıyor ..

sürücü adam gibi önünü göremiyor yoldakilerinde gözü kör oluyor.. heleki uzun yolda .. Merceksiz xenonlu bir araba yürüyen disko topu gibi gözlerde karanlığa alışınca bir anda öyle bir ışıkda kamaşıyor .. insana kaza bile yaptırır..

gözler yanlış hatırlamıyorsam karanlığa alışma süreci yani göz bebeklerinin ufalması 45 saniye falandı büyümesi ise yani aydınlığa geçmesi 2-3 saniye.. yani gece karanlıkda uzun yolda giderken aniden karşınızdan diskotopu gibi bir şey geldiğinde gözlerinizin gündüz moduna geçmesi 2-3 saniye sürüyor ama tekrar gece moduna geçmesi 45 saniye falan.. yani 45 saniye tavuk karası oluyorsunuz karanlıkda.. heleki araba sürerken .. heleki birde kendi canınız dışında can taşıyorsanız..

led yapısı gereği tek noktayı aydınlatır halojen gibi kontrolsüz etrafına ışıma yapmaz..

benim şahsi fikrim nasıl xenon için mercek şartsa led dede mercek bence ledin ışımasına kısıtlar.. çünkü mercek xenonda kontrolsüz ışımayı toplayıp tek noktaya kanalize etmek için kullanılıyor zaten led de zaten böyle ibr sorun yok led yapısı gereği tek noktayı aydınlatır..

o yüzden yeni nesil led aydınlatmalı araçlarda sheild denilen kalkana yada yaprağa benziyen ince bir cam yüzey var sadece..

kısaca tüvde ledin yasaklanması için bir neden yok.. ama tabii burası türkiye demedende geçemiycem..
    kesinlikle katiliyorum. Merceksiz xenon ya da beyaz isik veren halojen mi deniyor tam bilmiyorum ama trafikte karsiden geleni o kadar rahatsiz ediyor ki kazaya bile sebebiyet verebilir. Bunlari kullanan arkadaslar arabada guzel durdugunu ya da iyi aydinlattigini mi dusunuyor bilmiyorum.

Hele bir de farlar kapali sisler acik giden arabalar ayri bir tehlike. Karsidan boyle bir arac gelirken aracin mesafesini bile kestirmek cok zor oluyor. Lutfen havada sis yokken sis lambalarini yakmayalim

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4rd4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercek far için (xenonları söktüm birisinin teli koptu mefta oldu) h1 led olarak hangi markayı tavsiye edersiniz? Aydınlatması iyi olur mu? Uzunlarda niken var ama takması çok zor. Direk yuvaya oturan bir model var mı?
    Niken neden yuvaya oturmasın ki? Tamam arkasında fan var ama küçücük birşey. Zaten bu fan hemen hemen hepsinde var, ki yeterli soğutma için olması da gerekiyor. Bence Led ampul alacaksanız Niken alın ve rahatınıza bakın. Hem aydınlatması mükemmel hem fiyatı...
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    led alıcaksanız üstündeki chipsete bakın çinde 3-5 dolara satılan smd.cob ledli kısa ömürlü ampüllere burda 80-100 tl vermeyin..

Özgür Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tahmini Teslimat Zamanı

Şu ürüne ne diyosunuz ? Gerçekten 12480 lümen var mıdır ve gerçekten xhp-50 midir ? Acil cevap lazım ona göre alacağım
    Arkadan itmek harbiden bambaşkaymış....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahmini Teslimat Zamanı

Şu ürüne ne diyosunuz ? Gerçekten 12480 lümen var mıdır ve gerçekten xhp-50 midir ? Acil cevap lazım ona göre alacağım

ilan bana pek güven vermedi, sipariş ve geri bildirim sayısı düşük.

Tahmini Teslimat Zamanı

Bu üründen almayı düşünüyorum bende.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tahmini Teslimat Zamanı

Tahmini Teslimat Zamanı

Arkadaşlar kısa far h7 için hangi ürünü tavsiye edersiniz. Fansız olan model kısalar için devamlı yandığında performansı düşer mi uzun yollarda. Genelde uzunlar için kullanmışlar fansız modelleri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar konunun hepsini okuyamadım, vw grubunda led farlar gece aydınlatması kötüymüş doğrumudur?

