User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Lpg'de benzin dayanmıyor

Cagrii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lpg'de benzin dayanmıyor

konu biraz ilginç ; 2010 model 1.4 lpg'li 206 plus aldım . aracta 50 tl benzın 30 tl gaz var . Dün gezerken benzin göstergesinin kendi kendine düştüğünü farkettim . Aracımda gaz var eminim ama hala benzin ibresi düşüyor . Araştırmalarıma göre benzin göstergesinin çalışma pirensibi tekerlerden alınıyormus bu arabada (fransız ) o yuzden araba kendını benzınde gittiğini sanıyormuş. Şuan ibre yerlerde gezıyor . Forumlarda baktım biraz dün adam 100 tl lik benzin almış yine gecmemiş . Şamandıra arızası fılanda değil
    lpg'li arabaya benzin dayandıramıyorum

daha önce başına gelen varmı nasıl çözerim bu durumu ?

Psa modülü diye birşey varmış kullanan varmı ?
    ecu'dan baglansak sorunu çözemezmiyiz

PSA grup araçlarda (Citroen ve Peugeot) benzin gösterge sistemi benzin enjektörlerinden aldığı sinyalin ortalama açma – kapama zamanını hesaplayıp benzin tüketimini enstrüman panelindeki benzin göstergesine yansıtmaktadır.
    Gaz ile çalıştığımız zaman benzin enjektörlerine giden sinyal ECU dan gönderilmeye devam eder. Benzin enjektörleri Sequent sistemimizde By-pass edildiği için çalışmaz ama bu sinyala göre benzin tüketimi gösteren ibre düşmeye devam eder.
    İbre ancak araç bir kaç saatliğine kontak kapalı olduğu zaman tekrar eski yerine gelir. Müşteride benzin tüketiyor endişesi doğar. Oysa bu durum araç gazla çalışırken benzin ECU’ sunun hala benzinle çalıştığını zannetmesinden kaynaklanmaktadır.
    Bu tedirginliği gidermek için PSA grup araçlarda BRC’ nin modular FF veya PSA kullanılması gerekmektedir.
    FF ve PSA modular cihazlar bu sorunu tamamen çözmez ama en azından kontak kapatıldıktan sonra kısa bir süre bekleyip (30-40 sn.) ve kontağı tekrar açınca ibrenin tekrar eski yerine gelmesini sağlar.
    .(Alıntıdır)

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aynı sıkıntı hanımın aracında da var (2010 206+ 1.4 lpg) Saçma sapan, insanın canını sıkıyor ya. Mesela benzin göstergesi yalaşık 1 haftadır en dipte. Ama bildiğin en dipte 1mm kıpırdama yok. Bu sabah lpg yi fulledim 30 liralık da benzin aldım. Benzin göstergesi birden yarıya çıktı

Arada böyle saçma durumlar oluyor. Akşam benzin ışığı yanık şekilde park ediyoruz, sabah çalıştırınca çeyreğin üstünde falan oluyor. Bir ya da iki defa da benzin göstergesi çeyrekteyken araba çalışmadı, benzin tamamen bitmiş falan. Uzun lafın kısası bu fransızlardan adam olmaz

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim eski 307 aracimda oyle bekleyince felan eski yerine gelmiyordu , mesela aracta yarim depo benzin var ama ibre dipte 20 lira felan benzin aldiginda direk yarının üstüne fırlıyordu. Boyle kabullenip binmiştim

mannerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben benzin pompasının + kısmına arasına anahtar girmiştim araba benzine geçince pompayı kapatıyordum yine ibre aşağı iniyodu şamandıra denedim yok meğer buymuş sorun
    Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar degisik hir sorunmus benim anlamadigim depoda ki samandira ne ise yariyor bu durumda? Yada neden biraz benzin alica geri yukseliyor samandira ayni samandira benzin ayni benzin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sıkıntı hanımın aracında da var (2010 206+ 1.4 lpg) Saçma sapan, insanın canını sıkıyor ya. Mesela benzin göstergesi yalaşık 1 haftadır en dipte. Ama bildiğin en dipte 1mm kıpırdama yok. Bu sabah lpg yi fulledim 30 liralık da benzin aldım. Benzin göstergesi birden yarıya çıktı

Arada böyle saçma durumlar oluyor. Akşam benzin ışığı yanık şekilde park ediyoruz, sabah çalıştırınca çeyreğin üstünde falan oluyor. Bir ya da iki defa da benzin göstergesi çeyrekteyken araba çalışmadı, benzin tamamen bitmiş falan. Uzun lafın kısası bu fransızlardan adam olmaz
    abi bunu çözmek lazım bu iş böyle yürümez araba hala benzınde gıdıyorum sanıyor

Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim eski 307 aracimda oyle bekleyince felan eski yerine gelmiyordu , mesela aracta yarim depo benzin var ama ibre dipte 20 lira felan benzin aldiginda direk yarının üstüne fırlıyordu. Boyle kabullenip binmiştim
    fransızlarda hastalık nasıl bır hastalıksa

Alıntı mannerboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben benzin pompasının + kısmına arasına anahtar girmiştim araba benzine geçince pompayı kapatıyordum yine ibre aşağı iniyodu şamandıra denedim yok meğer buymuş sorun
    depo kapagını acıp ordakı guvenlık duvarına cısımle bastırıyormussun . Aracda benzın alıyormus gıbı algılıyormuss hurafe dedım gectım ben

Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar degisik hir sorunmus benim anlamadigim depoda ki samandira ne ise yariyor bu durumda? Yada neden biraz benzin alica geri yukseliyor samandira ayni samandira benzin ayni benzin...
    aac benzınlı olsa sorun yok benzınde devammm . Gercı benzınde bıle bınsen degısık bı samandıra işte kısaca dandık dıyelımm yokusa parkedınce benzının yuksekldıgını söyleyen arkadaslar var

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yokusta benim bindigim hemen hemen her arac degisiklik gosteriyor ***** yakit tel tarafta birikincd samandira fazla veya az okuyabiliyor tabi yokusun egiminide bagli

ONURRBAKI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 98 115'lik Laguna var. Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben artık kabullendim.İlk zamanlar servise bile gittim aynı anda hem benzin hem lpg yi nası yakabiliyo bu araç diyeİnanın benzin lambası yanmazsa bu iş te bi yanlış var modundayım artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biz eşek niyetine bindiğimiz için pek önemsemedik. Ayda 300-400 TL'lik LPG alıyoruz, ortalama 40-50 TL'de benzin alıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz eşek niyetine bindiğimiz için pek önemsemedik. Ayda 300-400 TL'lik LPG alıyoruz, ortalama 40-50 TL'de benzin alıyoruz.
    Biz de aynı.Bazen marşa basıp çalışmadığı günler de olmuyo değil.Benzin ne kadar vardı acaba derken bi bakmışım benzin bitmiş
    Bu arada hafta içi sabah akşam araban selam verip geçiyorum emin ellerde merak etme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de aynı.Bazen marşa basıp çalışmadığı günler de olmuyo değil.Benzin ne kadar vardı acaba derken bi bakmışım benzin bitmiş
    Bu arada hafta içi sabah akşam araban selam verip geçiyorum emin ellerde merak etme
    Aynen benzin ibresi kafasına göre iniyor çıkıyor

Teşekkür ederim Karşıdaki yurt olduğu sürece arabam pek emin ellerde değil ya. Onlara gelen misafirler yüzünden 6 ayda park halindeki aracıma 3 kere çarptılar.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten sinir bozucu bir durum. Bildiğim kadarı ile Magane II'lerde de aynı şey söz konusu ve çözümü yok gibi birşey.
    Hatta Honda Civic FB7'ler ilk çıktığında onlarda da aynı şikayetler olmuştu ve sonrasında servis güncellemesi ile Honda'nın problemi çözdüğünü duymuştum. Ama fransızlar pek konuyla ilgilenmiyor gibi.

Artık eski usül, 1 adet değneği depoya sokarak kalan benzin seviyesini takip etmek lazım

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç benzin ibresi değerlerini lastiklerin dönüşüne göre hesaplayıp sen lpg deyken benzinde gittiğini sanarak ibreyi düşürüyor.
    Ben de aynı durum var. Gerçek değeri görmek için kadran reset yapıyorum ibre eski haline geliyor.
    veya benzin al yine normal haline döner.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşımın sirket arabası lpgli kalos vardı, oda aynıydı uzun yolda falan boyuna düşüyordu benzin meğerse devirli kullanınca kendiliğinden benzine geçiyor veya veriyorumuş mülayım modda sıkıntı olmuyordu boyle bişey olabilir.

ayrıca çoğu güncel arabanın özellikle korelilerin şamadırası depo boş yada dolu olsun fark etmez 7litreden az benzin/mazot alındımı okumuyor niyesini bilmiyorum .
    mesela 6 6,5 litreye denk gelsin ibre yerinden oynamıyor ama bir müddet sonra ibre aynı yerinden oynamamasına rağmen benzin ışığı yanıyorsa sönüyor okadar .
    1881 - 193

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun 2012 üstü fb7 civicte vardı, servis emülatör bağlayıp düzeltiyordu. Ablamın 2009 jazz ında da var aynı sıkıntı, ayda bir 30 lira alıyor geçiyor
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane 2 kullananlar silecek kolundaki düğmeye basarken start (kontak) butonuna basarak aracı çalıştırırlarsa
    kadran test moduna geçip ışıklar yanıp sönmeye başlayacaktır.

