User Tag List

Sayfa 27/29 İlkİlk ... 172526272829 SonSon
539 sonuçtan 495 ile 513 arası

Konu: 208 GTİ Cadde kullanımı için modifiye yardımı

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bugün itibariyle aracın katalitiği doldu uyarısı almaya başladım. P0420.
    Sizce düz boru mu yapsam yoksa içini mi boşalttırsam, hangisini tavsiye edersiniz?
    Ben olsam önce muayneyi yaptırır sonra da katsız DP yaptırırdım,
    Catless olduğunda güçte ve ses de artacak

enesakkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Sizce düz boru mu yapsam yoksa içini mi boşalttırsam, hangisini tavsiye edersiniz?
    bence öncelikle kitapçığa konuyla alakalı göz gezdirin çünkü VW'de kat dolduğu zaman yüksek hız-yüksek devirde kullanılmasını tavsiye eden bir talimat var. Yeni nesil katlar kendini temizleme özelliğine sahip olabiliyor. Eğer böyle bir şey varsa içini boşaltmanıza gerek kalmadan eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Amacınız performans ise en mantıklısı dp, ardından ecu tune yapılmasıdır tabii ki.
    Thor Performance

DOB 208 THP156 Allure Stage3
    Istanbul Park: 2:40:901 (2:37 virtual) - (2:43:25 w/ semi slicks on wet)
    Korfez: 1:05:469 (w/ semi slicks on wet)

FEYM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Deniz benimde 2 hafta önce başıma geldi... Tamir işi kesin sonuç vermeyebiliyor kat olayını... Düz boru da yazılımla desteklenmedimi sensörlerden dolayı hata kodu verip bi süre sonra aracı safe map e alıyor seneler önce yaptıranların dediklerine göre... Yazılımla uğraşmamak için ve katsız binmek istemediğimden geçen hafta kahyaoğulları aydın pejo da sipariş verdim katalitiği 5500 fiyat verdiler.. Malesef turbo hortumuda değişmesi lazımdı onada 500 dediler herşey dahil... Parçayı bekliyorum bende fransadan gelmesini... Kat tıkanması genelde ülkemizdeki süper kaliteli benzinden dolayı oluyo ve her gencin başına geliyo bi süre sonra kaçış yok malesef...

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Deniz bence en iyisi DP+yazılım, oldukca stock binmek istediğinin farkındayım o yuzden sadece catcheck iptal edilip yazılıma dokundurmayadabilirsin. böylelikle arıza ışığın yanmaz.
    yada ikinci el bir dp bulabilirsin, 207 lerinki dahil uyacaktır. 5000 6000tl paralar ödemeye hiç değmez sıfır alıp. 500-600e ikinci el cat alıp takman daha mantıklı, 1 sene dayansa sıfır parasına 10 senelik cat alabilirsin
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FEYM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz benimde 2 hafta önce başıma geldi... Tamir işi kesin sonuç vermeyebiliyor kat olayını... Düz boru da yazılımla desteklenmedimi sensörlerden dolayı hata kodu verip bi süre sonra aracı safe map e alıyor seneler önce yaptıranların dediklerine göre... Yazılımla uğraşmamak için ve katsız binmek istemediğimden geçen hafta kahyaoğulları aydın pejo da sipariş verdim katalitiği 5500 fiyat verdiler.. Malesef turbo hortumuda değişmesi lazımdı onada 500 dediler herşey dahil... Parçayı bekliyorum bende fransadan gelmesini... Kat tıkanması genelde ülkemizdeki süper kaliteli benzinden dolayı oluyo ve her gencin başına geliyo bi süre sonra kaçış yok malesef...
    Araç sizin, para sizin ama yazık günah ya. Sadece ışığı söndürüp remap yaptırmayabilirdiniz. Milli servet valla.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 grubunda p0420 kat arızası evet ama bu hatayı kat doldu diye vermeyebilir. Öncelik elm327 ile o2 sensörlerinin voltajlarına bakılmalı. 1. sensör 0-1 arası dalgalanır olmalı, 2. sensör ise 0.5'te sabit durmalı. Genel olarak 2. sensör 0.090 gibi değer okuyor bunun sebebi de 208 grubunda katalizör nedensiz bir şekilde dayanıksız bir malzemeden yapılmış. Isı kalkanı sökülüp kat kontrol edilmeli %90 ihtimalle çatlak oluyor buna yapılacak bir kaynak sorunu çözüyor.

