User Tag List

Sayfa 24/29 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon
539 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: 208 GTİ Cadde kullanımı için modifiye yardımı

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olivera7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selamlar araniza 208 gti by ps ile katildim arac 2016 6 bin km de pist amacli aldik specleride ona gore yapicam su an kafamda downpipe+yazilim+dv+intercooler var sonra ise 17 janta dusup cup2 yada trofeo ile piste cikmak var cogu parcalari buldum intercooler harici forge fiyatlari cok yuksek ne yapicam dusunuyorum kara kara orjinal cooler cok kucuk pistte kesin kisicak araba kendini standart cooler ile cikarsam en iyi ne oneririsiniz acaba
    amortisör ve fren olayına pek girmek gerekmiyor galiba
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

olivera7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amortisör ve fren olayına pek girmek gerekmiyor galiba
    Fren zaten brembo 323 mm var cok cok iyi duruyor aracta hafif oldugu icin , amortisor icin araba sert daha piste cikmadim ama virajlara girdim ciktim govde salinimi hic yok arabada belki yay ile biraz daha sikilastirilabilir zaten peugeotsport amortisorleri var yeticegini dusunuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren zaten brembo 323 mm var cok cok iyi duruyor aracta hafif oldugu icin , amortisor icin araba sert daha piste cikmadim ama virajlara girdim ciktim govde salinimi hic yok arabada belki yay ile biraz daha sikilastirilabilir zaten peugeotsport amortisorleri var yeticegini dusunuyorum
    pejo o amortisörleri yayları ile birlikte satıyor zaten. eğer 3000€ luk amortisörleri aldıysan diyecek bir şey yok. ( tanesi ). O arabanın orijinal halini bilmiyorum brembo kaliperli falan ise sorun olmaz belki. ama modifiyeli hali bile 310 mm. umarım bir yanlışlık yoktur.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pejo o amortisörleri yayları ile birlikte satıyor zaten. eğer 3000€ luk amortisörleri aldıysan diyecek bir şey yok. ( tanesi ). O arabanın orijinal halini bilmiyorum brembo kaliperli falan ise sorun olmaz belki. ama modifiyeli hali bile 310 mm. umarım bir yanlışlık yoktur.
    Tam anlamayamadim dediginizi ama araba 208 gti by peugeotsport modeli yani 323mm brembo 4 piston kaliperler ve peugeotsport amortisor ve yaylar ve torsen kilitli diffransiyel ile geliyor fabrikadan ciktigi hali bu arabanin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam anlamayamadim dediginizi ama araba 208 gti by peugeotsport modeli yani 323mm brembo 4 piston kaliperler ve peugeotsport amortisor ve yaylar ve torsen kilitli diffransiyel ile geliyor fabrikadan ciktigi hali bu arabanin
    ben tamamen farklı bakıyorum duruma. arabayı modifiye ettiniz ve bunları yptınız gibi geldi. pejo modifiye parçalarında bu dediklerinizi pek kullanmıyor. saydıklarınızı pejodan almak isteseniz zaten araba parası. basit hesap ile amortisörler vidasına kadar. 3500 den 7bin kilit 1000. frenler 3000 diye gidiyor. gerisini siz hesaplayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben tamamen farklı bakıyorum duruma. arabayı modifiye ettiniz ve bunları yptınız gibi geldi. pejo modifiye parçalarında bu dediklerinizi pek kullanmıyor. saydıklarınızı pejodan almak isteseniz zaten araba parası. basit hesap ile amortisörler vidasına kadar. 3500 den 7bin kilit 1000. frenler 3000 diye gidiyor. gerisini siz hesaplayın
    Bende zaten bu sebep ile bu kullanilan malzemelerin bana pistte gerekli olucagini dusundugum icin bu modelini aldim . Anladim simdi sizi

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, by PS'lerde bu sayılanlar araç üstünde geliyor.
    Şu 323mm diskleri 17" jantta test etme niyetim var benim de uzun süredir. 302mm'ler 207RC'dekilerle aynı ama nedense ve sanırım cam tavandan, 208'de daha zorlanıyorlar gibi.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birkac gun once 208 gti by peugeotsport aldim
    Kilit,fren vs marsa bas piste git ne zamandir aklimdaydi 308 gti ile 208 gti by ps ama kismet 208 imis
    Simdi merak ettiklerime geleyim nette cok bilgi bulamadim belkide nerde arayacagimi bilmiorum
    Bu araba 208 hp fakat turbosu nedir,Mini r56 jcw ile aynimidir ? Miniler cok hizli oluyor cunku
    İkinci olarak cooler takmadan yazilim yapilmasi taraftari degil sanirim herkes cunku oem cooler cok rezaletmis,bu araca ne cooleri takabiliriz ? Orjinalde bile iat 110 lara geliyor deniyor cunku