Km butonuna basarak iptal edebilirsiniz. Sonra ibre olması gereken duruma geri döner.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    206 yol bilgisayarlı olanları o şekilde yanlız bilginiz olsun benimde bi depo benzin var sürekli iniyor sonra bakıma girdim enjektör işiyor senin dedi araba hem benzin hem lpg yakıyor dedi lpgciye gittim oda ona benzer bişeyler söyledi enjektör değiştirdi bi daha benzin azalmadı sizde yol bilgisayarı var sanırım benim araçta yoktu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yokusta benim bindigim hemen hemen her arac degisiklik gosteriyor ***** yakit tel tarafta birikincd samandira fazla veya az okuyabiliyor tabi yokusun egiminide bagli
    deneyeceğim birgün dik yokusa parkedince ibre yükseliyormus fakar düzlüğe gelınce yine aynı yerıne gelmesı kısa sürüyormus

Alıntı ONURRBAKI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 98 115'lik Laguna var. Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum.
    genellikle yasayan varmıs sorunu bende yenı ögrendım

Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben artık kabullendim.İlk zamanlar servise bile gittim aynı anda hem benzin hem lpg yi nası yakabiliyo bu araç diyeİnanın benzin lambası yanmazsa bu iş te bi yanlış var modundayım artık
    psikoloji bozar bu durum ibre yerde cıkmıyor benzın aldım ıcınde var bılıyorum ama görmem lazım

arac nedir ?
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten sinir bozucu bir durum. Bildiğim kadarı ile Magane II'lerde de aynı şey söz konusu ve çözümü yok gibi birşey.
    Hatta Honda Civic FB7'ler ilk çıktığında onlarda da aynı şikayetler olmuştu ve sonrasında servis güncellemesi ile Honda'nın problemi çözdüğünü duymuştum. Ama fransızlar pek konuyla ilgilenmiyor gibi.
    ecu hala benzınde gidiyor olarak algılıyormus belkı bı yazılımla kurtarabılır ama umudum yok

Artık eski usül, 1 adet değneği depoya sokarak kalan benzin seviyesini takip etmek lazım
    ne varsa eskide var

Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç benzin ibresi değerlerini lastiklerin dönüşüne göre hesaplayıp sen lpg deyken benzinde gittiğini sanarak ibreyi düşürüyor.
    Ben de aynı durum var. Gerçek değeri görmek için kadran reset yapıyorum ibre eski haline geliyor.
    veya benzin al yine normal haline döner.
    kadran nasıl resetlenıyor . Kutup basını cıkarıp beklemek mı lazım 5 dakıka

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşımın sirket arabası lpgli kalos vardı, oda aynıydı uzun yolda falan boyuna düşüyordu benzin meğerse devirli kullanınca kendiliğinden benzine geçiyor veya veriyorumuş mülayım modda sıkıntı olmuyordu boyle bişey olabilir.

ayrıca çoğu güncel arabanın özellikle korelilerin şamadırası depo boş yada dolu olsun fark etmez 7litreden az benzin/mazot alındımı okumuyor niyesini bilmiyorum .
    mesela 6 6,5 litreye denk gelsin ibre yerinden oynamıyor ama bir müddet sonra ibre aynı yerinden oynamamasına rağmen benzin ışığı yanıyorsa sönüyor okadar .
    yok bu dırek benzınde gıdıyorum sanıyo cok arastırdım tekere baglıymıs ıbre. 7 litre olayını cok kısı söyluyor fakat 100 liralıkda benzın alsam yol yapınca yıne dusecek ıbre

Alıntı vtec26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun 2012 üstü fb7 civicte vardı, servis emülatör bağlayıp düzeltiyordu. Ablamın 2009 jazz ında da var aynı sıkıntı, ayda bir 30 lira alıyor geçiyor
    ne kadaer para ödedenız bu ıslem ıcın kesin çözümmü

Alıntı ozan gülle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    206 yol bilgisayarlı olanları o şekilde yanlız bilginiz olsun benimde bi depo benzin var sürekli iniyor sonra bakıma girdim enjektör işiyor senin dedi araba hem benzin hem lpg yakıyor dedi lpgciye gittim oda ona benzer bişeyler söyledi enjektör değiştirdi bi daha benzin azalmadı sizde yol bilgisayarı var sanırım benim araçta yoktu
    yol bılgısayarı yok comfort paket aracım boşş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)