User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: 91 Honda EF Egzoz Sistemi ve Yapılabilecekler

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

91 Honda EF Egzoz Sistemi ve Yapılabilecekler

İlk sahibinden 91 model 220 binde honda ef aldım araç otomatik.Daha hiç lpg takılmamış ama ben mecburen önümüzdeki hafta içi taktıracağım.Aracı günlük normal olarak kullanacağım kumandalı bir sistem olsun istiyorum polisle sıkıntı yaşamamak açısından nasıl bir yol izlemeliyim forumda biraz araştırdım fakat eski konular var.

Birde ekstradan hava flitresi vs. gereklimidir ?

Birde araçta bilindiği üzere çift karbüratör var bunun ayarını vs. nasıl yaptıracağım ?

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egsoz sistemi için pek bişey diyemem ama lpgde ben ciddi sıkıntılar yaşadım benzinde yakıtı coksa ayar yaptırmanı tavsiye ederim lpgde kararlıysan işi cok iyi bilen bi ustaya gitmelisin ayar kolay kolay tutmaz, karburatorde acık hava filtresi vs sıkıntı oluyo fakat blos mikser var onlarla iş yapıyo bi araştır istersen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg mikserini karbüratörün ağzına taktırma, benzin olayı yalan oluyor, lpg nin yanması için çok fazla oksijene ihtiyacı yok, benzinin tam tersi havaya ihtiyacı var, mikser karbüratörün ağzına takıldığında hava girişini engelliyor, iyi bir lpg ustasına karbüratörü deldirerek montaj yaptır, tornada lpg mikser yapılıyor, benzinde de lpg de de hemen hemen aynı gidiyor, hem yakıtın verimi açısından, hem aracın ayar tutması açısından en sağlıklısı bu, ef civic lerin en güzel uyum sağladığı sistem lovato dur, ben atiker kullanıyorum memnunum, ama lovato gaz beyinleri daha verimli. Egsoz olarak 48 lik düz boru ile spor susturucu yada kendi orjinal susturucusunu kullanabilirsin, ses harici pek bir performans artışı olmuyor.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)