User Tag List

Sayfa 1/29 12311 ... SonSon
539 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 208 GTİ Cadde kullanımı için modifiye yardımı

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

208 GTİ Cadde kullanımı için modifiye yardımı

arkadaşlar merhaba, bu hafta 208 GTİ ımı aldım. performanstan genel olarak memnunum önceki 106 ve 206 tecrübelerime göre stock olarak daha stabil yürüyor. Belki de yaşlandım artık eski yıllardaki kadar zorlamıyorum

208 i günlük ulaşım amaçlı kullanmayacağım için haftada 1-2 günlük keyifli kullanımlarda biraz da sert olmasını istiyorum. bu doğrultuda bazı değişiklikler yapmak istiyorum. aşağıdaki konular hakkında tüm THP severlerin desteğini bekliyorum

1- intercooler, bu aracın bence olmazsa olmaz değişmesi gereken parçası i.c . daha önce bazı arkadaşlar anlatmıştı aracı aldıktan sonra kendim de bizzat hissettim 3-4 dip gaz sonrasında bariz araçta yumuşama-salma diye tabir edebileceğim performans düşüklüğü oluyor. bunun sebebi de i.c. nin çok dandik olması
    Forge un 208 için ürettiği intercooler mevcut, performansı da firmanın kendi sayfasında yayınladığı verilere göre gerçekten tatminkar. Gerçek hayatta bukadar güç artışı olur mu yada yakıt kullanıldı mı? bilmiyorum
    Forge gerçekten çok iyi ancak çok pahalı. Bugun sordum 208GTİ için 3.800 TL fiyat aldım, içimden yuhh diyip kapattım telefonu. Peki Mishimoto için ne dersiniz, universal olarak Z serisi var.Bar-and-Plate olan
    Overall size 8,6 lt core size 5,24 lt. max önerilen basınc 22psi 1.5 bar yani. fiyatı 195USD yaklaşık 110USD gibi kargo var. gümrük için ne öderiz bilmiyorum ama hepsi 400USD olsa kabaca 1.200TL üstüne montaj için gerekenler 1.500 gibi biter diye düşünüyorum sizin görüşünüz ne olur. bizim araçlara uydurabilir miyiz. veya siz 207 lerde ne kullandınız?
    http://www.mishimoto.com/front-mount...ler-turbo.html

2- egzoz sistemi, araç için yapmayı düşündüğüm değişiklikler sonra benzer örneklere göre 260-275hp gibi bir aralıkta güç oluşacağı için egzozun dp dahil 70 lik full ve 76 lık son ile custom olarak yaptırmayı düşünüyorum. yada son için HKS alabilirim. sizce 70-70-76 için çok basınç kaybı olur mu. yada siz 207 lerdeki ort 270hp civarı güçlerdeki uygulamalara göre ne tavsiye edersiniz. 63 full ve 70 son mu.
    ben aracı haftada 1 yada 2 gün kullanacağım bu yuzden vanalı egzoz düşünmüyorum ayrıca vanalı egzozlarda yine performans kaybından bahsediliyor vana açıkken bile. sizce bu doğru mu?
    vanalı egzoz üzerindeyken full egzoza göre karşılaştırma imkanınız oldu mu?

3- dv, olarak forge düşünüyorum gönlüm sesliden yana ancak seslilerin biraz da olsa basınç kaçırdığı konuşuluyor sizce bu şehir efsanesi mi yoka gerçek mi. sizin kendi tecrübelerinize göre sesli yada sessiz ne tavsiye edersiniz. Ayrıca GFB yada HKS için görüşleriniz nedir?

4- araca hava filtresi düşünmüyorum, sislerin arkasından beslenmeyen cai yapılmadığı sürece orjinal sistem en performanslı olan, en azından daha az sıcak hava emiyor. siz ne düşünüyorsunuz orjinal ile devam mı.