Tecrubeleri olan varsa paylasir ise sevinirim,ben bir cok mini sahibi oldum ve buda ayni setup ve bu kilo ile ucar diye dusundum n18 motor oldugu icin ama sanirim biraz ugras gerekecek
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkac gun once 208 gti by peugeotsport aldim
    Kilit,fren vs marsa bas piste git ne zamandir aklimdaydi 308 gti ile 208 gti by ps ama kismet 208 imis
    Simdi merak ettiklerime geleyim nette cok bilgi bulamadim belkide nerde arayacagimi bilmiorum
    Bu araba 208 hp fakat turbosu nedir,Mini r56 jcw ile aynimidir ? Miniler cok hizli oluyor cunku
    İkinci olarak cooler takmadan yazilim yapilmasi taraftari degil sanirim herkes cunku oem cooler cok rezaletmis,bu araca ne cooleri takabiliriz ? Orjinalde bile iat 110 lara geliyor deniyor cunku

Tecrubeleri olan varsa paylasir ise sevinirim,ben bir cok mini sahibi oldum ve buda ayni setup ve bu kilo ile ucar diye dusundum n18 motor oldugu icin ama sanirim biraz ugras gerekecek
    Hayırlı olsun cem

turbo ile ilgili Alinin güzel bir araştırması vardı hatırlıyorum
    da 208 gti turbosu std cooper s 207 rc turbonun ayarında öyle jcw falan değil...

Cooler olarak Airtec tavsiye ederim kendim de var etkili bir cooler by ps için de yeni çıktı hazır kit halinde al tak şeklinde
    AIRTEC Motorsport - AIRTEC Peugeot Sport 208 GTI STAGE 2 front mount intercooler

Jcw ok turbosu büyük de 184 lük cooper s ne kadar hızlı mesela ? Neredeyse hepsi Çoğu otom vites merak ettim ?

Jcw turbosu tarzında daha büyük ve al tak şeklinde şöyle bir alternatif var
    FrankenTurbo | F21 Hybrid Turbocharger for Peugeot 207 and 308

Bu da 208 gti Turbosu
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

uzun zamandır bizim araçtaki turbo yu inceliyorum.
    konu hakkında internetten ilk başta çok bilgi bulamadım sonrasında iğne ile kuyu kazar gibi birçok bilgiyi birleştirerek bir çalışma yaptım. daha sonra incelemek yada aracında uygulamak isteyen olabilir diye paylaşıyorum

öncelikle bizim aracın turbo kodu 5303 970 0292 . turbonun ölçülerine baktığımızda
    Compressor 37,84/54,06 mm Trim 49,00
    turbine 40,34/43,37 mm Trim 86,51

Borgwagner de turboların adları genelde 2080 , 2170, 2275 gibi sayılar olarak adlandırılıyor
    bizim OEM turbo için ölçülerden yaptığım hesaplamada 54,06/2,54 =2,1
    37,84/54,06 = 0,70 yani bizim turbo K03 2170

bu ölçüler Comp: 37,80/51,00 olan K03 2074 R56 mini cooper S turbosu ile çok yakın üfleme anlamına gelmekte olup
    ( GTİ yaklaşık 8-10 HP daha fazla kapasiteli) JCW e göre yaklaşık 30-35 HP ile %15 daha düşük üfleme kapasitesi demek oluyor.( JCW K03 2080 Comp: 41/51 Trim 65 )

JCW turbo için su bir nevi K03 hibrid diyebiliriz ki emme pali gerçekte K04 in bazı modelleri ile aynı zaten.

bir de özellikle Polo GTİ larda yapılan K03 hibrid uygulaması var. Burada benim gördüğüm genelde K04 2275 compressoru tercih ediliyor. Aşağıda K03 e K04 2275 comp. pali takılırsa hangi basınçta ort ne kadar güç alınır diye inceledim. Turboyu Choke Area denilen verimsiz bölgeye düşürmeden ve basılan havayı çok ısıtmadan (aşağıdaki fotoda sağdaki kırmızı ile işaretledim bu bölgeyi geçmesine izin vermeden basıncı maximize ederek en ideal RPM/PP bölgesini neresidir ve bu basınç altında araçtan ne kadar HP alınır

bu hesaplamada belki de en zor parametre Engine Volumetric Efficiency yani VE. MAF, boost, motor cc , RPM, emme manifoldu vs gibi birçok değişkene bağlı olmakta olup benim torque den aldığım log lar üzerinden yaptığım hesaplamalar ve internetteki farklı sitelerde cross check yapıp hata payı / standart sapmayı da dikkate alarak
    min, max ve avg VE üzerinden ilerledim. Grafikteki mavi çizgiler bunu ifade ediyor

son olarak tüm hesaplamaların özeti olarak

yukarıdaki HP de alınabilecek max HP olmayıp; VE için yazdığım açıklama gibi, turbonun kırmızı verim adası içinde kalması kaydı ile alınabilecek max a yakın sağlıklı değerlerdir.
    Konu tuFAN tarafından (08-12-2017 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tufan selam Thp 208 olunxa motor ve n18 olunca bn direk mini jcw ile ayni sandim

