User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
86 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: liquimoly cera-tec vs protect

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

liquimoly cera-tec vs protect

arkadaşlar bu iki ürünü kullanan varmı faydasını gören varmı. ve bu iki ürün arasındaki fark neler.. ikisininde açıklması birebir aynı nerdeyse..

yabancı forumları okudum iyi diyende var çok işe yarıyor diyende var bir işe yaramadı diyende var.. bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

serkansozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceratec sürekli kullandığımız bir ürün ,
    Yurtdışı araştırmalarımdan çıkardığım sonuç;
    Özellikle 1.4 tsi larda Liqui Moly katkı kokteylleri ile yağ yakmayı ciddi oranda azaltıyorlar.
    Protech yazdığınız hangi ürün kodu varmı?Varsa daha sağlıklı bilgi verebilirim xxxx (4) haneli bir kodu olmalı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yokmu bilgi

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum yakın zamanda yağ değişimi yapacağım. Liqui'nin engine flush'ı ile önce bir çalıştırıp ardından sanırım toptec 4200(henüz almadığım için sanırım dedim) koyup yeni filtre ile yağ değişimi yapacağım ama aklıma yatmayan şey ceratec ekleyip eklememek. Siz ne dersiniz ? motor 5lt alıyor. Ceratec'i nasıl ekleyeceğim ? 4700ml yağ+ceratec mi yoksa 5000yağ+ceratec mi ?

Araç dizel.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ hacmini düşürmeden eklemek lazım. Çünkü uzun kmlerce içerde film olarak kalacak bir madde. Klasik yağ katkıları gibi değil.

Ben de çok düşündüm almayı. Ama tahminen yağ olarak Liqui moly kullanılmış öyle test edilmiştir diye düşünüp vazgeçtim. Farklı bir marka ile ne bileyim çapraz reaksiyon gösterip daha çok zarara sebep olabilir çünkü. Liqui moly yağlarda ise noack değeri diğerlerine göre yüksek. Buharlaşan yağ hem eksilme olarak dönecek hem de oil catch can olmayan arabalarda emmeyi falan tıkayabilir diye uzak durduğum bir marka. Tabi bunlar sadece okurken yorumladığım şeyler ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke düzenleme geri gelse ��

Leichtlauf High Tech 5W-40 - Oils

Top Tec 4100 5W-40 - Oils

Kastettiğim bilgilerin yer aldığı sayfalar bunlar. Ürün bilgisi kısmında pdf olarak inen dosyada yüzde 10 civarı bir buharlaşma ile kayıptan bahsediliyor. Bilmediğimden soruyorum bilen biri açıklasın. Buharlaşan bu yağ tekrar Kartere iniyor mu? Uzun dönemde emme manifoldu veya bir yerlerde kurum oluşturma olasılığı nedir? Yüzde onluk kayıp 5 litre için 500 ml gibi bir rakama tekabül ediyor. Ayrıca yurtdışı yağ ile ilgili forumlarda Liqui moly'nin molybden ve sülfür karışımının artık eski bir teknoloji olduğu sadece pazarlama stratejisi ile yürüdüğünü okumuştum.

Her ne kadar pistte kullanmasam da en doğrusunu en makul fiyata almak için bir kaç ay önce forumda @douu nickli arkadaşımız ile kendisinin başını şişirerek edindiğim bilgiler doğrultusunda ben bu kanıya vardım.

Yağ için olması gereken, düşük sıcaklıkta göreceli olarak ince, yüksek sıcaklıkta ise kalın davranması değil midir? Yani takip etmemiz ve karşılaştırmamız gereken değerler 40 ve 100. Derecede viskozite ve hths değerleri olmuyor mu?

Konu sahibi arkadaş farklı bir ürünü sormuş ama bu bahaneyle belki baştan bende olmak üzere başka bilgi eksikliklerinin de yerine konulması sağlanır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ hacmini düşürmeden eklemek lazım. Çünkü uzun kmlerce içerde film olarak kalacak bir madde. Klasik yağ katkıları gibi değil.

Ben de çok düşündüm almayı. Ama tahminen yağ olarak Liqui moly kullanılmış öyle test edilmiştir diye düşünüp vazgeçtim. Farklı bir marka ile ne bileyim çapraz reaksiyon gösterip daha çok zarara sebep olabilir çünkü. Liqui moly yağlarda ise noack değeri diğerlerine göre yüksek. Buharlaşan yağ hem eksilme olarak dönecek hem de oil catch can olmayan arabalarda emmeyi falan tıkayabilir diye uzak durduğum bir marka. Tabi bunlar sadece okurken yorumladığım şeyler ��
    Engine flush'tan sonra yeni yağ ile oil saver koyulması gerekiyormuş sanırım ? Motordaki contalara lastiklere vs flush'ın temizleyici etkisi zarar verebiliyormuş. Bu konuda düşünceniz var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engine flush'tan sonra yeni yağ ile oil saver koyulması gerekiyormuş sanırım ? Motordaki contalara lastiklere vs flush'ın temizleyici etkisi zarar verebiliyormuş. Bu konuda düşünceniz var mı ?
    Tecrübe etmedim bir şey diyemem. Ama çok basit bi tabirle yağın dışında bir maddeyi motora atmak gerçekten riskli. Ben bu tarz konuları başka yerlerde veya birebirde bu işin içinde olan kişilerle açtığımda bile zamanında ve doğru yağ değişimi dışında bir şey tavsiye etmiyorlar. Gerçi sonra bir kısmının bu tarz ürünler satıp öve öve bitiremediğini de görüyoruz ya neyse ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta önce 159 1.9 JTD için bakımda sırasıyla ;