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam önce muayneyi yaptırır sonra da katsız DP yaptırırdım,
    Catless olduğunda güçte ve ses de artacak
    Muayene 3-4 ay önce yapıldı aslında. 2021 Nisan'a kadar yolu var. Bir tek sesin artacak olması beni biraz ürküttü. Araç zaten 207'ye göre oldukça egsoz sesi alıyor içeri. Bir de büyük pişmanlık, cam tavan yüzünden 120+ süratlerde fırtına sesi gibi ses oluşuyor.
    Benim zaten bir üst segmente geçmem gerekecek. @Low-Rider 'ın feedback'iyle tekrardan 308GTi düşünmeye başladım her ne kadar 1 senelik ömrü kaldıysa da..
    Güç artışı tek cezbeden tarafı açıkçası.
    Ama ışığı da söndürdüm biraz üst devir antremanlarla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FEYM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi benim ışık söndü, performanstaki tıkanıklık da gitti. Biraz eski usül rodaj çalışması yaptım arabaya, hatta dikkat ettiysen Çeşme'de de zangır zangır gidiyordum o gün
    O yüzden şimdilik durakladım. Muhtemelen dediğin gibi yakıttan oldu veya geçenlerde DV'nin silikon zarı parçalanıp motora kaçtıydı. Sırasıyla ateşleme, turbo vs. ne kadar arıza varsa aldıydım belki de o tıkadı kat'ı, daha önce bir 207GT'de denk gelmiştik buna. Ama şu an düzeldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    208 grubunda p0420 kat arızası evet ama bu hatayı kat doldu diye vermeyebilir. Öncelik elm327 ile o2 sensörlerinin voltajlarına bakılmalı. 1. sensör 0-1 arası dalgalanır olmalı, 2. sensör ise 0.5'te sabit durmalı. Genel olarak 2. sensör 0.090 gibi değer okuyor bunun sebebi de 208 grubunda katalizör nedensiz bir şekilde dayanıksız bir malzemeden yapılmış. Isı kalkanı sökülüp kat kontrol edilmeli %90 ihtimalle çatlak oluyor buna yapılacak bir kaynak sorunu çözüyor.
    Öncelikle bu detay için teşekkür ederim. Çok doğru bir yaklaşım ve aynen ben de bu kontrolleri yaptım. Benim motor Euro6 lEP6FDTX ve EP6DT'lerden alıştığımız normalde bir narrow bir wide olması gereken sensörlerin ikisi de wide sanırım. Bir de bendeki ELM bu MEDV17.4.4 leri rahat okuyamıyor. Sanırım daha güncel ve kaliteli bir ELM gerekecek ona da para veresim yok açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence öncelikle kitapçığa konuyla alakalı göz gezdirin çünkü VW'de kat dolduğu zaman yüksek hız-yüksek devirde kullanılmasını tavsiye eden bir talimat var. Yeni nesil katlar kendini temizleme özelliğine sahip olabiliyor. Eğer böyle bir şey varsa içini boşaltmanıza gerek kalmadan eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Amacınız performans ise en mantıklısı dp, ardından ecu tune yapılmasıdır tabii ki.
    Aynen bu sık yaptığımız bir uygulama aslında ve ben de uyguladım. Kendi kendini temizleme teknolojisi olarak değil de, geçici bir tıkanıklık durumu söz konusu olduğunda çözüm oluyor. Sanırım bende de çözüldü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz bence en iyisi DP+yazılım, oldukca stock binmek istediğinin farkındayım o yuzden sadece catcheck iptal edilip yazılıma dokundurmayadabilirsin. böylelikle arıza ışığın yanmaz.
    yada ikinci el bir dp bulabilirsin, 207 lerinki dahil uyacaktır. 5000 6000tl paralar ödemeye hiç değmez sıfır alıp. 500-600e ikinci el cat alıp takman daha mantıklı, 1 sene dayansa sıfır parasına 10 senelik cat alabilirsin
    Üstat Bu MEVD 17.4.4'lerde de yapılabiliyor mu catcheck iptali remap yapmadan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen bu sık yaptığımız bir uygulama aslında ve ben de uyguladım. Kendi kendini temizleme teknolojisi olarak değil de, geçici bir tıkanıklık durumu söz konusu olduğunda çözüm oluyor. Sanırım bende de çözüldü.
    bir de çok merak ettim. bu dp+yazılıma neden bu kadar karşısınız? illa büyük dpler çok ciddi tunelar gerekmez ki. basit şeyler istiyorsanız kaliteli 63.5mm dp + basit bir yazılım (veya @meSs 'in dediği gibi catcheck) ile güzel bir sonuç elde edilebilir. Zaten sadece 63.5mm dp işlemi çok ciddi performans da katmaz, çok ciddi ses de yapmaz
    Thor Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bu detay için teşekkür ederim. Çok doğru bir yaklaşım ve aynen ben de bu kontrolleri yaptım. Benim motor Euro6 lEP6FDTX ve EP6DT'lerden alıştığımız normalde bir narrow bir wide olması gereken sensörlerin ikisi de wide sanırım. Bir de bendeki ELM bu MEDV17.4.4 leri rahat okuyamıyor. Sanırım daha güncel ve kaliteli bir ELM gerekecek ona da para veresim yok açıkçası
    Benim aracım 1.2 Puretech motor bende de şuan p0420 yakıyor siliyorum ve tekrar yakıyor. Egsozcuya gitmeye vaktim olmadı henüz ama katalizörün bu yaşta ve kilometrede dağılmayacağını düşündüğüm için kontrol ettim elimdeki elm ile. Ve dediğim gibi 2. sensör çok düşük okuduğu için yakıyor yani kaçak var. Sizin araçta nasıl bir sistem kullanıldığını bilmiyorum malesef ama bendeki aliexpress işi 50 liralık elm yani. Umarım sizin de sorununuz ucuz yollu olur.