5- 5cm lik eichbach düşünüyorum, sizce yeterli olur mu. 1-2 cm press yaptırsak nasıl olur yada gerek varmı? press yaptıran arkadaşlar oldu mu yol tutuş yada sekme için olumsuzluklar yaşadınız mı

şimdilik bunları düşünüyorum, sonrasında biraz daha sert uygulamalar için görüşlerinizi almak isterim
    teşekkürler

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun , aradığın her şey burada var konu içi aramalarda tek tek cevapları mevcut kardeşim.
    http://www.techturkey.com/forum/gene...ye-yardim.html
    DRİLL
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o konuya da baktım ancak 1158 sayfa içinden tüm cevapları bulamadım, kısaca tecrübeleriniz paylaşırsanız memnun oluruz
    teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o konuya da baktım ancak 1158 sayfa içinden tüm cevapları bulamadım, kısaca tecrübeleriniz paylaşırsanız memnun oluruz
    teşekkürler
    yay olarak vogtland kullanıyorum ben 3.5 luk basıklığıda sertliği çok iyi bence tavsiye ederim.kaput altı sıcaklığı ölçümü yaptım ben orjinal filtrenin olduğu yerde açık filtreyi oraya yerleştirirsen hareket halindeyken 21 derece hava çekiyo eğer akü altına takarsan 23 derece..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yay olarak vogtland kullanıyorum ben 3.5 luk basıklığıda sertliği çok iyi bence tavsiye ederim.kaput altı sıcaklığı ölçümü yaptım ben orjinal filtrenin olduğu yerde açık filtreyi oraya yerleştirirsen hareket halindeyken 21 derece hava çekiyo eğer akü altına takarsan 23 derece..
    Bilgiler için teşekkürler
    Peki orjinal kutuiçi filtre için ölçüm yapabildiniz mi

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stage3 olan 207rc imde forge filtre kiti vardı sol sis altında sıcaklığı düşürme olarak + yönde katkısı olduğunu düşünüyorum ancak havanın motora ulaşmasında mesafe bir hayli uzadığı için bu kısmı düşündürücüydü şimdi olsaydı açık hava filtresi şeklinde Green marka büyük tip olandan kullanır etrafına ısı yalıtımı yapardım..Yada kutu içi BMC kullanırdım..Setup'a uyum sağlar mıydı orası muaamma tabii..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kutu içinden deneme yapmadım çünkü açık filtre kullanıyorum

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    https://youtu.be/IfqOZ3gd9Uk

Şöyle bir video var.

Turbo degismeden sanırım daha fazla birsey olmaz sanırım

Masterpiece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence mishimoto alın intercoolerı 500+ ciddi setup araçlarda dahi tercih edilen bir marka , aracınızı oem turbo ile kullanacaksanız zaten z-line tam ilaç model 1.5 bar üstü basılmicak zaten. 208 GTI ların zaten intercooler giriş-çıkış sağlı sollu değil mi turbodan dolayı ? Yanılmıyorsam yani bu şekildeyse zaten seat sport gibi i/c girişi-çıkışı tek taraftan olan coolerlar olmaz aracınıza , oldurmaya çalışmakda gereksiz zahmet olur.

Mishimoto alın geçim bence düşünmeye gerek yok.
    Mapped by DR.ECU

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski aracımda (207 GT) 5cm lik eichbach yay kullanıyordum görünüş ne kadar iyi ise konforda o kadar kötüydü. İmkan varsa coil yapılmalı
    Açık hava filtresi için soğuk hava çekecek bir yere konumlandırılmaz ise faydadan çok zararı var forgenin kitleri vardı o tarz birşeylerle yapılabilir yoksa orj.daha sağlıklı.
    Coller için fiyat olarak seatın collerı forgeden daha uygun olması lazım benim tanıdığım çoğu 207 gt/rc sahibi seat kullanıyordu ve hiçbirinde bir sorun olmamıştı. Tabi sizin aracınıza uygunmu seatın collerı tam bilemiyorum.
    Tabi bunlardan sonra güzel bir yazılım olmazsa olmaz
    Hayırlı olsun.
    Arabanın koltuğundaki eşekse kaputun altındaki beygirler ne yapsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar intercooler konusunda araştırmalarım devam ediyor. giriş çıkış sol taraftan alt ve üst olarak keşke sol-sağ olsaydı o zaman hiç düşünmeden mishimoto alırdım. Gönlüm halen mishimoto dan yana olsa da montaj için ara bağlantı boruları dolayısıyla neredeyse i.c parasına yakın ustalık ve parça masrafı olacak. Ayrıca uzun boruların lag oluşturma ihtimali de var. Lag sorunu olmasın diye bu montajı yapacak gerçekten ne yaptığını bilen bir usta bulmak da zor. Bu işlem için fikirlerinizi ve usta önerilerinizi paylaşabilir misiniz