Jcw soyle hizli oluyor cooler,dp,kutu ici filtre,dv ve yazilim ole 265-270 hp oluyor n18 ler ve 11-11.5 saniye arasi gidiyor

5000 tl harcayarak bu rakamlar bence ultra muthisti

Ben 208 i pist icin aldim zaten ama turboyu ayni zannediyordum yalan degil thp 208 i thp 200 den farkli sandim ben
    Team PAŞAOĞLU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo farkli olabilir,arastir derim.
    308gti cooler i olabilir. Hatta onun turbosunu al eger uzerinde ki yetersizse.
    Hidrolik degis ve duzgun balata tak.
    Viraj demiri ve cok sert olamayan 1-2cm alcaltan yay tak.
    One kamber ne kadar verilebiliyor,gor derim sonrasi kolay.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo farkli olabilir,arastir derim.
    308gti cooler i olabilir. Hatta onun turbosunu al eger uzerinde ki yetersizse.
    Hidrolik degis ve duzgun balata tak.
    Viraj demiri ve cok sert olamayan 1-2cm alcaltan yay tak.
    One kamber ne kadar verilebiliyor,gor derim sonrasi kolay.
    Murat abi ben cok uzun sure kullanamam sikilirim zaten,orjinali bile gayet keyifli dun mudurle test surusu yaptik oda begendi baya hizli ve yol tutuyor gercekten
    Simdi modifiye kismina gelince yuruyene birsey yapmam araba keyifli,fren hidroligi Srf var
    Performans olarakta isterimki 1 gunde heraey takilsa keske ben artik braz bolt on seviyorum ugarsmasiz
    Ama simdi turbo ufak ise yurtdisindan cooler getir vs pek ugrasirmiyim bilmiorum cunku mininin hizlisini kullandigim icin benim kafamdaki konsept oydu hizli ve yol tutan pejo custom a cok sicak degilim ama dedigim gibi
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cooler 308gtı yahu,zor degıl kı. Servıden bıle sıparıs edebılırsın.
    Eger pıste cıkıcaksan vıraj demırı takmak cok basıt. Ayrıca on duzen ayarı olmadan pıste cıkmak zaten olmaz.
    Sadece turbo ısıne gırme yeterlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cooler 308gtı yahu,zor degıl kı. Servıden bıle sıparıs edebılırsın.
    Eger pıste cıkıcaksan vıraj demırı takmak cok basıt. Ayrıca on duzen ayarı olmadan pıste cıkmak zaten olmaz.
    Sadece turbo ısıne gırme yeterlı
    Abi cooleri almak birsey degil tum borulama sistemi degisiyor o sikinti
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi cooleri almak birsey degil tum borulama sistemi degisiyor o sikinti
    Bence hiç 308 gti coolerıma bulaşma rczr cooler ile aynı ise giriş çıkış yerleri farklı olduğu için boruların yeri değişicek ve borulama uzayacağı için lag problemi ile karşı karşıya kalabilirsin. Bizim 208 gti sahibi arkadaşlar gibi cooler yaptırıp(hazır ölçüleri var ustada) yoluna devam edebilirsin ki kullanan her arkadaş memnun kaldı. Yazılım işi sıkıntılı şuan da ali abi bir proje üstünde eğer istediği verimi alırsa yazılım işi çözülmüş olucak. Ama o thp200 üstünde çalışıyo thp208 beyin ayrımıdır aynımıdır bir bilgim yok. Keyifli bir araç almışsınız kazasız belasız kullanmanız dileği ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hiç 308 gti coolerıma bulaşma rczr cooler ile aynı ise giriş çıkış yerleri farklı olduğu için boruların yeri değişicek ve borulama uzayacağı için lag problemi ile karşı karşıya kalabilirsin. Bizim 208 gti sahibi arkadaşlar gibi cooler yaptırıp(hazır ölçüleri var ustada) yoluna devam edebilirsin ki kullanan her arkadaş memnun kaldı. Yazılım işi sıkıntılı şuan da ali abi bir proje üstünde eğer istediği verimi alırsa yazılım işi çözülmüş olucak. Ama o thp200 üstünde çalışıyo thp208 beyin ayrımıdır aynımıdır bir bilgim yok. Keyifli bir araç almışsınız kazasız belasız kullanmanız dileği ile.
    Selamlar
    İat kaclara iniyor acaba ve belirgin fark yaratiyormu,birde resmi varmidir acaba yapilan coolerin
    Tesekkurler bilgilendirme icin
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forge intercooler ve forge dv sonrasi bir durum boyle

Dp takmiyorum cunku yazilim olmadan gerek yok diye dusunuyorum

Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100-200km ne kadar fark etti?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100-200km ne kadar fark etti?
    Valla abi stock olcmedim ama youtube videolarina bakarsan 2-3 sn etmis gibi duruyor.Boost ortalama 750 devir gec geliyor bu iyi oldu cunku dizel arabadan beter 2000 devirde boost vardi surekli patinajdaydi bu sekilde pist icinde daha iyi oldu diye dusunuyorum
    Team PAŞAOĞLU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)