Birde vw passat için %150 philips xtreme vision nasıldır h7 ?
    Konu burak10 tarafından (14-09-2017 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi aksamlar;
    Lütfen bana bir akıl verin H4 niken Led ampul aldım fakat montajını yaparken ledlern hangi konumda durması yada montajlanması konusunda bilgye ihtiyacım var.
    2 adet led var ampülde bunlar aşağı yukarı konumdamı olmalı yoksa yanlara paralel konumdamı

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon
    pm atmıştım mesela şunu gördüm bir yerde paylaşılmış videosu
    Tahmini Teslimat Zamanı

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aliexpress'ten aldığım COB LED H7 ampulün standart halojen ampul ile karşılaştırmasını yaptım.
    Hella'nın H7 merceği üzerinde yaptım testi. Kesilme çizgisi ve ışık dağılımı çok hoşuma gitti.

Ampul:
    Tahmini Teslimat Zamanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CNSUNNYLIGHT H4 Hi/Lo H7 H11 9005 9006 LED Araç Farlar 8000lm 3000 K 4300 K 6000 K Yüksek parlaklık Otomatik Işıkları Dönüşüm Kiti
    CNSUNNYLIGHT H4 Hi/Lo H7 H11 9005 9006 LED Car Headlights 8000lm 3000K 4300K 6000K High Brightness Auto Lights Conversion Kit-in Headlight Bulbs from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group
    (from AliExpress Android)

Bundan aldim gelsin paylaşacağım

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    led alıcaksanız üstündeki chipsete bakın çinde 3-5 dolara satılan smd.cob ledli kısa ömürlü ampüllere burda 80-100 tl vermeyin..
    Sen yetkili bir abiye benziyorsun

Bende bi-xenon mercek ve xenon kıt var. Aracın farında uzun ampulleri de çalıştırmak adına led ampul almak istiyorum abi. Aydınlatma performansı umrumda değil zira o işi mercek ile halleşiyorum. Mercek tepkimesiyle selektörde yeteri kadar dikkat çeksem de daha fazlasını istiyorum. Bana selektör yaptığımda kör Ada'mın bile dikkatini çekecek bir ampul önerir misin? 30€ altı olursa sevinirim mal.um gümrük işleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arkadaşlar yukarıda verdiğim linkteki ürünü taktım eh işte idare eder diyeyim. punto ya taktım göz alma falan yok zaten ayarda yaptım gördüğünüz gibi çizgisi. linke göre ampül başına 2000 lümen.
    tabi bu beni yeterli tatmin etmedi o yüzden arayışa girdim yine lumileds, xhp50 yada xhp70 olarak. darkmoon abimiz bir süredir forumda yok malesef ona danışmadan almayacağım. bunu alırken demişti xhp50 al diye ama para yetmemişti.
    tabi bu arada bu satıcı ya durumu anlatırken mal mal cevaplar verdi far eskidir falan derken engelledi beni bende dispute açtım 25 dolar istedim onaylandı fakat yatmadı daha. o yüzden rahatım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tahmini Teslimat Zamanı

biraz kalitesiz duruyor nedense.

Tahmini Teslimat Zamanı

bu benim aldığım cnsunny nin malı gibi duruyor. bendeki ürün kaliteli idi açıkçası görünüm olarak. f/p olarak bu olabilir.

Tahmini Teslimat Zamanı

bu nedense yazan lümen değerine göre fiyatı uygun bir ürün. bu hlxg satıcısı ile biraz konuştum başka bir ürün önerdi onunda tipini beğenmedim satışıda yok dedi şuan için.

Tahmini Teslimat Zamanı

Tahmini Teslimat Zamanı

fanlı değil punto ya büyük ihtimal olmaz çünkü fanlı modeli takınca far lastiği tam kapanıyor.

https://tr.aliexpress.com/item/1-Set...999.328.xGyyXI

bu ürünler benim bulduğum geri bildirimi olan ürünler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)