User Tag List

Sayfa 5/29 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
539 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 208 GTİ Cadde kullanımı için modifiye yardımı

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 GTİ ın orjinal intercoolerı

core ölçüleri(kazanlar hariç) 30X15,5X8cm = 3,72lt

bu intercooler dış havanın 10C olduğu zaman 5.viteste bana 58C göstermeyi başardı neyseki değiştirip iat ı makul seviyelere çektim

bu arada kendi gözlerimle görüp ölçtüm ki 508HDİ da da aynı intercooler var

emirarslan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.72 Lt iyiymiş valla 207 RC ilede aynı diye düşünüyorum coolerin. 2 litre hürafesini kim attıysa ortaya artık 207 cadde konusunda yanlış bilgiymiş. + 207 RC lerin coolerları fabrika cıkıslı siyaha boyalı olduğu için iat'ın performans'ını citti anlamda olumsuz etkiliyor. 208 GTI da boyasız fabrika cıkıslı.

Kışın 10 derecelik havada stock yazılım ile 5 in sonunda 58 iat gördüysen eğer, yaz'ın yazılımlı gtı larda çok citti rakamlara ulasır. Tek sıkımlık canı vardır resmen. İat yükselip ecu nun tedbir amaçlı basıncıda kısması hem iat'dan hem boost dan yana performans kaybına neden olur. Cooler artık kesinlikle şart. + yazın yazılımlı gti larda detonasyon a bile neden olup motora üst üste roll denemelerinde citti zararlar verebilir. + filtre yi kesinlikle tampona biyere al bence motor içi filtre ile tampona alınan filtre arasında 2 den 5 in sonuna kadar 10 derece fark ediyor. İşi sadece cooler soğutuyor diye coolere yüklenmemek gerekiyor, soğuk hava çeken bir filtre coolerin çok büyük yardımcısı.

508 HDI ile GTI - RC serilerinde aynı cooleri kullanan mühendislere selam olsun.. İnsanı mecburen aftermarket parça alımına yönlendiriyorlar. Bari stage 1 yazılımda coolere gerek kalmıcak şekilde bir cooler yspılsaydı iyiydi. Bu cooler stock a bile yetmez yazın.

Cooler işini çözdünüz sanırım yaptıpınız işlemleri merakla takipteyim

buraktelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaþýn aracý sanýrým 207 RC Lemans (avatar fotodan varsayýmla)
    207 ler de en yaygýn görüþ komple 63 lük ben daha üstünü tavsiye eden görmedim, eðer 208 GTÝ ise komple 70 en ideal olan gibi duruyor.
    Valla açıkçası ben 63luk tercih ettim nedeni de su prjinali 60tanda ufak 54 mu neydi tam hatirmiyorum olcmem lazim bakip, ve stage 4 207 de bile 70 civari kullananlari gordukce 63 bana mantikli geldi, izmirde egsozcu okanda yaptim iscilik ve bilgisi iyidir tatmin oldum ben, önceki aracimm 3 yil 207 rc lemans idi haklısınız yeni arabanin fotolari daha cekemedim ☺

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 GTÝ aðýrlýðý nedir? bu araç kaç kilodur, ýslak mý kurumu

Arkadaþlar hatýrlarsýnýz 208 GTÝ TR de ilk lanse edildiðinde aracýn aðýrlýðý 1060kg diye konuþuldu. Daha sonra fabrika verisi 1160 olarak açýklandý. Benim ruhsatta aðýrlýk 1260 olarak yazýnca nedir bunun gerçeði diye merak ettim ve tanýdýk bir arkadaþýmýzýn vasýtasýyla geçen hafta elektronik kantara çýktým

Ölçüm esnasýnda araçda çeyrekten bir týk fazla depo benzin vardý(takribi 16-17lt) + stepne + yangýn tüpü + ilk yardým çantasý + 1lt su

Sonuç: 1180kg çýktý yani benzin ve diðer aðýrlýklarý düþersek evet araç 1160 kg diyebiliriz(stepne dahil)

Bende kantara ciktim jbl ses sisteminde bass ve amfi var bagajda tup vs ceyrek depo benzin 1180 cikti benimde muhtemelen 1160-1150 kg gelir arac saf halde ☺

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım konusunda da ecufast var bende, evet haklısınız e tuners candır daha onceki arabamda e-tuners vardi ama artik ugrasmak istemedim pek izmirde tanidik yakin yer olmasi beni ecufaste yönlendirdi,daha dyno cikmadim ama tahmini guc 230 civaridir motorda, cok sert bir yazilim istemedim stage 1ile 2 arasinda birsey oldu.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hani stocktu hani dostane olacaktı denemeler hani yazılım egzoz i.c olmicaktı
    küstüm oynamıyorum

maşallah biran önce deneyelim de aracına neler kattın birlikte görelim
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    grafik güzel hazırlanmış ama sonuçlar kötü
    ben 9-10C hava sıcaklığında 58C İat gördüm yaklaşık 190-210kmh aralığında

kabaca +50C ye kadar yolu var ki senin tablo da bunu yansıtıyor. çok zorlamazsan +20-30C

2lt mi yok artık hiç koymasalardı, ben sökersem mutlaka ölçeceğim eti butu meydana çıkar ozaman.
    208 GTİ ın orjinal intercoolerı

core ölçüleri(kazanlar hariç) 30X15,5X8cm = 3,72lt

bu intercooler dış havanın 10C olduğu zaman 5.viteste bana 58C göstermeyi başardı neyseki değiştirip iat ı makul seviyelere çektim

bu arada kendi gözlerimle görüp ölçtüm ki 508HDİ da da aynı intercooler var
    Valla yanlış ölçtüğüme sevindim dicem de 2 litre yerine 3.7 litre olması bir şeyi değiştirmemiş gene kötü
    Aynen söylediğiniz gibi grafiğimin sonuçları kötü yeni sonuçlarınızı merakla bekliyorum. Ara borularda değişiklik yaptınız mı bu arada acaba?

Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araca göre custom mapping yapılıyor dostum. aracı okuyup Stelios'a yolluyoruz, düzenleyip geri yolluyor, yüklüyoruz. okadar
    Araca özel olması güzelmiş cidden ama Ankara-Antalya mesafesi gözde büyüyor Bu etuners flasherthp olayı nasıl acaba sizde de bulunuyor mu onlardan?

Bu arada Fransız 208 gti forumunda şöyle bir setup gördüm 207 için yapılmış sanırım, ama Fransızcam olmadığı için sonuçlarla ilgili bir şey var mı yok mu anlamadım

Bu da linki: Echangeur Air/Eau 208 BPS - Page 19

En ucuz seçenek bu olacaktır tabii ama en iyi sonucu vermeyeceği kesin
    2004 wrx
    --
    208 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde aklımda böyle birşey geçti.orjinal coolerı direk hava alan yere çeksek acaba nasıl bir etki verir

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde aklımda böyle birşey geçti.orjinal coolerı direk hava alan yere çeksek acaba nasıl bir etki verir
    Bunda yalnız iki tane orjinal cooler var
    2004 wrx
    --
    208 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beakmenek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunda yalnız iki tane orjinal cooler var
    telden baktığım için görmemişim fantezi de sınır yok tabi

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yanlış ölçtüğüme sevindim dicem de 2 litre yerine 3.7 litre olması bir şeyi değiştirmemiş gene kötü
    Aynen söylediğiniz gibi grafiğimin sonuçları kötü yeni sonuçlarınızı merakla bekliyorum. Ara borularda değişiklik yaptınız mı bu arada acaba?

Araca özel olması güzelmiş cidden ama Ankara-Antalya mesafesi gözde büyüyor Bu etuners flasherthp olayı nasıl acaba sizde de bulunuyor mu onlardan?

Bu arada Fransız 208 gti forumunda şöyle bir setup gördüm 207 için yapılmış sanırım, ama Fransızcam olmadığı için sonuçlarla ilgili bir şey var mı yok mu anlamadım

çift OEM intercooler (resimdeki olay) 207'lerde de denendi fakat sonuç tahim edilebileceği gibi tek büyük coolera göre hüsran

bu arada flasherTHP olayı bizdede bulunuyor. zaten şehir dışı müşterilerimiz için flasherthp kullanıyoruz. sadece almanız gereken "USB kablolu bir elm327", bluetooth olmuyor illaki kablolu olacak. 40-50TL ye belli baslı bilindik sitelerde bulabilirsiniz. gerisi için bir laptop ve internet bağlantısı yeterli
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar biraz yoğundum yeni girebildim siteye.

Alıntı emirarslan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.72 Lt iyiymiş valla 207 RC ilede aynı diye düşünüyorum coolerin. 2 litre hürafesini kim attıysa ortaya artık 207 cadde konusunda yanlış bilgiymiş. + 207 RC lerin coolerları fabrika cıkıslı siyaha boyalı olduğu için iat'ın performans'ını citti anlamda olumsuz etkiliyor. 208 GTI da boyasız fabrika cıkıslı.

Kışın 10 derecelik havada stock yazılım ile 5 in sonunda 58 iat gördüysen eğer, yaz'ın yazılımlı gtı larda çok citti rakamlara ulasır. Tek sıkımlık canı vardır resmen. İat yükselip ecu nun tedbir amaçlı basıncıda kısması hem iat'dan hem boost dan yana performans kaybına neden olur. Cooler artık kesinlikle şart. + yazın yazılımlı gti larda detonasyon a bile neden olup motora üst üste roll denemelerinde citti zararlar verebilir. + filtre yi kesinlikle tampona biyere al bence motor içi filtre ile tampona alınan filtre arasında 2 den 5 in sonuna kadar 10 derece fark ediyor. İşi sadece cooler soğutuyor diye coolere yüklenmemek gerekiyor, soğuk hava çeken bir filtre coolerin çok büyük yardımcısı.

508 HDI ile GTI - RC serilerinde aynı cooleri kullanan mühendislere selam olsun.. İnsanı mecburen aftermarket parça alımına yönlendiriyorlar. Bari stage 1 yazılımda coolere gerek kalmıcak şekilde bir cooler yspılsaydı iyiydi. Bu cooler stock a bile yetmez yazın.

Cooler işini çözdünüz sanırım yaptıpınız işlemleri merakla takipteyim

Ewet siyah boyalı olması fark edebilir. Özellikle sıcak havalarda. Bence oem in performansının kötü olmasının tek sebebi hacminin 3.72 olması değil aynı zamanda far a yakın yani içeride ve kalın da olması. Biliyorsunuz ısınan kalın bir maddenin soğuması ile ince bir maddenin soğuması aynı hızda olmaz. Aynı zamanda biz intercooler ı frount mouth olarak yaptığımız için hem daha iyi soğuk hava alıyor hem de hava ile temas yüzeyi daha fazla olduğundan daha iyi soğuyor. Benim i.c nin kalınlığı 60mm oem 80mm

Özetle hacmi çok arttırmak yani lag oluşumuna izin vermeden en iyi soğutma için
    max yatay genişlik ve yükseklik yaparak kalınlığı azalttık. Zaten yer dar daha fazla yapılamaz bundan fazlası için kalınlığı arttırmanız lazım ki ozamanda lag oluşacaktır. Bizim kalınlık 60mm , aynı ölçülerde 80 mm olsa lag oluşur. Burada yükseklik max 18cm olabilir biz 20 yapacaktık sığmıyor 18 yaptık

Forge denemiş yazılımlı GTİ da 105 iat görmüşler

filtre yi kesinlikle tampona biyere al bence motor içi filtre ile tampona alınan filtre arasında 2 den 5 in sonuna kadar 10 derece fark ediyor. İşi sadece cooler soğutuyor diye coolere yüklenmemek gerekiyor, soğuk hava çeken bir filtre coolerin çok büyük yardımcısı.
    Mutlaka fark eder, 10C yi ölçtünüz mü yoksa tahmini değer mi? Eğer 8-10C gibi fark ederse yaparım. Zaten yakında egzoz yaptıracağım o zaman direkt ustaya yaptırabilirim. buarada iat düşürmenin diğer etkili yolu da methanol kit.

Alıntı buraktelek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla açıkçası ben 63luk tercih ettim nedeni de su prjinali 60tanda ufak 54 mu neydi tam hatirmiyorum olcmem lazim bakip, ve stage 4 207 de bile 70 civari kullananlari gordukce 63 bana mantikli geldi, izmirde egsozcu okanda yaptim iscilik ve bilgisi iyidir tatmin oldum ben, önceki aracimm 3 yil 207 rc lemans idi haklısınız yeni arabanin fotolari daha cekemedim ☺
    Orj 55 gibi hatırlıyorum, ben 60 yaptım. 70 oem turbo için biraz fazla olabilir gerçi big turbo varsa ayrı tabi.

Bende kantara ciktim jbl ses sisteminde bass ve amfi var bagajda tup vs ceyrek depo benzin 1180 cikti benimde muhtemelen 1160-1150 kg gelir arac saf halde ☺
    Bakalım ben de aksilik olmazsa yarın bir daha çıkacağım, custom cooler nekadar farketmiş bakıcam, kantar tanıdık olunca. Bizimkisi yağı bol bulan misali

Yazılım konusunda da ecufast var bende, evet haklısınız e tuners candır daha onceki arabamda e-tuners vardi ama artik ugrasmak istemedim pek izmirde tanidik yakin yer olmasi beni ecufaste yönlendirdi,daha dyno cikmadim ama tahmini guc 230 civaridir motorda, cok sert bir yazilim istemedim stage 1ile 2 arasinda birsey oldu.
    Daha önce Ege turbo vardı bildiğim kadar ile ama enson konuştuğumda Arda artık bayiliği bıraktığını söylemişti.

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hani stocktu hani dostane olacaktı denemeler hani yazılım egzoz i.c olmicaktı
    küstüm oynamıyorum

maşallah biran önce deneyelim de aracına neler kattın birlikte görelim

Emre selam kardeşim. Evet araç stoktu geçen hafta deneme konusunda o kadar yazdım Cumartesi intercooler yaptırıcam öncesi ve sonrasını görelim, taktırmadan çıkalım diye. Ama kısmet olmadı
    Gerçi ben Torque den aynı düzlükte dip gaz ile ölçerek biraz farkı gördüm ama en iyisi gerçek yol testi. İnşaallah bu akşam buluşup yüz yüze tanışacağız, bu akşam tek kazanan var dostluk. Seni tanıdığıma şimdiden çok memnun oldum. Selamlar.

İntercooler çıkışı ve krom borular 60 lık. Silikonları 55 kullandık zaten ısınınca esneme olacak. Montaj cuk oturdu, ben de ustaya iyi sık bazı arkadaşların ki yolda çıkmış diyince sağ olsun sıkarken 2 kelepçe kırdı biz de tedbir amaçlı daha büyük ve kalın kelepçe kullandık.

Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tam twin cooler olmuş mutlaka fark edecektir ama mekanikte her zaman 1+1= 2 yapmaz

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali doktor olcan doktooooor
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ewet arkadaşlar egzoz ve boost pipe da bitti ustamızın ellerine sağlık

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bugün Maslak'ta ki gti siz miydiniz ? Sesi güzeldi baya aracın eğer sizseniz.

emirarslan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi geçmiş olsun.

DP / Düz boru'nun çaplarını ne yaptın? son susturucuyu hangi marka kullandın?

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oooo desene araya bi tir garaji sokacaksn artık

Hayirli olsun sesi merak ediyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Maslak'ta ki gti siz miydiniz ? Sesi güzeldi baya aracın eğer sizseniz.
    ewet cuma ve cumartesi neredeyse tüm gün Maslak taydım. ustamız iyi iş çıkarttı kendisine tekrar teşekkür ederim.
    ses üst devirlerde çok iyi altlarda sanki bir tık fazla gibi geliyor bana

Hadi geçmiş olsun.
    DP / Düz boru'nun çaplarını ne yaptın? son susturucuyu hangi marka kullandın?
    henüz tüm istediklerim tamamlanmadı o yüzden şimdilik gizli spec
    şaka bir yana fotoları koyuyorum.

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oooo desene araya bi tir garaji sokacaksn artık
    Hayirli olsun sesi merak ediyorum
    sağ ol Emre,
    iddiamız yok kardeşim biz seninle tatlı tatlı dolaşırız ses bence çok iyi sadece şehiriçi biraz gürültülü o kadar
    haftaiçi kar geliyormuş gelmeden MC de bir sıcak çikolata içelim

henüz kaynaklar yapılmadan, devamı 70mm

bu da bonus

Sol baştaki Emil usta yanındaki kardeşi Sevan onun yanındaki benim sağ baştaki de Emil in diğer kardeşi Avni.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzoz un montajı sonrasında ilk marşa bastık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)