User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: OEM Parçalarla yükleme ipuçları

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

OEM Parçalarla yükleme ipuçları

Öncelikle sitede var mı böyle konu bilmiyorum varsa affola ama ben bulamadım. Umarım amacına ulaşan bi konu olur.

Atmo yada aşırı besleme farketmez marka model hiç farketmez aslında bunu daraltarak, bmw içinde eray abi honda içinde erkut abi yaptılar sağolsunlar oem parçalarla yükleme reçetelerini paylaştılar bizimle ama ben sadece iki markayla kalsın istemedim, aftermarket parçalar yerine a aracının otu b aracının mokuna uyar yarım beygirde olsa verir altları doldurur vs gibi, mezvuyu tam olarak açıklayacak edebiyatım olmadığı için ben bi kaç örnek vereyim siz anlayın mesela ;

[Edit 25.11.2015 yeni bilgiler geldikçe maddeler haline eklenecektir.]

---VAG 1.8 [125] turbosuz motorun egzantirikleri 1.8t [150] den daha dereceledir, bloklar birebir aynıdır. [alperkirman]

---M50B20 sıkıntısız bi şekilde oem parçalarla 2800 cc hatta 3000 cc olabilir, [Eray Yümsel]

---eg civic 1.5 ex oem parçalarla sohc vtec olabilir, b20 blok b16 kapakla çok can yakabilir, k24 bloğa k20a2 kapak takılabilir, [bladerk,miniks]

---206 1.6 16v 106 gti kasnak egzantrik hıdır vs. ile heyecanlı olabilir.

---rover 220t de honda bloğu vardır, aynı blok honda araç rover parçalarıyla çıtırdan turbolanabilir. [yanlış bilgi]

---volvo 480 1.7 turbo , clio 1.8 rsi bloğuyla aynıdır, clio da aynı şekilde turbolanabilir. [EREN34]

---fiat coupe 20v turbo brembo kaliperleri bravo hgt ye uyar, [punto_multijet]

---mk1 hgtler (147hp olanlar) ile coupe 20v turboda ana kol yataklar, benzin pompası, yağ pompası, krank, birebir aynıdır. [punto_multijet]

---Coupe 20v turbolarda gt3076 ile 400hp ye komple standart motor (enjektör hariç) ile ulaşılıyor. [punto_multijet]

---EP3 typer oem son susturucu 1.6 vti 1.4is 1.6si hondalarda düz boru ile hem performanslı hemde sessiz olur. [diyadin]

---C2 1.4 hdi lara intercooler bağlanmak istenirse, ön panel c3 1.4 hdi 92hp intercoolerlı modelle aynı dolayısıyla c3 intercoolerını hiç bir işlem yapmadan c2 nin ön paneline takabilirsiniz. [tuzemen]

---Golf mk2 16v gti ın egzantriklerini golf mk3 abf motorlara uygularsanız lift abf niz canlanır mk2 lerin egzantrikleri bir tık daha agresiftir mk3 lerden. özetle kr egzantrikleri abf de iş yapar [erdem325]

---F7R motora 1.9 dizel kango (motor kodu f8q) kasnakları direk olur. Kangoo kansakları F7R gibi sabit olmadığından azda olsa avans verme imkanı sağlar. [EREN34]

---106 gti a 307 1.6 16v conta takarsan oeme göre daha ince bir conta ile kapatmış olursun. [EREN34]

---1.6 Bravo'ya Palio sporting egzantrikleri ve emmesi takıp yazılımla zevkli bir hale getirebilirsin. Araç mk1 olacak. [EREN34]

---7afe yani 1.8 contası ile 4afe motorun sıkıştırması yaklaşık 0.2-0.3 cr arasında artar.. [levent]

---4zzfe kodlu 1.4 vvti veya 3zzfe kodlu 1.6 vvti toyota lar için reçete, kesin bilgidir.. stage1 gibi bir debriyaj seti için tsportun debriyaj seti kullanılabilir.
    1zzfe kodlu 1.8 vvti ın ,emme manifoldu, gaz kelebeği, enjektörleri (2zzge de olur)+ egzoz ve piggyback (örn det 3 : Digital ECU Tuner 3 ) gibi eklemeler ile 140+ hp güçler almak mümkün.
    mesela; 4zz 97hp > 1zz emme, 1zz kelebek and 1zz enjektörler = 122 hp , egzoz yazılım std. [levent]

---Volvo S70 veya c70 T5 lere Reanult safran veya Volvonun 5 sılındırlı N/A motorlarının ekzantırıklerını takarak timing yapılırsa yaklaık 20 hp ye kadar güç alınıyor [eticet06]

--- f3p kodlu clio 1.8 rsi motoru , laguna 2.0 8v (f3r) parçaları ile 2.0 yapılabilir. aynı zamanda enjektörleri de uyar.

Örnekler çoğaltılabilir bildiğiniz ne varsa lütfen paylaşın çok bilinen bişey dahi olsa. hatta benim yazdıklarımdan birini biliyor bile olsanız onaylar nitekilte paylaşmanız dileğiyle.

