User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
86 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: liquimoly cera-tec vs protect

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceratec'i illa liqui moly yağ ile mi kullanmalıyız ? Mobil 1 5-30esp ile kullansam sorun olur mu ?
    ben castrol ile de kullandım motul ile de kullandım cerateci bir sorun yaşamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort...

Başka kullanan faydasını gören oldu mu?

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı psychologist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hort...

Başka kullanan faydasını gören oldu mu?
    1.6 tdi da kullanıyorum

Kesınlıkle aracın calısma sesı degıstı
    sarsıntılı çalısıyordu cok duzgun çalısmaya başladı.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürker bir daha ki bakıma denerim.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liqui moly motor clean ve motor protect sipariş ettim.
    Ayrıca 1 kutuda ara yağ aldım.

Dizel Aracımı. 128binde bakima sokucam.
    öncelikle eski yağı boşalttiktan sonra aldigim 1 kutu ara yağı ve motor clean i ekleyerek 10dk rolantide temizleme işlemini yapıcam. Bakalım sıfır ara yağ nasıl çıkacak foto ve video alırım.
    Daha sonra ana yağ ve motor protect i ekleyeceğim. Motor sesinin rolanti ve belli devirlerdeki değişimini desibel metre ile ölçecegim farkı yazarım. Açıkçası ben motor sesinde pek bi fark olacağı kanisinda değilim. yinede hassasiyet adina ölçümleri sabah karşı çevrenin en sessiz olduğu saatlerde yapiyorum.
    Konu E46 tarafından (13-10-2018 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk defa castrol edge serisi ile bakım yaptırdım serviste. Hiçbir katkı koydurdmadım bu defa. Açık açık yazıyorum aracın sesi vs aynı kaldı. Bildiğin traktör gibi tırtırtır yapıo. 320d lerde 5.5 lt yağ alır hazne. moly zaten 5 lt lik satılıyor birde 250ml katkı koyuyordum. Kısacası araç aslında 250 ml az yağ ile yürüyordu herzaman. 10.000 de yapılan bakımıda 15.000 de yaptım yine ve yağ çubuğunu kendim çektim max-min ortasında bile değildi hala. Şimdi servis yetkililerine soruyorum nasıl olur castrolle diye. "e abi castrolle 15.000 gitme yağ ışığın yanar" diyorlar. Ne anladım ben bu boktan
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk defa castrol edge serisi ile bakım yaptırdım serviste. Hiçbir katkı koydurdmadım bu defa. Açık açık yazıyorum aracın sesi vs aynı kaldı. Bildiğin traktör gibi tırtırtır yapıo. 320d lerde 5.5 lt yağ alır hazne. moly zaten 5 lt lik satılıyor birde 250ml katkı koyuyordum. Kısacası araç aslında 250 ml az yağ ile yürüyordu herzaman. 10.000 de yapılan bakımıda 15.000 de yaptım yine ve yağ çubuğunu kendim çektim max-min ortasında bile değildi hala. Şimdi servis yetkililerine soruyorum nasıl olur castrolle diye. "e abi castrolle 15.000 gitme yağ ışığın yanar" diyorlar. Ne anladım ben bu boktan
    Tarkan abi bizde bilgi kirliliği cok kulaktan dolma bilgileri seviyoruz, bazi konulari derinlemesine inceleyince aslında daha farkli olduguna sahit oluyoruz. yeterli bir inceleme yapma şansımız olmadığından net bisey soylemek zorlaşiyor servise inaniyoruz.
    Konu E46 tarafından (13-10-2018 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Engine flush, oil Saver, ceratech.. üçü birlikte tavsiye ediliyor LM sitesinde. Ceratech ide yüzbin civarı km.lerdeki araçlara öneriyor, yüksek km. deki araçlara MOS2 li katkısını tavsiye ediyor.
    Konu sekizsilindir tarafından (13-10-2018 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.
    group b ___

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açık açık yazıyorum. son 3 servistir tüm katkılarla kullanıyordum ve ses bariz kesiliyordu. Ancak casyrol edge kesinlikle kesmedi
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Castrol un Emre yerlici lerin dönemlerindeki Castrol olduğunu sanmıyorum, son bakımda ceratech +motul ladık, sorun yok şimdilik.
    Konu sekizsilindir tarafından (13-10-2018 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: Edit
    group b ___

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engine flush, oil Saver, ceratech.. üçü birlikte tavsiye ediliyor LM sitesinde. Ceratech ide yüzbin civarı km.lerdeki araçlara öneriyor, yüksek km. deki araçlara MOS2 li katkısını tavsiye ediyor.
    yüksek km olsa anlarımda düşük kmlere açlara gerek var mı bu kadar katkı ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses azalır ama bunun temel sebebi yeni yağdır. Yeni yağ olarak ne koyarsanız koyun ses mutlaka azalıyor. Önceki bakımda Tunap motor iç temizleyici sonrası Motul X-clean 5w30 kullandım. 10.000km sonunda geçen hafta sonu Liqui Moly High Tech 5w30’a geçtim. Motor sesi titreşimi bariz azaldı. Aracımda yağ kaçakları ve eksiltme vardı. Bunun içinde liqui moly yağ kaçak gidereci kullandım.
    Sonuçlarını paylaşacağım.

Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Liqui moly motor clean ve motor protect sipariş ettim.
    Ayrıca 1 kutuda ara yağ aldım.

Dizel Aracımı. 128binde bakima sokucam.
    öncelikle eski yağı boşalttiktan sonra aldigim 1 kutu ara yağı ve motor clean i ekleyerek 10dk rolantide temizleme işlemini yapıcam. Bakalım sıfır ara yağ nasıl çıkacak foto ve video alırım.
    Daha sonra ana yağ ve motor protect i ekleyeceğim. Motor sesinin rolanti ve belli devirlerdeki değişimini desibel metre ile ölçecegim farkı yazarım. Açıkçası ben motor sesinde pek bi fark olacağı kanisinda değilim. yinede hassasiyet adina ölçümleri sabah karşı çevrenin en sessiz olduğu saatlerde yapiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende liqui moly kullanıyorum ürünler başarılı ceratec bazı araçlarda gerçekten sesi bariz azaltıyor. Bu arada Ankara da ürün bulamayanlara yardımcı olurum arkadaşlar özellikle dikkatli olun sağda solda eski tarihli veya çakma ürünlere bulaşmayın
    RACE WERKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tdipower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende liqui moly kullanıyorum ürünler başarılı ceratec bazı araçlarda gerçekten sesi bariz azaltıyor. Bu arada Ankara da ürün bulamayanlara yardımcı olurum arkadaşlar özellikle dikkatli olun sağda solda eski tarihli veya çakma ürünlere bulaşmayın
    Bunun çakması nasıl anlaşılır. püf noktası var mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses azalır ama bunun temel sebebi yeni yağdır. Yeni yağ olarak ne koyarsanız koyun ses mutlaka azalıyor. Önceki bakımda Tunap motor iç temizleyici sonrası Motul X-clean 5w30 kullandım. 10.000km sonunda geçen hafta sonu Liqui Moly High Tech 5w30’a geçtim. Motor sesi titreşimi bariz azaldı. Aracımda yağ kaçakları ve eksiltme vardı. Bunun içinde liqui moly yağ kaçak gidereci kullandım.
    Sonuçlarını paylaşacağım.
    Doğru yeni yağ etki yapiyor farkli viskozitelerde seste etkili. benim elimde zamanindan yaptığım dB olcumleri var geçen sefer katkı koymadiğim yag değişimden sonra yaptığım deger mevcut. Fark varsa ortaya çıkar. Ancak aracın izolasyonuna gorede bu değer değişir. Benim arabaya baya bi izolasyon yaptim onedenle fark ufak çıkabilir. Örneğin dizel sümbül de ses farki hissedilir olabilirken bir lexus da bunu fark edemeyebilirsiniz (araç içinden )
    Konu E46 tarafından (14-10-2018 Saat 08:48 ) değiştirilmiştir.

s1nanozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre de zamanında yapılan ve bu işi üst düzeyde yapan birkaç üreticinin yağını kullandıktan sonra katkıya falan gerek yok. Bu söylediğim normal şartlarda sürüş yapan kullanıcılar için geçerli tabi Kaldı ki piste, yarışlara vs. çıkılmıyorsa da gerek yok böyle şeylere. Araca uygun viskozitede kaliteli yağ kullanıldıktan sonra bir sıkıntı yaşanmaz.
    Bu arada dizeller için bişey diyemiyorum tabi ama benzinli kullandığım için, yeni yağ konulduktan sonra her halukarda araç sesinde bir nebze azalma kaçınılmaz oluyor. Sonuçta araçtaki yağ standart kullanım koşullarında nereden bakarsak 10k km yapmış oluyor. 0 daki etkisini kaybetmiş olur, burada mühim olan konu yağın performansını ne kadar km koruduğu ile alakalıdır bence.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    urun bulamama sorunu yaşayanlar direk kendı ınternet sitesinden alabilir taze taze
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 Tsi aracım için LİQUI MOLY DX1 GEN2 5W30 + Engine Flush + CERA TEC siparişi verdim bakımdan sonra tecrübelerimi ekleyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serocholy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.2 Tsi aracım için LİQUI MOLY DX1 GEN2 5W30 + Engine Flush + CERA TEC siparişi verdim bakımdan sonra tecrübelerimi ekleyeceğim
    Merakla bekliyoruz, benim bakim vaktide yaklaştı bende paylaşırım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)