User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Çözüm Önerileriniz??? - Nİssan Primera GT Soğuk motorda silkeleme (tekleme)

buraqGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çözüm Önerileriniz??? - Nİssan Primera GT Soğuk motorda silkeleme (tekleme)

Arkadaşlar merhaba.

Aracim 1999 nissan primera gt 2.0 benzinli (lpg yok)

sonbaharda ufaktan yapmaya başladi bu sorunu. İlk marşı normal aldı, 1. Viteste henüz ilk yürümede silkeleme (gaz yememe) yapti ve birkaç saniye sonra normale döndü. Ben benzine yordum, "herhalde pislik geldi" dedim; çünkü mutlaka başiniza gelmiştir, aynen o tarzda bir silkeleme yapti.
    İlerleyen zamanda önce haftada bir, sonra haftada iki, derken kişin en soğuk olduğu zamanlarda, artik her ilk çaliştiktan sonra yapmaya başladi. Üstelik son evrede marşi da zor aliyor ve silkeleme daha da uzun sürüyor.

Gelelim sorunun detaylarina. Dediğim gibi ilk marşi -sanki akü zayifmişçasina- geç aliyor ama aküm eski veya sorunlu değil.
    Ardindan ilk hareketin sonrasinda 1. Viteste hizlanirken 2000-3000 devir araliğinda bir anda silkelemeye başliyor.
    Boşa atip 5000 devirlere boşa gaz veriyorum sonra tekrar 1. Viteste devam edince silkelemeyi kesiyor.
    Ardindan hizlanip 2ye attiğimda yine ayni 1500-3500 gibi ilk düşük devir araliklarinda yeniden silkelemeye başliyor.
    Çözüm yine ayni, boş viteste gaz vererek yüksek devir gördürmece...
    Ardindan 3te hatta 4te 5de bile yapabiliyor.

Gel gelelim motor 4-5km gittikten sonra bir daha asla yapmiyor! Yani motor soğukken bu sorun mevcut.

Ustaya götürdüm biraktim, ertesi sabah kendisi denemiş ama yapmamiş. Sonra 1 tam gün bekletip yine denedi ama yine yapmamiş. En son 2 tam gün bekletti ve yine yapmadi! Hasta - doktor ilişkisi gibi orada sorun çikmiyor her ne hikmetse... Sorunu görmeden kesin bir şey söyleyemem diyo, bu gidişle göremeyecek de İlla israr edince "%80-90 buji kablolarindandir, eskidiği için oluyordur" dedi.

Şimdi bu sorunun kaynaği hakkinda sizlerin fikri nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rolanti sensörü gibi geliyor. Yada gaz kelebeği temizlik istiyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler