User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
86 sonuçtan 77 ile 86 arası

Konu: liquimoly cera-tec vs protect

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1000 km sonra bende bakıma gircem gaza geldim bende koyayım diyorum ama sonra aklıma o eskiden başa gelen yağ pompası sıkıntıları vs geliyor tırsmıyor da değilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motul Eco-nergy 5w30 yağ kullanıyorum ford 1.6ti-vct lpg li motorumda. Yağ yakma sorunu gitti.
    Ancak motor sesli çalışıyor (bu motorun genel sorunu bana has değil). Şimdi cera tec siparişi geçtim. Gelsin ekleyeceğim.
    Bakalım etkisi olacak mı? Sonucu buradan yazarım kısmetse.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

ErayArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motul Eco-nergy 5w30 yağ kullanıyorum ford 1.6ti-vct lpg li motorumda. Yağ yakma sorunu gitti.
    Ancak motor sesli çalışıyor (bu motorun genel sorunu bana has değil). Şimdi cera tec siparişi geçtim. Gelsin ekleyeceğim.
    Bakalım etkisi olacak mı? Sonucu buradan yazarım kısmetse.
    Motul ile kullanılmasında bir sakıncasının olup olmadığını merak ettim , aracınızın km'sini ve tecrübeleriniz paylaşabilir misiniz acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErayArslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motul ile kullanılmasında bir sakıncasının olup olmadığını merak ettim , aracınızın km'sini ve tecrübeleriniz paylaşabilir misiniz acaba ?
    İyi geceler.

Motorun sesli çalışması genel itibariyle sentesinin kaçıklığındandı. Öte yandan LPG ile ufak sorunlar vardı. Onlar da düzeldi. Ceratec den sonra dünyalar değişti diyemem. Ama bakımların tamamıyla aracıma binen şöförler bile motor daha sessiz diyorlar. Ki bunu ben de net hissediyorum.

Motul le Ceratec birlikte sorunsuzlar. LM nin ceratec tarzı katkılı yağları da var arzu ederseniz direk onlardan bakabilirsiniz. Ancak, fabrika sertifikasyon onayı olmayabiliyor.

Her ne tarz kimyasal olursa olsun bunu motorun normal halinden daha iyi çalıştıramyacağını bilerek beklenti içerisinde olmak en güzeli olacaktır. Bu tarz katkılarla motor ömrünü ve çalışmasını mümkün olduğunca sağlıklı halde tutmaya çalışıyorum.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ufak bir hort yapayım
    aracımın rodajı bitecek yağ değişimine gideceğim. Rodaj sonrası acaba sırası ile
    engine flush yeni yağ ve ceratec eklemelimiyim ? Yeni motor yaptığımdan biraz korkularım var açıkçası
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ufak bir hort yapayım
    aracımın rodajı bitecek yağ değişimine gideceğim. Rodaj sonrası acaba sırası ile
    engine flush yeni yağ ve ceratec eklemelimiyim ? Yeni motor yaptığımdan biraz korkularım var açıkçası
    Yeni motora engine flush gerek yok. Zaten temizlenmiş olması gerekiyor.

Ceratec yerine kaliteli bir seriden yağ koymak yeterli olur bence,

Mollytec yeşil bidon yada synthoil mor bidon tavsiye ederim.

Yağ işinde katkı vs yerine değişim periyodunu kısa tutmak yağ filtresini servisten almak daha doğru olur diye düşünüyorum.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni motora engine flush gerek yok. Zaten temizlenmiş olması gerekiyor.

Ceratec yerine kaliteli bir seriden yağ koymak yeterli olur bence,

Mollytec yeşil bidon yada synthoil mor bidon tavsiye ederim.

