User Tag List

Sayfa 2/29 İlkİlk 123412 ... SonSon
539 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 208 GTİ Cadde kullanımı için modifiye yardımı

TechTurkey Ogedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım konusunda yurtdışından yaptırmak çok uğraştırıcı olacaktır. Kendi dilinde bişeyleri anlatmak gibi olmuyor hiçbir zaman... Türkiye'deki en hızlı thplerin birçoğu Dr.Ecu tarafından yapıldı. Kendi aracımda da sağolsun çok yardımcı oldu ve çok güzel sonuçlar aldık.

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bugün aracıma eibach yay taktım, sonuç tahminimden daha da iyi oldu,

öncesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eibach sonrası

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah coil gibi düşürmüş Spacer lazım diyor ama artık araç kazasız belasız kullanın konfor ne alemde ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabaların kaderi yay ile değişiyo.maşallah çok güzel olmuş

emirarslan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel durmuş, önlerde sürtme oluyormu tam turlarda falan? Önler sürtücek gibi duruyorlar. 208 gti jantları gerçekten iğrenç ötesi. Bence jantları piano black OZ ultraleggera veya alleggerita yapmayı düşünün derim. Çok daha sex i durur kırmızıda.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah Ali'm Çok güzel olmuş yaylarla Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin iyi günlerde kullan kardeşim her zaman elimden geldiğince yanındayım İzmirde bi kapın var unutma..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah coil gibi düşürmüş Spacer lazım diyor ama artık araç kazasız belasız kullanın konfor ne alemde?
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Ewet Spacer olsa daha güzel olacak ancak tahminen max 0.75cm gibi sonrasında sürtme olacak gibi. Konforda henüz olumsuz bir fark hissetmedim ancak bulunduğum ortamda yollar kötü değil. Ayrıca E5 te de sekme olmadı

Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabaların kaderi yay ile değişiyo.maşallah çok güzel olmuş
    Çok teşekkür ederim, daha güzelleri sizlerin olsun

Alıntı emirarslan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel durmuş, önlerde sürtme oluyormu tam turlarda falan? Önler sürtücek gibi duruyorlar. 208 gti jantları gerçekten iğrenç ötesi. Bence jantları piano black OZ ultraleggera veya alleggerita yapmayı düşünün derim. Çok daha sex i durur kırmızıda.
    Çok teşekkür ederim.

Tam turda yada park ederken kesinlikle sürtme yok, jantlar biraz içeride kaldığı için olsa gerek. Yoksa kesin sürtme yapar. Jantlar piano black olsa çok güzel olur şuan için olmasa da ileride düşünebilirim.

Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah Ali'm Çok güzel olmuş yaylarla Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin iyi günlerde kullan kardeşim her zaman elimden geldiğince yanındayım İzmirde bi kapın var unutma..
    Amin, çok teşekkür ederim kardeşim, daha iyileri sizlerin olsun inşaallah.
    Aynı şekilde senin de İstanbul da kapın var kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=ZX-636R;7996304]İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Ewet Spacer olsa daha güzel olacak ancak tahminen max 0.75cm gibi sonrasında sürtme olacak gibi. Konforda henüz olumsuz bir fark hissetmedim ancak bulunduğum ortamda yollar kötü değil. Ayrıca E5 te de sekme olmadı

benim arabamda spacer var arkadalarda 1.5 luk.arkada 3 kişi oturduğunda bile sürtmüyo bilgilendireyim

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yol tutuşu nasıl stok halde? 206 varken arkası ne ara yanıma geliyordu anlamıyordum. küçük arabalar bu yüzden hep bana riskli geliyor hata affetmiyor

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam turda yada park ederken kesinlikle sürtme yok, jantlar biraz içeride kaldığı için olsa gerek. Yoksa kesin sürtme yapar. Jantlar piano black olsa çok güzel olur şuan için olmasa da ileride düşünebilirim.
    Daha önce düşündüğünüz gibi press yaptırmadığınıza sevindim, hayırlı olsun Yalnız bana da fazla alçalmış gibi geldi, park ederken sürtme yapmıyor olabilir ama gene de siz bir süre lastik yanlarını kontrol edin derim ben. Yüksek hızlı ya da ağrılık transferinin fazla olduğu virajlarda sürtme yapabilir gibi geldi. Gerçi orjinal yaylardan daha serttir ama olsun

benim arabamda spacer var arkadalarda 1.5 luk.arkada 3 kişi oturduğunda bile sürtmüyo bilgilendireyim
    Sizin arabada sadece arkada mı spacer var? Sadece arkanın genişletilmesi aracın önden kayma eğilimini artırır normal şartlarda, bir fark hissettiniz mi?

Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol tutuşu nasıl stok halde? 206 varken arkası ne ara yanıma geliyordu anlamıyordum. küçük arabalar bu yüzden hep bana riskli geliyor hata affetmiyor
    Ben standart halinden çok memnunum, isteyince çok güzel yol tutuyor isteyincede gazdan ayak çekilip arkasıyla oynanıyor Açıkcası ben aracın yürüyenine dokunup standart halini bozmaktan çekiniyorum, şu hali ile gayet keyifli ve yeterli bence (en azından şimdilik ).
    2004 wrx
    --
    208 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beakmenek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce düşündüğünüz gibi press yaptırmadığınıza sevindim, hayırlı olsun Yalnız bana da fazla alçalmış gibi geldi, park ederken sürtme yapmıyor olabilir ama gene de siz bir süre lastik yanlarını kontrol edin derim ben. Yüksek hızlı ya da ağrılık transferinin fazla olduğu virajlarda sürtme yapabilir gibi geldi. Gerçi orjinal yaylardan daha serttir ama olsun

Sizin arabada sadece arkada mı spacer var? Sadece arkanın genişletilmesi aracın önden kayma eğilimini artırır normal şartlarda, bir fark hissettiniz mi?

Ben standart halinden çok memnunum, isteyince çok güzel yol tutuyor isteyincede gazdan ayak çekilip arkasıyla oynanıyor Açıkcası ben aracın yürüyenine dokunup standart halini bozmaktan çekiniyorum, şu hali ile gayet keyifli ve yeterli bence (en azından şimdilik ).
    Kendi bildiğim kendimce limitlerimin olduğu yerlerde denedim aracı hiç birşekilde bana bir güvensizlik yaşatmadı.daha öncesinde lemansım vardı ondan eicbach prokit vardı spacer yoktu.yol tutuş olarak bir fark hissetmedim aralarında belkide okadar zorlayamıyorumdur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=buraek4;7996911]
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

aracınızda yay var mı? Ben sürter derken 5cm yay sonrası spacer takılırsa max 0.75 olur daha fazlası ile sürter demek istemiştim.

Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben de eski 206GTİ kullanıcısıyım, stok 206 ve sonrasında 3.5 yay ile de kullandım. Aradan uzun yıllar geçti ancak çok net söyleyebilirim ki aralarında ciddi konfor farkı var. 206 yı hatırlarken aklıma sürekli içeriden gelen plastik sesler(özellikle bagaj ve panzut) geliyor. Zaten bu durum peugeot un genel eksikliğidir. 106 GTİ da da benzer eksiklik vardı.

208 GTİ malzeme kalitesi ve konforda artış var. Ayrıca ESP gerçekten çok ciddi görev yapıyor ve yol tutuşa büyük fark sağlıyor. 206 da ESP olmadığı için çok spin atlışmığım var. ESP açıkken 208 i yoldan çıkartmak için çok zorlamak gerek, araç virajda güvenli bir his veriyor. Aslında bu da çok iyi olmayabilir (nasılsa yoldan çıkmaz diyip çok zorlamak gibi ) ikarus sendromu yaşatır.

virajda hızlı gaz açınca ESP sürekli devreye giriyor. ESP off yapınca araç resmen zincirleri kırıyor o yüzden trafiğin yoğun olduğu ortamlarda kapatmayı pek tavsiye etmem Ayrıca yolda sekme olmadığını özellikle belirteyim. 206 zıp zıp gibiydi E5 te yoldaki esneme yerlerinde altının yere sürttüğünü hatırlarım.

