User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Fiat Uno Her Konuda Yardım Pls.

S.Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face Fiat Uno Her Konuda Yardım Pls.

Merhabalar abilerim, arkadaşlar

Şirketimde bulunan unocanı an itibariyle aldım hayırlısıyla Şimdi kafama takılan tonlarca şey var
    Elimizdeki mal belli 1997 model Fiat uno sxie. kocaman bişey değil yani. kafamda hiç olmadığı kadar karışık. neler yapılabilir, nasıl güzel olur. güzel abilerimden ve kardeşlerimden yardım baabında yorumlar alabilirsem sevinirim

NOT: Araç tamamen kaplama yapılacak ( aklımda imola mavi var ) her yönden + veya - yorumları alabilirsem çok sevinirim

RESİM TEMSİLİDİR, EN KISA SÜREDE YÜKLENECEKTİR

1997 Fiat Uno Stock = Düldül'ü Harika

By Piston Garage
    Body Works

ysnaiwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımın uyguladığı aklıma gelen ufak detayları paylaşıyım ; 1) unolara megane 2 vites topuzları işlemsiz uyuyor 2) gösterge ışıklandırması temizlenip ampulleri 0.1 watt büyüğü takılınca sonuç harika oluyor (fazla büyük wattda olmasın erime yapar ısından) 3) küllük ışıklandırması yok minik bir led ile aydınlatılabilir 4) orjinal panjura logo iptali hoş duruyor 5) kaplama yaptıktan sonra tamponun ortasındaki boyasız kısımları piano black yaparsanız mavi renge yakışacağını düşünüyorum. Bu arada imola mavi dediğiniz rengi ilk defa duydum estoril blue'dan bahsediyorsunuz sanırım. Araç yapılınca ortaya nasıl bişey çıkacak merak ediyorum hayırlı olsun ve kolay gelsin

Erman067 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba kardeşim 98 model Sx de bende var benim fikrim detaylı iç temizliğini yap pasta cilanı boya korumanı yap dumanlı cam filmini tak sıfıra bas bin derim.

bora16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    far sis zenon ve 2 numara film arkaya ve camlara rüzgarlık arkadasımızın dediği gibi birde pasta cila yap canavar... ve bmw nin imolared renginden alıntı yaptı iseniz gene bmw den indigoblue tavsiye ederim

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mal buuu diyosun yani şu benzin zamlarını duydukça hep aklıma,gözümün önüne uno geliyo

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Unoya güzel bir süspansiyon sistemi şart en başta bunu yapın custom olarak çözülür..
    Açık filtre ve headers ve güzel bir düz boru ile ayarları da yerindeyse 1-2-3 vites inanılmaz keyif verir hafif olduğu için..
    14" üzeri jant takmayın uğraştırır ve performans düşer.. Tempra'nın orjinal jantları bence favori güzel bir tonda boyanabilir.. Bu jantları yurtdışında Uno turbolarda görebilirsiniz..
    Kozmetik konusu beni aşıyor ama güzel pasta cila ve cam filmi ufak tefek aydınlatma işleri ile çok güzel durur..
    Asıl sancı uyandığında..

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    98 hd ie unom vardı.2002de maltepe sahilde takla atana kadar araçta yaptıklarım.
    KD yay,milden kısaltılmış monreo amortisör
    KD direksiyon
    185-55r14 lastik
    stilauto jant
    51lik düz boru son 2.0vectra
    1.4i tipo emme,egzantrik
    tipo filtre kepi ve direk filtre
    185-55r14 lerle 5.vites 5800 deviri görüyordum.
    aklımda bir kule gergisiyle 2.0 tempra disk ve kaliperi kalmıştı.taklaya geldim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar güzel tavsiyeye tek tek cevap yazmak isterim doğrusu

1-) Megane 2 vites topuzu bi kesnlikte zaten elimde kaldı kalacak olan vites topuzunu korka korka tutuyorum
    2-) renk konusunda hala kararsızım bu gün bi arkdaşım platinyum veya gümüş gri de çok güzel durur dedi birde bordo var aklımda
    3-) motor konusuna girmeden önce kozmetiğini biraz toplayıp tabiri caizse şu hurdalık görüntüsünü kurtarmayı düşünüyorum ondan dolayı port polish falan var aklımda onları yaza saklıycam sanırım
    4-) jant olarak tork un jantları veya tempranın jantları var aklımda ama bbs 5.5 offsette güzel doğrusu çamurlukları şişirtirim büyük ihtimal ama olsun yarın da air süspansiyon için görüşücem bakalım emre kardeşimiz vardı bursadan onun unosu gitti yeri boş kalmasın diyorum
    5-) egzoz konusunda da hks 63mm çıkışlı bi egzozum var evde orta iptal ve headers 52mm krom boru ile güzel bişeyler alırım sanırım

Şimdilik aklımda bunlar var tabi işten güçten vakit bulabilirsem :/ saat 01.08 işten yeni geldim..
    Herkeze yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim

@mikelazi abi büyük geçmiş olsun. Allah cana vermesin mal yerine koyulur bi şekilde

By Piston Garage
    Body Works

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün evde yeterince dinlenen jbl 38cm 250rms subwoofer ve alpine bilmem ne rms amfimi arabama taktım şimdilik gayet iyi tabi pazar günü ise ince küçük detaylar var birde kaplama yapacağım noktalar var resim çekemedim malesef gece olduğundan dolayı ama hafta sonuna en güzel resimlerle sizlerleyim

By Piston Garage
    Body Works

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün evde yeterince dinlenen jbl 38cm 250rms subwoofer ve alpine bilmem ne rms amfimi arabama taktım şimdilik gayet iyi tabi pazar günü ise ince küçük detaylar var birde kaplama yapacağım noktalar var resim çekemedim malesef gece olduğundan dolayı ama hafta sonuna en güzel resimlerle sizlerleyim
    Teyp Ne kullanıyorsun. Hoparlör olarak mit mi coaxial hoparlör mü taktın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teyp olarak şuan sony kullanıyorum hocam arkalarda coax var önlerde 13cm mid var

By Piston Garage
    Body Works

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amfi girmek istemez isen Pioneer TS-6965 V2 6x9 tavsiye ederim bende şuan 4 tane arkada var önlerde Pioneer TS-G1332i 13CM 240 WATT çok tatminkar çalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şeyden önce aracınızı düşürmenizi öneririm. Yaklaşık 1 yıldır Uno 70 S kullanıcısıyım ,unolar çok yüksek ve hafif olduğu için virajlarda çok yatıyor bende 5 ay önce aracı düşürdüm. Önlerde coil arkalar pres ile basıldı. Takla atma korkumu yendim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kazim.akca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şeyden önce aracınızı düşürmenizi öneririm. Yaklaşık 1 yıldır Uno 70 S kullanıcısıyım ,unolar çok yüksek ve hafif olduğu için virajlarda çok yatıyor bende 5 ay önce aracı düşürdüm. Önlerde coil arkalar pres ile basıldı. Takla atma korkumu yendim
    o korku bende de var bakalım spor yay fiyatları da aldı başını gidiyor eski düzen devam olacak sanırım

By Piston Garage
    Body Works

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)