Yağ işinde katkı vs yerine değişim periyodunu kısa tutmak yağ filtresini servisten almak daha doğru olur diye düşünüyorum.
    bende işte rodaj sonrası herhangi bir partikül falan olur düşüncesiyle güzel temizlesin diye acaba dedim engine flush koyup sonramı temiz yağ koyayım
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende işte rodaj sonrası herhangi bir partikül falan olur düşüncesiyle güzel temizlesin diye acaba dedim engine flush koyup sonramı temiz yağ koyayım
    Rodaj sonrası çok ince demir talaşı olur. Engine Flush amacı uzun km yapmış motorlarda oluşan "yağ kurumlarını" temizlemektir. Siz yeni toplanmış motorda ilk yağı boşaltıyorsunuz.

İnce demir talaşları için manyetik (mıknatıs özelliği olan) karter tapası daha mantıklı olur. Ali Expressten temin edebilirsiniz.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rodaj yagi yada rodajdan sonra yag numarasini markasini degistireceksen clean koymanda fayda var, ne marka yag gurubu olursa olsun, ayni yag ile devam edeceksende ben olsan katki yerine 2 kez yakin aralik ile yag degisirdim ve filitre

Ceratec piskolojik olarak guzel bir urun ama sonraki yag degisimde onceki ilk konuldugu zamanki sessiz calisma vs yok,
    Cok uzun zamandir molygen kullaniyorum molygen motor protect ile hic bir fark olmadi.

Molygen fiyatlari sacma sapan bi hal almis, 5000 olmadan degisim istiyor, arabanin hal tavirlari cubuktan belli ediyor.
    5w/30 ve 5w50 kullaniyorum,
    Bu rakamlar ile 5w/30u kesin kullanmicam,
    5w50de 1.5 senede 1000km yapmisim, arabayi cikarttigimda duruma gore karar veririm,
    Ama duzenli kullanilacaksa hic girmeyin, 1-2 zam daha net gelir 1500tl tutar molygen ve katkilar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Konuyu açalı bayağı olmuş kendi konuma kendim cevap veriyim o gün konuyu açdıktan sonra bayağı resmî sitedeki yazıları makaleleri falan okudum loqiy Molly Avrupa ya mail attım geri dönüş yaptılar falan filan ..

O günden bu konuyu açdıkdan sonra bütün araçlarımda ceratec kullandım 2 yağ da bir halada kullanıyorum ..
    Ceratec en çok yanlış bilinen şeyi genelde yağ katkısı diye her yerde geçiyor ama motor metal katkısı yağ ile hiç bir işi yok motorun içine yapışıyor bir nevi arabanın kaportaya seramik kaplama nasıl yapılıyorsa Buda motor içi seramik kaplama gibi düşünülebilinir …
    sürtünmeyi azaltıyor motorun ömrünü uzatma mantaliteli bir şey Türkiye de bu katkıdan çok beklentiler var sesi kessin yağ kaçaklarını engellesin falan filan ama bu katkının onlarla çok bir alakası yok bunun tek işlevi metal koruma sürtünmeyi azaltma merkezli ..

Bence yeni araçlarda yada sıfır motor yapılmış araçlarda çok daha etkili olucak bir şey.. Ben o günden sonra bütün araçlarıma Cayman explorer stype Audi alayına koydum ve koyuyorum benim öyle duman atmayı kessin yağ yakmayı kessin diye bir beklentim olmadı öyle işler katlılarla çözülmez sadece kamufle olur o katkının etkisi geçdimi gene sorun ortaya çıkar hatta bazen daha büyük bir şekilde çıkar..

Bu mantıkla akıcaklara öneririm ben eskiden flush yapıp koyuyordum artık onuda yapmıyorum direk aldığım araca ilk yağda koyuyorum sonrakinde koymuyorum bir sonrakinde tekrar koyuyorum .. sadece yabancı forumlarda louiqy Molly nin önerdiğinden biraz fazla koyun diyorlar genelde tek kutu 300ml 5 litre yağa kadar diyor misal ama arabası 6 litre alanda 7 litre alanda genelde bir kutu ekliyor ..

Yabancı forumlarda 5 litre yağa bile daha kuvvetli etki etmesi açısından 400-500ml falan ekleyin deniyor ordan aracınız ne kadar yağ alıyorsa göz kararı hesap edebilirsiniz..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)