Liqui Moly Engine Flush
    ardından Mobil Super 3000 X1 5W 40 5 Litre ekledim

Sonra sağda solda Liqui Moly Ceratec çok konuşulmaya başlandı, yurtdışı yorumlarına falan baktım, 1 tane olumsuz göremedim.
    bunun üzerine bir 159 kullanıcısı arkadaşım ceratec eklediğini ve rölantideki sesin inanılmaz azaldığını belirtince sipariş geçtim.
    Bakımdan 5 gün ve 90 km sonra , Ceratec'i eklemiş oldum.
    Daha ilk marşı basıp, otoparktan çıkarken ses farklı idi, 2. kilometrenin sonunda motor çok istekli ve sessizdi. bir 6-7 km yapıp otoparka tekrar çektim.
    Şu anda Ceratec'in üzerine toplamda 25-30 km kullanmış durumdayım, motor ilk çalıştırmada bile ses farkı var, rölantisi çok daha sarsıntısız. Devirlenme ise çok daha akıcı.

Ben Ceratec'i beğendim.
    Tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ürünleri cok kullandı mseramik bazlı yapısı bloğa yapısıyor kısa sürelı sürtünme azalttıgı için sesde azalma oluyor motorun sonra aynıya dönüyor
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2JZ-GTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ürünleri cok kullandı mseramik bazlı yapısı bloğa yapısıyor kısa sürelı sürtünme azalttıgı için sesde azalma oluyor motorun sonra aynıya dönüyor
    ceratec kullandım benim görüşüm de bunun aynısı.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okuduğum kadarıyla motorprotect motordaki pürüzleri düzleştiriyor, ceratec hem düzleştiriyor hem de kayganlaştırıyor.
    LIQUI MOLY aşınma koruması artık daha da etkili

ALINTIDIR
    Alman motor ve yakıt katkısı uzmanı, Cera Tec ve Motor Protect ürünlerinin formülünü geliştirdi

Eylül 2014 – LIQUI MOLY'nin geliştirme çalışmaları sadece yeni ürünlere yönelik değil; aynı zamanda mevcut ürünlerin iyileştirilmesini de kapsıyor. Şimdi en önemli iki aşınma koruması katkısına güncelleştirme yapıldı: Cera Tec ve Motor Protect. LIQUI MOLY'nin Araştırma ve Geliştirme Müdürü David Kaiser, "Bu iki katkı maddesinin formüllerini bir kez daha geliştirmeyi başardık," diyor.

David Kaiser, "Gerçi Cera Tec ve Motor Protect önceden de en etkili aşınma koruması katkı maddeleri arasındaydı," diye ekliyor, "ama iyinin düşmanı, daha iyisidir" (Voltaire'in ünlü sözü). Yeni formülleri sayesinde bu iki katkı maddesi daha da etkili hale geldi.

Cera Tec de Motor Protect de yüksek teknoloji ürünü katkı maddeleridir. Motor Protect, motoru kimyasal olarak aşınmaya karşı koruyan Friction Modifier denen maddeler içerir. Ürünün içindeki aktif maddeler, metal yüzeylerde toplanır, yüzey yapısını düzleştirir ve yüzeyde, metalin metale doğrudan temasını azaltan bir reaksiyon tabakası oluşturur. Cera Tec ise çifte koruma sağlar. Bu üründe de aynı şekilde kimyasal koruma mevcuttur. Ancak ayrıca bir de fiziksel koruma vardır: Çok küçük seramik partikülleri, katı kayganlaştırıcı olarak işlev görür. Metal, bu partiküllerin üzerinde son derece iyi kayar. Bu seramik partikülleri o kadar küçüktür ki yağ filtresinden ve bütün yağ deliklerinden rahatça geçer. Cera Tec maksimum aşınma korumasını sağlar. Motor Protect ise motor yağında katı kayganlaştırıcı bulunması istenmediğinde tercih edilen katkı maddesidir.

Cera Tec ve Motor Protect motordaki sürtünmeyi azaltarak aşınmayı azaltır. Böylece motorun ömrü uzar ve yakıt sarfiyatı azalır. Almanya'daki Automobile Prüftechnik Landau, Cera Tec'in eski formülüyle bile motoru, Cera Tec'siz motor yağına göre iki kat daha iyi koruduğunu tespit etti.