Forge dışında 208 için özel intercooler yapmış markalara baktım. Airtec in ürünün buldum, performansı hakkında ne düşünüyorsunuz

ürünün özellikleri baktım ebatları 207 RC modeli ile aynı dolayısıyla diğer seçenekler olmazsa 207 RC ye takılan seat sport i.c de ölçüleri aynı olduğundan 208 için de düşünebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullananların tecrübesi bulunabilirliğinin ve uygulanabilirliğinin kolay olması sebebiyle seat sport daha mantıklı bir karar bence

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    cooler da marka önemli değil bence doğru setup ve litre tercih edilip doğru konumlandırıldıktan sonra uygun olanı alın derim ben böyle düşünüyorum.

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seat cooler 6,97LT çekirdek yapısına sahip, net 7 litre diyebilirsiniz.
    ayrıca marka bence onemli. kullanılan alaşımından tutun petek tipine kadar hepsi marka marka degismekte.
    208 lerde seat uygulaması biraz zorda olsa mümkün. bi kac hafta icerisinde takıcam ben, resimleri paylasırım.
    THP motorlarda 7lt üstü aracın laga kalmasına sebep oluyor hemde, 7 litreyi Mehmet ustamıızın arabasındada kullandık +400hp için bile gayet yeterli methanol kit destegi ile ki stock turboda hayli hayli yeterli olacaktır!

sag-sol giris cıkıs istiyosan intercooleri RCZ-R oem intercoolerı düsünebilirsin, 1000-1100TL fiyatı var, stock 270hp THP motor için fabrika üretim olarak sorunsuz olacağı hesaplanıp tercih edilmiş ürün
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında RCZ-R intercoolerı mantıklı ancak aracın üzerindeki gibi soldan alt-üst giriş çıkış istiyorum
    sağ-sol olduğu zaman illaki ilave borulama yapılacağından gaz tepkisi yada geri tepme açısından kayıp olacaktır diye düşünüyorum.

intercooler konusunda aklıma en çok yatan airtec oldu. hazır boost pipe da var, birlikte sipariş yapmak en mantıklı olan

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında RCZ-R intercoolerı mantıklı ancak aracın üzerindeki gibi soldan alt-üst giriş çıkış istiyorum
    sağ-sol olduğu zaman illaki ilave borulama yapılacağından gaz tepkisi yada geri tepme açısından kayıp olacaktır diye düşünüyorum.

intercooler konusunda aklıma en çok yatan airtec oldu. hazır boost pipe da var, birlikte sipariş yapmak en mantıklı olan
    Ali kit halinde alman hesaplı uyumlu ve mantıklı olacaktır..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakıyorum Can, yakında karar vereceğim şuanda gidişat airtec yönünde
    tüm parçaları alıp toplu halde montaj sonrasında da yazılım planlıyorum.

Birçok THP sahibi ile görüştüm, çok faydalı bilgiler aldım başta sen ve desteğini eksik etmeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

USTAaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakıyorum Can, yakında karar vereceğim şuanda gidişat airtec yönünde
    tüm parçaları alıp toplu halde montaj sonrasında da yazılım planlıyorum.

Birçok THP sahibi ile görüştüm, çok faydalı bilgiler aldım başta sen ve desteğini eksik etmeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    yazılım için hangı fırmayı düşünüyorsunuz ?
    BAŞTAŞ PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk başta yerli markalar vardı aklımda ancak birçok THP sahibi ile konuştuktan sonra e-tuners olarak karar verdim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)