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilginç güzel bir konu olmuş
    golf4 1.8n/a yı turboya çevirmek için blokta işleme gerek yok onu düzeltiyim dedim
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne zamandır aklımdaydı ama tutmayacak gibi isterdim ki volvo jantının forda uyduğu bile yazılsın.
    turbo yağlama hortumu için bloğa delik açmak gerekmeyecek mi ? bu custom bi olay

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat coupe 20v turbo brembo kaliperleri bravo hgt ye uyar, aynı şekilde motor blokları da aynıdır. [işin içinde brembo olduğu için kattım]
    buna ek olarak mk1 hgtler ile couoe 20v turboda (147hp olanlar)ana kol yataklar, benzin pompası, yağ pompası, krank, şuan aklıma gelen parçalar birebir aynıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yapamıyorum yazarken yanlışlık yapmışım doğrusu bu şekilde.

fiat coupe 20v turbo brembo kaliperleri bravo hgt ye uyar, aynı şekilde motor blokları da aynıdır. [işin içinde brembo olduğu için kattım]
    buna ek olarak mk1 hgtler (147hp olanlar) ile coupe 20v turboda ana kol yataklar, benzin pompası, yağ pompası, krank, şuan aklıma gelen parçalar birebir aynıdır.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence çok güzel faydalı bir konu olabilir. Güzel düşünülmüş. Kurlar sebebiyle aftermarket ürünlerin fiyatı ortada fabrikasyon ürünlerin sağlamlığı tartışılmaz

EP3 typer oem son susturucu 1.6 vti 1.4is 1.6si hondalarda düz boru ile hem performanslı hemde sessiz oluyor mesela.

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel bir konu olmuş

c2 1.4 hdi lara intercooler bağlanmak istenirse, ön panel c3 1.4 hdi 92hp intercoolerlı modelle aynı dolayısıyla c3 intercoolerını hiç bir işlem yapmadan c2 nin ön paneline takabilirsiniz.
    ///MPower

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    220t bloğu yani T16 motor bloğu 84.45mm çap, 89mm strok, Honda B20 84mm çap 89mm strok. Çok benzer olabilir ama Honda bloğu olmaması lazım, tamam 216-416 da d16 motor var misal 620ti olmayan atmosferik versiyonda f20z1 var f18 var h23 var ama t16 rover ın daha eskilerde B serisi motorun yerine geliştirdiği ürün gamının parçası yani T serisinin. En azından ben öyle biliyorum

https://en.wikipedia.org/wiki/Rover_200_Coup%C3%A9
    http://www.mginfo.co.uk/upgrades4mgs...16_engine.html

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    edit : O serisi motorların güncellenmiş haliymiş T serisi motorlar..

http://www.grumpy-monkeh.co.uk/about...lection=engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca coupe 20v turbolarda gt3076 ile 400hp ye komple standart motor (enjektör hariç) ile ulaşılıyor.

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne zamandır aklımdaydı ama tutmayacak gibi isterdim ki volvo jantının forda uyduğu bile yazılsın.
    turbo yağlama hortumu için bloğa delik açmak gerekmeyecek mi ? bu custom bi olay
    yağ soğutucudan turboya turbodan da kartere bloklar birebir aynı
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

suskunkral_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibi her eklenen bilgiyi güncel olarak tutabilirse çok faydalı bir konu olucaktir. Sayfalar ve yorumlar arasinda gezmek mobilciler için büyük problem
    Ê ne dı şerde be şêre. - Kavgada olmayan aslan kesilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu canlı tutanlara çok teşekkür ederim. İlk mesajımı düzenleyip emin olunan bilgileri marka altında toplamadan karışık olarak madde madde yazayım o zaman listeye bilgiler doldukça daraltma amacıyla markalar altında toplarız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım sohbet bölümünde mesaj düzenleme paneli yok o yüzden mobilciler bende dahil olmak üzere biraz zorlanacak

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım sohbet bölümünde mesaj düzenleme paneli yok o yüzden mobilciler bende dahil olmak üzere biraz zorlanacak
    Konuyu genel teknik bölümüne taşıdım, yeri daha uygun ve bu bölümde olması lazım edit.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekürler ama konuyu sohbet bölümüne açmamın sebebi işlek bi yer olmasıydı ama ordada edit yapamıyoruz. burda biraz gölgede kalacak. her bilen bi bildiğini yazsa yüzlerce maddemiz olur canlı tutalım

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf mk2 16v gti ın egzantriklerini golf mk3 abf motorlara uygularsanız lift abf niz canlanır mk2 lerin egzantrikleri bir tık daha agresiftir mk3 lerden.
    özetle KR egzantrikleri ABF de iş yapar
    If you have no LAG, you have no turbo..

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F7R motora 1.9 dizel kango kasnakları direk olur. Kangoo kansakları F7R gibi sabit olmadığından azda olsa avans verme imkanı sağlar.

Clio rs header ı F7Ra uyar meselesi şehir efsanesidir.

106 gti a 307 conta takarsan oeme göre daha ince bir conta ile kapatmış olursun.

1.6 Bravo'ya Palio sporting egzantrikleri ve emmesi takıp yazılımla zevkli bir hale getirebilirsin. Araç mk1 olacak.

İlk etapta aklıma gelenler.. Gene gelirse yazarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgiler için sağolun 106 gti a 307 deki hangi motorun contası yada 1.9 dizel kangoo hangi motorlu kangoo bilgiler çok güzel ama bu detayları verirsek sanırım daha faydalı oluruz.

Canlı canlı devamm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)