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum keşke haber verseydin bir çok kişide komple OEM egzoz var . benim egzoz 10.000km deydi keza bir kaç arkaşın da bu km lerde söküldü ve komple egzoz yapıldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de çok merak ettim. bu dp+yazılıma neden bu kadar karşısınız? illa büyük dpler çok ciddi tunelar gerekmez ki. basit şeyler istiyorsanız kaliteli 63.5mm dp + basit bir yazılım (veya @meSs 'in dediği gibi catcheck) ile güzel bir sonuç elde edilebilir. Zaten sadece 63.5mm dp işlemi çok ciddi performans da katmaz, çok ciddi ses de yapmaz
    Selam,
    karşı olsam donanımhaber'de filan takılıyor olurdum sanırım
    Ancak şöyle bir durum var. Bu araçla beraber evlendim ve eşim de benim kadar yoğun, gündelik hayatta kullanıyor. O sebeple aracı olabildiğince stock'ta tutmaya çalışıyorum. Ve artık bayi de değilim. Ar-Ge kapasitem sınırlı. Gürültüye de maalesef tahammülü yok. 207 RC'den yola çıkarak bu aracı test etmeden görmeden aldım. İç gürültü RC'ye göre oldukça fazla olunca hiç yüklememeye karar verdik. Bu gürültüye cam tavan hava sürtünmesi dahil. RC'de de cam tavan vardı ama 208'e göre modlu olmasına rağmen kütüphane gibi kalıyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım 1.2 Puretech motor bende de şuan p0420 yakıyor siliyorum ve tekrar yakıyor. Egsozcuya gitmeye vaktim olmadı henüz ama katalizörün bu yaşta ve kilometrede dağılmayacağını düşündüğüm için kontrol ettim elimdeki elm ile. Ve dediğim gibi 2. sensör çok düşük okuduğu için yakıyor yani kaçak var. Sizin araçta nasıl bir sistem kullanıldığını bilmiyorum malesef ama bendeki aliexpress işi 50 liralık elm yani. Umarım sizin de sorununuz ucuz yollu olur.
    Çin işi $10'lık ELM ile sıfırlıyorsanız çok sık yapmamanızı tavsiye ederim. Sıfırlama operasyonunda işlemin yarıda kalması ECU ve BSI için sıkıntı olabiliyor, ACTIA cihazlarının bir takım noktalara müdahalesini kitleyebiliyor. 207'de yaşamıştım bunu. Yarım kalan bir silme işleminden sonra ESP beynine iletişim kesildi, telekodlama dahi yapılamadı ve çok alakasız olsa da Park sensörünü devredışı bırakma butonu devredışı kaldı. Sık sıfırlama gerekiyorsa biraz daha kaliteli bir modülle yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
    Zaten Torque'la filan yapıyorsanız onda da yazar ve uyarır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çin işi $10'lık ELM ile sıfırlıyorsanız çok sık yapmamanızı tavsiye ederim. Sıfırlama operasyonunda işlemin yarıda kalması ECU ve BSI için sıkıntı olabiliyor, ACTIA cihazlarının bir takım noktalara müdahalesini kitleyebiliyor. 207'de yaşamıştım bunu. Yarım kalan bir silme işleminden sonra ESP beynine iletişim kesildi, telekodlama dahi yapılamadı ve çok alakasız olsa da Park sensörünü devredışı bırakma butonu devredışı kaldı. Sık sıfırlama gerekiyorsa biraz daha kaliteli bir modülle yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
    Zaten Torque'la filan yapıyorsanız onda da yazar ve uyarır.
    Gücü kestiği zamanlar elimdeki elm ile sıfırlıyorum geri kalan zamanlarda bosch serviste tanıdık var silip duruyor şuanlık. Megane 2'de 1.5 sene boyunca kullandım ki meg2 daha hassas bi araç bence tık demedi. Sıkıntı çıkarmaz demiyorum çıkarır elbet ama şu anlık sıkıntımız yok.

