User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Sürekli yırtılan hortum.... Çare yokmu :)

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sürekli yırtılan hortum.... Çare yokmu :)

Bikaç hafta önce yazılımdan sonra teste çıktık , dipgazdan sonra bir an araba kesti motor ışıgı yandı... Hatta ben baya panik yaptım sağolsun arkadaş korkma falan teselli etti Basıyorsun araba gitmiyor ama.. Turbo basınç düşüklüğü hatası veriyor... Önce silikon hortumdan falan sandık... Meğerse bu oksijen sensorunden çıkan ince hortumlar varya tam bilmiyorum ne olduğunu o yırtılmış... Cold air biraz aşagı kastırıyor o hortumu... Neyse kestik yırtılan yerden yeniden taktık araba 10 numara oldu... Bugun eve dönerken çevreyolunda bi kapatayım dedim pat motor ışıgı yandı... Haydaaa dedim yine mi... Arabayı park ettim şimdi baktım ki yırtılmaya başlamış yine aynı yerden...

Mavi servise gittiğimde hortumu gösterdim kaliteli bir hortum olduğunu söylediler.Ama bugun yine yaptı.. Hani cold air biraz aşagı kastırıyor ama azcık yani o kadardna yırtılması sürekli mantıksız geliyor... Isınınca mı acaba büküldüğü yerden yırtılıyor ??? Buna nasıl bir çözüm bulurum resimleri ekliyorum...

Öncelikle motorum ve bahsettiğim aşagı bükülen hortum

İlk yırtıldığında (sarı kelepçelerin ordan kopmuş)

Buda 5 dakka önce çektim... Zaten motor ışıgı yandıgında tahmin ettim yine orası oldugunu bu defa araç kesmedi gazı oda sebebini açınca gördüm yeni yeni yırtılmaya başlamış...

Ne yapabilirim bu hortumu ?? Yana alsamda hortumu yine aşagı doğru bükülüyor çok bir fark olmayacak... Bide gözükmesin tabi yanda çirkin duruyor... Birşeyle falan mı kaplasam ?? Veya daha kalitelisini bulabilrimiyim ? Ha bide şeyi düşündüm acaba cold air'in köşesimi kesiyor ? Ama o kadar keskin değil orası yani kesecek kadar...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cold airin hortum üstüne denk gelen kısmına slikon destek koyun, keskin gözükmese de hareket ede ede direkt kesip atar. Hortumunda kesilen kısmına yanmaz sargı felan sarın belki daha dağlam olur.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıcaklığı hortumda tutması vs dezavantaj olur mu bilmiyorum ama koli bandıyla sarıp bir dene istersen Çok ısınıyorsa en fazla yanık kokusu yapar biraz

Veya aynı yere uygun metal, çelik örme hortum uydurulabiliyorsa?

İnternette biraz araştırdım ama bu kiti çok kullanan yok gibi. Filtre kitini komple söküp tekrar montajlamayı denedin mi? Belki altta bir ayak falan vardır oturması gereken ama boşa düşüp hortuma baskı uyguluyordur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanki filtrenin hortum değen kısmı araba çalışırken olan titresimden testere gibi hortumu kesiyor. Ben olsam hep aynı yerden kesiliyor/deliniyorsa oraya metal kelepçe takar, kepelceyle filtre arasına ses izolasyonu için sert lastik tarzı bir şey koyup denedim.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o2 sensoru degıl dump valve ın n75 valfı o
    sonucta araca sonradan takılan bır sensor oldugu ıcın
    montaj yerını degıstırırsenız
    yırtılma yapmaz

forge nın horumları kalıtelı kolay kolay yırıltılmaz ama muhtemel cooler a deydıgı ıcın hortum yırtılıyor veya cok kasıtıgı ıcın de kopabılır
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gazlayınca motor bir tarafa kasıyor veya gazdan ayak çekilince oraya sürtüyor kesin hanginin yerini değiştireceğinize karar vermeniz lazım deneme yapmak için el frenini iyice çekip arabayı yürütecekmiş gibi viteste zorlatın bakın kontrol edin mutlaka sürtüp kesiyordur hortumu
    Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tornacıda bi tane S boru kıvırtın bakırdan problem yaşamazsın

DeNNis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yiğit, Mertcan'ın dediği gibi en sağlıklısı aşağıdaki yerden söküp farklı bir yere taşımak;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeri güzel ya Bilgisayarda sıvı sogutma hortumları içim kullandığım şu parçalardan var elimde.. hortum buna uyarsa kullanabilirim

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    filtre kabının olduğu yer motor kasılmalarında hareket ederek hortumu traşlıyo orda ya hortumun üzerine kalın kauçuk,takoz vs birşey sabitleyin yada yerini değiştirin,birde basınç borularını cırt kelepçe ile değilde civatalı sıkma kelepçe ile sıkın kaçırma ihtimalini sıfıra yakın düşürmüş olursunuz
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

iztuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya hortumun konumu değişecek, ya da araya hortumu koruyucu malzeme konumlandırılacak. İyi gazlamalar.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar uzun dusunmeye gerek yok
    Ayni capta kaliteli silikon hortum alin takin, bi daha bisey olmaz
    O hortum dayanikli olsaydi patlamazdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar uzun dusunmeye gerek yok
    Ayni capta kaliteli silikon hortum alin takin, bi daha bisey olmaz
    O hortum dayanikli olsaydi patlamazdi
    Özellikle mavi serviste ustalara gösterdim kalitesizmi değiştireyim diye kopan parçaya baktılar , kaliteli bir hortum bu dediler... Ama işte saçmalık çünkü hava filitresinin altı değen yeri keskin değil... Yırtılan yeri dün elektrik bandı ile sardım motor ışıgı söndü düzeldi... Önce tekrar kesip arkadaşların dediği gibi metal kelepçe atıp , filitreye değidiyi yere bir parça koyucam.Kesmesin diye... O zaman da yırtılırsa demekki hortum boktanmış. İşin garip yanı gazlayınca yırtılıyor.. Arkadaşın dediği gibi acaba gazlarken motor aşagı yukarı oynuyor da hava filitresi sabit kalıp sıkıştıyırda kesiyor mu o parçayı oda geldi aklıma...

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile pek alakalı değil ama Turbo üst bağlantı hortumları değiştikten sonra direksiyonun arkasından ufürüm geliyor.

Acaba tekrar mı çıktı, normalde o sesi yapmazdı. Konuyu görünce sormak istedim.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle mavi serviste ustalara gösterdim kalitesizmi değiştireyim diye kopan parçaya baktılar , kaliteli bir hortum bu dediler... Ama işte saçmalık çünkü hava filitresinin altı değen yeri keskin değil... Yırtılan yeri dün elektrik bandı ile sardım motor ışıgı söndü düzeldi... Önce tekrar kesip arkadaşların dediği gibi metal kelepçe atıp , filitreye değidiyi yere bir parça koyucam.Kesmesin diye... O zaman da yırtılırsa demekki hortum boktanmış. İşin garip yanı gazlayınca yırtılıyor.. Arkadaşın dediği gibi acaba gazlarken motor aşagı yukarı oynuyor da hava filitresi sabit kalıp sıkıştıyırda kesiyor mu o parçayı oda geldi aklıma...
    hocam o hortum senin N75 boost selenoidine bağlı
    diğer ucuda turbo salyangozuna yada turbo wg ye gidiyor
    yani gazlayınca orada turbo basıncı oluşuyor, kaç peak basıyor turbo?
    1.4 barmı? işte gazlayınca o çok kaliteli hortum dayanmadığı için 1.4 bara patlıyor olay bu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)