Alıntı beakmenek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu şekilde fazlasıyla yeterli, aslında ben de bu kadar beklemiyordum, aracı lift ten indirdiğimizde şaşırdım açıkçası

Yanakları yakından takip edeceğim, yayların daha sert olduğunu yolda hissediyorsunuz özellikle frene basınca öne olan yığılmanın azaldığını yakından fark ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun 208 için birebir eibach sadece pro-kit var o mu takıldı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tufan, pro kit değil sportline. Ewet 208 e uygun sadece prokit var neyseki PSA yelpazesi geniş.

kısmet olursa bu hafta yada önümüzdeki hafta intercooler a geçeceğim, sonra ufak ufak para biriktirip devam edeceğim. şuanda aracı gizli spec olarak hazırlıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tufan, pro kit değil sportline. Ewet 208 e uygun sadece prokit var neyseki PSA yelpazesi geniş.

kısmet olursa bu hafta yada önümüzdeki hafta intercooler a geçeceğim, sonra ufak ufak para biriktirip devam edeceğim. şuanda aracı gizli spec olarak hazırlıyorum
    intercooler işini nasıl çözdünüz? bu arada benim aracımda vogtland yay var ve spacer var arkalarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    intercooler işini nasıl çözdünüz? bu arada benim aracımda vogtland yay var ve spacer var arkalarda.
    intercooler için usta ile yüz yüze ön görüşme yaptım. 4 araç olarak söz verdim ona göre fiyat çıkartıyor. ewet kimler almak istiyor
    airtec in i.c. brüt ölçüleri 760x175x60 8lt (kazanlar dahil). eğer isterseniz aynısı yapalım ancak ustamız dışarıdan yaptığı ölçümlerde 85cm ye kadar yolu var dedi kazan dahil.
    bir de i.c nin daha verimli olması yani daha iyi soğuması için hava ile temas eden yüzeyin arttırılması gerekiyor bu yüzden max sığdığı kadar geniş yaptırmayı düşünüyorum gerekirse fazla büyük olmasın diye 60 olan kalınlığı 55 yaparız
    yada 175 olan yüksekliği 165 yaparız. brüt 8 - 9 lt ideal daha fazlası gereksiz. giriş-çıkışları da 60 lık yapmaya karar verdik. gerçi mishimoto yu incelediğimde 3inch yaptıklarını gördüm yani 76mm bu konuda sizin fikriniz ne olur?

şimdi şu sorulara birlikte karar verelim ona göre yaptıralım derim
    1-) ölçüler airtec gibi 760x175x60 mi olsun yoksa genişliği 85cm ye kadar arttıralım mı ( 850x175x60 olduğunda brüt 8,9 lt oluyor)
    2-) giriş çıkış oem i.c nin 51 lik sanırım çok değerli bir THP uzmanı ustamız 60 lık yap dedi. yine başka bir THP uzmanı da 60 iyi olur dedi
    3-) ki en kararsız kaldığım tube&fin mi bar&plate mi yapıcaz? herkes bar plate bir tık önde der ancak artı ve eksileri ile değerlendirdiğimizde tube&fin sanki daha kullanışlı olacak

bar&plate artıları ve eksileri
    +durur vaziyette yada sıkışık trafik dur kalklarda daha iyi soğutma sağlıyor.
    +yüksek basinca dayanıklı
    + bozuk yollarda gelecek taş kum vs karşı dayanıklı
    +kalın olduğu için geç ısınıyor ancak geç soğuyor. Bu hem artı hem eksi
    -ağır(bire bir bu hafta baktım bar plate en azından 7-8 kg daha ağır olacak aynı ölçüler için)
    -daha pahalı

Tube&fin
    +hafif
    +ucuz
    -çabuk ısınıyor çabuk soğuyor sıkışık trafikte iat yükselecektir ama otoyol gibi hızlı gidildiğinde sorun olmaz.
    - çakıllara karşı dayanıksız
    -genel görüş 35psi ya kadar çok rahat kullanılır ki yaklaşık 2,4bar. Biz zaten yüksek basınç yapmayacağız
    Ustamızın, bar plate i iş makinaları için yaptığını söyledi yani durur vaziyette çalışan makinalarda ve kırıcı delici aletler gibi sarsıntılı ortamlarda çalışan araçlarda tercih ediliyor. 50psi vs basmayacaksan hiç gerek yok dedi.
    ben sonuçta belirli bir hızın üzerinde ve yürür vaziyette kullanacağım için tube fin daha mantıklı gibi.

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi bildiğim kendimce limitlerimin olduğu yerlerde denedim aracı hiç birşekilde bana bir güvensizlik yaşatmadı.daha öncesinde lemansım vardı ondan eicbach prokit vardı spacer yoktu.yol tutuş olarak bir fark hissetmedim aralarında belkide okadar zorlayamıyorumdur
    Doğrudur. Kağıt üstünde hesabın dediğim gibi olması lazım ama belki bu kadar bir fark biz normal sürücülerin anlayabileceği bir değişiklik yaratmıyordur

intercooler için usta ile yüz yüze ön görüşme yaptım. 4 araç olarak söz verdim ona göre fiyat çıkartıyor. ewet kimler almak istiyor
    airtec in i.c. brüt ölçüleri 760x175x60 8lt (kazanlar dahil). eğer isterseniz aynısı yapalım ancak ustamız dışarıdan yaptığı ölçümlerde 85cm ye kadar yolu var dedi kazan dahil.
    bir de i.c nin daha verimli olması yani daha iyi soğuması için hava ile temas eden yüzeyin arttırılması gerekiyor bu yüzden max sığdığı kadar geniş yaptırmayı düşünüyorum gerekirse fazla büyük olmasın diye 60 olan kalınlığı 55 yaparız
    yada 175 olan yüksekliği 165 yaparız. brüt 8 - 9 lt ideal daha fazlası gereksiz. giriş-çıkışları da 60 lık yapmaya karar verdik. gerçi mishimoto yu incelediğimde 3inch yaptıklarını gördüm yani 76mm bu konuda sizin fikriniz ne olur?

1-) ölçüler airtec gibi 760x175x60 mi olsun yoksa genişliği 85cm ye kadar arttıralım mı ( 850x175x60 olduğunda brüt 8,9 lt oluyor)
    2-) giriş çıkış oem i.c nin 51 lik sanırım çok değerli bir THP uzmanı ustamız 60 lık yap dedi. yine başka bir THP uzmanı da 60 iyi olur dedi
    3-) ki en kararsız kaldığım tube&fin mi bar&plate mi yapıcaz? herkes bar plate bir tık önde der ancak artı ve eksileri ile değerlendirdiğimizde tube&fin sanki daha kullanışlı olacak

-ağır(bire bir bu hafta baktım bar plate en azından 7-8 kg daha ağır olacak aynı ölçüler için)
    -daha pahalı

Tube&fin
    +hafif
    +ucuz
    -çabuk ısınıyor çabuk soğuyor sıkışık trafikte iat yükselecektir ama otoyol gibi hızlı gidildiğinde sorun olmaz.
    -genel görüş 35psi ya kadar çok rahat kullanılır ki yaklaşık 2,4bar. Biz zaten yüksek basınç yapmayacağız
    Ustamızın, bar plate i iş makinaları için yaptığını söyledi yani durur vaziyette çalışan makinalarda ve kırıcı delici aletler gibi sarsıntılı ortamlarda çalışan araçlarda tercih ediliyor. 50psi vs basmayacaksan hiç gerek yok dedi.
    ben sonuçta belirli bir hızın üzerinde ve yürür vaziyette kullanacağım için tube fin daha mantıklı gibi.
    Eğer benim bütçeme uyarsa alacaklardan biri ben olurum coolerı Daha öncede söylediğim gibi cooler değiştirmeden araca bir şey yapmak istemiyorum.

Eminim Airtec üzerinde çalışıp bu ebatları yapmıştır, ama bir yandan da 207 ler ile olan aynı tasarımı yapıştırmış ve geçmiş olabilir Ebat farklılığı yapılınacak ise asıl verimine göre kıyaslamak gerekir bence. Radyatörü ne kadar keseceği de önemli bir ölçüt bence. Airtec tasarımı seat sport a göre o açıdan daha iyi gibi görünüyor mesela.

Benim daha önce yaptığım araştırmalar sonucu bana tube/fin tasarımı daha mantıklı gelmişti ama daha önce böyle bir tecrübem olmadığından pek de yorum yapamıyorum. Zaten daha sonra baktığımda da çoğu firmanın bar/plate olarak sunduğunu görüp ne bulursak onu alacaz artık kıvamına gelmiştim O yüzden tube/fin daha ucuza geliyorsa daha mantıklı olabilir. Zaten önde duracağından motor ve turbo ısısından da uzaklaşmış olacak cooler, dediğiniz gibi hareket etmeye başladıktan sonra pek sorun teşkil etmez sanırım.

Bu arada yayların, fren esnasındaki dalmayı azaltması iyi olmuş bence, biraz gıcık ediyor beni fazla dalıyor gibi
    2004 wrx
    --
    208 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

-daha pahalı

Tube&fin
    +hafif
    +ucuz

seat sport replicası olmucakmı cooler.daha farklı bir tasarımmı yaptırıyorsunuz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)