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstat Bu MEVD 17.4.4'lerde de yapılabiliyor mu catcheck iptali remap yapmadan?
    evet yapılabiliyor. avans, basınc ve yakıt haritasına dokunmadan sadece katalitik kontolünü iptal edilebilir. hepsi farklı yerlerde zaten genel haritada
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu bi canlandıralım

22 Ekimde sonunda 208'ime kavuştum. İlan dışı Forged bulunca kaçırmak istemedim ve İzmirden aldım. Setup olarak çoğu parçası kafamdaki ile uyuşsa da hala eksiklikler var. Öncelik olarak kesinlikle Methanol kit lazım. Ardından oem turboyu RC turbo ile değiştirme fikrim vardı ki, yakın bir arkadaşımın RC turbosunu sökeceğini öğrenince hemen aldım dursun kenarda Bahar'a doğru hybridlerim muhtemelen. Esas soru palin kaç mm olması gerektiği? Ardından yol tutuşa birtakım upgrade şart çünkü stock yaylarla hakikaten yol tutmuyor gibi geldi Tavsiyeler Vogtland yönünde veya custom coil yaptırabilirim (yol tutmak ve sekmemek şartıyla) son olarak da kozmetiğine zaman ayırmam gerekecek. Hem iç hem dış kozmetiği biraz zayıf. Araca uzun süre binmeyi hedefliyorum o yüzden şimdilik gözüme batmıyor

Buradan yazılımı yapan @meSs , forgedlayan Mehmet Turhat ustaya ve İzmirde sanki kardeşiymişim gibi bana yardımcı olan Onur abiye de teşekkür ederim

Setup list:
    CP piston 10.5
    ZRP rods
    9 litre custom cooler
    R-TMG dump valve
    63mm downpipe (70mm ile değişecek ocakta)
    63mm straight pipe + custom varex (Varex de değişecek)
    63mm boost pipes
    K&N kafam kadar filtre
    3.35 bobin
    RCZ R buji
    Aem X series wideband
    eTuners Stage 3 98oct yazılım
    Konu enesakkurt tarafından (07-11-2019 Saat 09:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme.
    Thor Performance

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)