User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Chery Kimo Otomatik Vites Sorunu

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Chery Kimo Otomatik Vites Sorunu

Arkadaşlar, abiler selamlar..

Birçoğunuzun bildiği gibi ailecek yaklaşık 3 senedir uçan teneke Chery Kimo kullanıyoruz. Sorunsuz sıkıntısız kullanıyoruz çok şükür. 45.000'de almıştık. Şu anda 72 binde. Bakım harici masraf çıkartmadı sağolsun. Şaşılacak şekilde beklenmeyen performans Konusu:

http://www.techturkey.com/forum/otom...hery-kimo.html

Gelelim sorunumuza. Kış mevsimi geldiği zaman aracın şanzıman sapıtıyor. Sıcak havada mis gibi. Hiç sıkıntısız. Örnek olarak sorunlar şunlar.

1-Araçtaki şanzıman 5 ileri yarı-otomatik şanzuman ancak havalar soğuk olduğunda 5.vitese geçmiyor. Yani geçiyor ancak bir süre sonra boşa atıyor kendini. Ekranda 3 sefer 5 yanıp sönüyor sonra N 'ye atıyor. Şanzıman tipi şekli Fiat ve Opel'e çok benziyor ama detayını bilmiyorum. Resmi aşağıdaki gibi. Neyden yapar bunu?

2-Yine hava soğuk olduğunda bazen geri vitese geçmiyor. Sürekli yaptığı bir şey değil bu. Kafasına göre. Geri vitese takıyorum. Ekranda R yazıyor. 3 sefer R yanıp sönüyor sonra N ye alıyor. Haliyle boşa aldığı için geri giderken ileri gitmek bir hayli sorun

Sorunlar bunlar. Servis çözüm bulamadı. Geçen kış şanzıman yağı eksik dendi. Tamamlandı. 1-2 hafta yapmadı. Sonra yine yaptı. Aracı kullanırken kafayı yedirtiyor.

Sonra dediler ki kapı switch'i bozuk. Şoför kapısını açık zannediyor onu değiştirelim. Onu da değiştik. Yine yapıyor. Kapı switch'i bozuksa niye 5'te boşa atıyor? 1'e geçmemesi lazım değil mi?

Çözse çözse Tech çözer bu işi. Bilgili abilerden, kardeşlerden yorum bekliyorum.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzuman yağını tamamen yenisiyle değiştirip varsa şanzuman dış filtresini değiştirmeyi denediniz mi?

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konunun sonunda bu araç satılır

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yağ ve filtreyi tamamen yenileme fikri sunacaktım ki sunulmuş
    bbm pin :2B244451

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzuman yağını tamamen yenisiyle değiştirip varsa şanzuman dış filtresini değiştirmeyi denediniz mi?
    Yağdan veya filtreden yapar mı ki bu sorunu yav? Şanzıman yağı eksiltti dediler serviste. Geçen sene değişti. Ancak tamamen değişti mi üstüne eklendi mi bilgim yok maalesef.

Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konunun sonunda bu araç satılır
    Aga şimdilik satma gibi bir durum yok valla. Anne özellikle çok memnun. Bana kalsa yemişim şanzımanı. Gel satalım diyorum yanaşmıyor

Alıntı rekord2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yağ ve filtreyi tamamen yenileme fikri sunacaktım ki sunulmuş
    Görünen o ki onu deneyeceğiz abi. İlginç ama. Ne bunun şanzımanı ya? Fiat desen değil, Opel desen hiç değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam mantıken soğuklarda yapması yağ kalınlaşmasından olabilir diye tahmin ediyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam mantıken soğuklarda yapması yağ kalınlaşmasından olabilir diye tahmin ediyorum
    Aynen sadece soğuklarda yapıyor. Yazın mis gibi. Hiç sorun çıkarmıyor.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bir sorunu ben farklı bir araçta yaşamıştım, soğuk havalarda. Araştırdım falan kendimi yurtdışı forumlarda buldum. Lucas oil transmission fix diye bir katkı ile çoğu kişi olumlu sonuca ulaşmış. Olumlu sonuçtan kastım ne olduğu bulunamayan sorunlarda en fazla ne olabilir ki diyerek koyan kullanıcılar. Şanzıman içindeki kayışlar zamanla sertleşince kışın bu problemlerin olabileceği yazıyordu. Bu katkı yumuşatmaya yarıyor sanırım. Ha sıkıntı şu, TR de yok bana arkadaşım USA den almıştı.