LIQUI MOLY hakkında
    Almanya'nın güneyinde yer alan Ulm şehrinde yerleşik LIQUI MOLY GmbH, motor yağları, katkı maddeleri, oto bakım ürünleri ve service ürünleri gibi üstün kalite ürünlerden geniş bir yelpaze sunmaktadır. Ürün yelpazesi, 4000'den fazla ürünü kapsamaktadır. LIQUI MOLY, ürünlerini kendisi geliştirmekte ve kendi laboratuvarlarında testetmekte olup, sadece Almanya'da üretim gerçekleştirmekte ve tüm ürünlerini kendisi pazarlamaktadır. 50 yılı aşkın bir süre önce kurulmuş olan LIQUI MOLY, sektörün önde gelen şirketleri arasındadır. Ürünleri Almanya'da ve 110 ülkede daha satılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:
    LIQUI MOLY GmbH
    Peter Szarafinski
    Jerg-Wieland-Str. 4
    89081 Ulm-Lehr
    Germany
    Tel.: +49 7 31/14 20 189
    Fax: +49 7 31/14 20 82
    Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceratech in methini çok duydum fakat kullanmadım.Normalde yağ katkılarına sıcak bakmam fakat aşağıdaki ürünü tavsiye ederim hem km si yüksek hemde sıfır km motorlarda kullanılabiliyor.Normal katkıların çok ötesinde bir katkı olduğunu düşünüyorum içinde gözle görülür çok küçük parçacıklar var değişik bir ürün.

Üç tür yağ değişimlerimde ekliyorum sürtünmeyi azalttığından ötürü yakıtın bir miktar düşmesini de sağlıyor bizzat tecrübe ettim bir arkadaşımın aracında da kullandık hem çalışma kondüsyonunda hemde hemde yakıtında iyileşmeler gözlemledi.

Özellikle çok kısa bir sürede motorun çalışma sesini azaltmasıyla hemen kendini belli ediyor kesinlikle kullananın pişman olacağınızı yada etkisini fark edemeyeceğinizi sanmıyorum.

Konu 0M42 tarafından (29-07-2017 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Engine flush+motor oil saver+ceratech
    Bu üçlü ile 2009 Porsche Cayenne dyno da 20ps artış elde ettiklerini söylüyor LM kızları

Bir arabanın gucunu 20 PS artırmak ister misiniz? | LIQUI MOLY

group b ___

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam beyler liqui moly yağ alayım yanına da ceratec yapalım diye düşünüyorum. Donanım da ceratec kullanımıyla alakalı olarak böyle bir bilgi var. Kullanan arkadaşlar ne derler ? bu katkını kullanımı bu şekilde midir ?

''Motor yagi sicakken ekleyeceksiniz. Bu cok onemli.
    Motor 90 derece sicak olsun. Motoru durdurun. Cerateci 5 dakika kadar calkalayin. Motor yag kapagindan ekleyin.
    Motoru calistirin. Gaz vermeyin. 30 dk kadar rolantide çalışsın. Cok onemli.''

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam liqui moly toplantısına katıldım. motor temizleyici + yağ + ceratec olayı çok övülüyor. ceratec 50.000 km gidiyor denildi. yani ceratecten sonra 10.000 bakım yapıyorsanız bundan sonraki 40.000 km boyunca yağ değişiminde motor temizliyiciye gerek yok dediler. dünkü toplantıdan sonra 10.000 de bir kendi multijet aracım için yağ değişimini gereksiz buldum temiz yerlerde yağın 30.000 gidecek garantisini veriyorlar ya 15 e çıkarırım yada 20 ye bilmiyorum araştırma yapılabilir. würthün benzin oktan artırıcı gibi bunlarda da bir ürün var birde dizel için aynı ürünü yapmışlar dizel performans. ürün yelpazaleri bayağı geniş. alıp istasyona satmayıda düşünüyorum bakalım.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son tecrübemi yazayım.

Aldığım F30 320d in bakımı gelmediği halde her aldığım araca hemen bakım yaptırırım. Motor temizleyiciyi motor çalışıyor haldeyken kullandık ve 5-10 dk aralığında çalışmaya devam etti. Tapayı açtığımızda gerçekten çok çok inceltmiş yağı ve inanılmaz kirli aktı yağ tabiki. Sonrasında Liquı Moly performans serisi yağı ekledim ve bilerek Ceratect katkısı kadar az koydum orjinal yağ takviyesinden. Yağ ilede 90 dereceyi bulduktan sonra Ceratecti de ekledik.

Şimdi gelelim sonuca; Araç bildiğiniz çok daha tepkisel oldu ve ciddi anlamda ses ve titreşimde azalma meydana geldi. Hatta birlikte uyguladığımız BMW serviside ders niteliğinde işlemleri beraber yaptık çok etkilendi.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceratec'i illa liqui moly yağ ile mi kullanmalıyız ? Mobil 1 5-30esp ile kullansam sorun olur mu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)