Not: Ben aracıma eklemedim çünkü yağ eksiltmişti, tamamladım tıpayı değiştirdim sorun düzelmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaşıldı en baştan yağ değişimi ve filtre değişimi şart oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda bir gelişme var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pug.ların yarı otomatik sanzimanlarinda da genelde bu problem görülüyo çözümü önce ucuz yollu olarak yağ değişimi eğer kurtarmazsa sanziman robotu değişiyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, abiler selamlar..

Birçoğunuzun bildiği gibi ailecek yaklaşık 3 senedir uçan teneke Chery Kimo kullanıyoruz. Sorunsuz sıkıntısız kullanıyoruz çok şükür. 45.000'de almıştık. Şu anda 72 binde. Bakım harici masraf çıkartmadı sağolsun. Şaşılacak şekilde beklenmeyen performans Konusu:

http://www.techturkey.com/forum/otom...hery-kimo.html

Gelelim sorunumuza. Kış mevsimi geldiği zaman aracın şanzıman sapıtıyor. Sıcak havada mis gibi. Hiç sıkıntısız. Örnek olarak sorunlar şunlar.

1-Araçtaki şanzıman 5 ileri yarı-otomatik şanzuman ancak havalar soğuk olduğunda 5.vitese geçmiyor. Yani geçiyor ancak bir süre sonra boşa atıyor kendini. Ekranda 3 sefer 5 yanıp sönüyor sonra N 'ye atıyor. Şanzıman tipi şekli Fiat ve Opel'e çok benziyor ama detayını bilmiyorum. Resmi aşağıdaki gibi. Neyden yapar bunu?

2-Yine hava soğuk olduğunda bazen geri vitese geçmiyor. Sürekli yaptığı bir şey değil bu. Kafasına göre. Geri vitese takıyorum. Ekranda R yazıyor. 3 sefer R yanıp sönüyor sonra N ye alıyor. Haliyle boşa aldığı için geri giderken ileri gitmek bir hayli sorun

Sorunlar bunlar. Servis çözüm bulamadı. Geçen kış şanzıman yağı eksik dendi. Tamamlandı. 1-2 hafta yapmadı. Sonra yine yaptı. Aracı kullanırken kafayı yedirtiyor.

Sonra dediler ki kapı switch'i bozuk. Şoför kapısını açık zannediyor onu değiştirelim. Onu da değiştik. Yine yapıyor. Kapı switch'i bozuksa niye 5'te boşa atıyor? 1'e geçmemesi lazım değil mi?

Çözse çözse Tech çözer bu işi. Bilgili abilerden, kardeşlerden yorum bekliyorum.
    mrb, bu sorunun aynısını bende yaşamaktayım.. sonuç ne oldu acaba? çözüldü mü çözülmedi mi? yardımcı olursanız sevinirim.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar hiçbir şeyi ellemeden şunu bir dener misiniz? bu yarı otomatiklerin bir beyni oluyor, onun 4-5 tane rölesi oluyor, onları ve diplerini temizleyin ayrıca fişleri de söküp içlerini temizleyin as vs olabilir... bu arızanın sonunda araç çalışmaz, çünkü ecu N pozisyonu algılamazsa ateşleme yapmaz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hiçbir şeyi ellemeden şunu bir dener misiniz? bu yarı otomatiklerin bir beyni oluyor, onun 4-5 tane rölesi oluyor, onları ve diplerini temizleyin ayrıca fişleri de söküp içlerini temizleyin as vs olabilir... bu arızanın sonunda araç çalışmaz, çünkü ecu N pozisyonu algılamazsa ateşleme yapmaz...
    söylediğinizi daha önce denedik ama arıza devam etti.. şanzıman yağını değiştik, tekrar şanzıman kodlaması yapıldı, yine sonuç aynı.. şuan robotta bir tüp oluyormuş, onuda değiştirteceğiz en kısa zamanda bakalım nasıl sonuç verecek.. ama ben başlığı açan arkadaşı da merak ettim, ne durumda aracı?

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibi şuan askerde yakın zamanda gelecek o zaman cevaplar sorunuzu.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)