User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Sanayi Tipi Varex Düz Boru Sesini Değiştirir mi?

STFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sanayi Tipi Varex Düz Boru Sesini Değiştirir mi?

Herkese merhaba. Aracıma sanayi tipi varex takmak istiyorum. Şuan aracımda düz boru var ve sesi çok hoşuma gidiyor.Takmak istememin sebebi çok uzun yol yapıyorum ve sabit bi şekilde çok uğulduyor. Bu vanalı egzozların mantığı anladığım kadarıyla vana açıkken düz boru gibi havayı direk geçiriyor fakat hangi araçta sanayi tipi varex gördüysem bana göre çok gıcık yırtık tiz bir ses çıkartıyor. Bu mümkün müdür? Ben aracımın sesi değişsin istemiyorum. Bu sanayi tipi varexler hakkında bilgisi olan var mı? Aracımın düz boru varken verdiği sesi değiştirir mi? Aracım Leon FR 5F. şimdiden teşekkürler
    Seat Leon ST FR
    Opel Insignia OPC
    BMW E39 540i

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanayi tipi warex eksoz nedir ?
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burdan jdmworks yetkililerine seslenmek istiyorum.
    türk milletinin kelime lugatına varex sözcüğünü kattığınız için teşekkürler.sözcük her ne kadar türkçe olmasa da en ucra sanayideki ustanın bile artık haberi var.
    avusturalyalı memleketteki varexleri görse gönderimi keser yeminle.

Varex Mufflers
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Varex olmadığını bende biliyorum laf salatası yapmazsanız sevinirim. Vanalı desem başka algılanıyor varex desem başka algılanıyor. Anlamak isteyen gayet iyi anladı. Kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum
    Seat Leon ST FR
    Opel Insignia OPC
    BMW E39 540i

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hali hazırdaki komple düz boru ise ucunada WARRREX takarsanız ses illaki değişir ama ses cırtlama yerine tam tersi toklaşır sonuçta eksozun içi boş değil hazırki seside azaltır açıkken bide şöyle bi ayrıntı verim uzun yolda içeri uğuldama olmasın istiyorsan eksozun ucu tampondan dışarda kalsın nekadar tampon içine yakın olursa sesi olduğu gibi içeri verir.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hali hazırdaki komple düz boru ise ucunada WARRREX takarsanız ses illaki değişir ama ses cırtlama yerine tam tersi toklaşır sonuçta eksozun içi boş değil hazırki seside azaltır açıkken bide şöyle bi ayrıntı verim uzun yolda içeri uğuldama olmasın istiyorsan eksozun ucu tampondan dışarda kalsın nekadar tampon içine yakın olursa sesi olduğu gibi içeri verir.
    çok teşekkür ederim yorumunuz için cırtlak bi sese çevirmesin benim için yeterli egzoz ucu tamponun dışında duruyor ama yine de çok uğulduyor tavsiyeniz için tekrardan sağolun
    Seat Leon ST FR
    Opel Insignia OPC
    BMW E39 540i

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamayın ben varex takan araçlarda nedense hiç ton duyamıyorum,özellikle tsi grubunda.
    Hepsinde sabit bir ses var.gürültü diyeyim hatta.Orjinal bir egzoz taksanız daha iyi olur.(ne tür markaların egzozu var bilmiyorum tabi,kullanım amacınızda uzun yolda rahatsız etmesın dıye sanıyorum)
    ben şahsen öyle yaptım varex adı verilen ürünü almak yerine aracıma özel üretilmiş bir egzoz aldım.Fevkaledenin fevkinde.Tavsiyem budur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın ben varex takan araçlarda nedense hiç ton duyamıyorum,özellikle tsi grubunda.
    Hepsinde sabit bir ses var.gürültü diyeyim hatta.Orjinal bir egzoz taksanız daha iyi olur.(ne tür markaların egzozu var bilmiyorum tabi,kullanım amacınızda uzun yolda rahatsız etmesın dıye sanıyorum)
    ben şahsen öyle yaptım varex adı verilen ürünü almak yerine aracıma özel üretilmiş bir egzoz aldım.Fevkaledenin fevkinde.Tavsiyem budur.
    sanırım aynı sesten bahsediyoruz korkuyorum o sesi çıkaracak araba diye tavsiyeniz için sağolun biraz araştırayım
    Seat Leon ST FR
    Opel Insignia OPC
    BMW E39 540i

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendim tecrübemi paylaşıyim

Sadece orta iptal stock gti : Polo Gti 1.4 Tsı Orta İptali (muffler delete) - YouTube

Düz boru+ (kaliteli) replika varex stage2+ gtı : VID 20150512 WA0010 - YouTube

Ses farkı bu şekilde kesinlikle o cırtlak ses yok ama düz boru gibide tok diğil ses . Kapatınca ses sıfır . Umarım fikir verir .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendim tecrübemi paylaşıyim

Sadece orta iptal stock gti : Polo Gti 1.4 Tsı Orta İptali (muffler delete) - YouTube

Düz boru+ (kaliteli) replika varex stage2+ gtı : VID 20150512 WA0010 - YouTube

Ses farkı bu şekilde kesinlikle o cırtlak ses yok ama düz boru gibide tok diğil ses . Kapatınca ses sıfır . Umarım fikir verir .
    çok teşekkür ederim o istemediğim sesi çıkartacak anladığım kadarıyla aydınlatıcı oldu ama benim için üzücü oldu
    Seat Leon ST FR
    Opel Insignia OPC
    BMW E39 540i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STFR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Aracıma sanayi tipi varex takmak istiyorum. Şuan aracımda düz boru var ve sesi çok hoşuma gidiyor.Takmak istememin sebebi çok uzun yol yapıyorum ve sabit bi şekilde çok uğulduyor. Bu vanalı egzozların mantığı anladığım kadarıyla vana açıkken düz boru gibi havayı direk geçiriyor fakat hangi araçta sanayi tipi varex gördüysem bana göre çok gıcık yırtık tiz bir ses çıkartıyor. Bu mümkün müdür? Ben aracımın sesi değişsin istemiyorum. Bu sanayi tipi varexler hakkında bilgisi olan var mı? Aracımın düz boru varken verdiği sesi değiştirir mi? Aracım Leon FR 5F. şimdiden teşekkürler
    3 çeşit egzoz yapmıştık 5F FR'a:
    1-) Orta son susturucu iptal: Ses çok güzel ama rahatsız edici olur sürekli kullanımda tsi patlamaları çok fazlaydı iki demir birbirine vuruyormuş gibi çatırtıydı bildiğiniz.
    Benzer ses: Instagram
    2-) Son iptal orta vana: Ses orta son daki gibiydi yakındı çok farkı yoktu ama biz elektronik sistemden verim alamadık bozuldu söktük.
    Benzer ses: Instagram
    3-) Orta iptal son spor susturucu: orta son iptalde ki agresiflik yoktu kaliteli markaların egzozu gibi olmuştu. Çatırdamalar patırtıya dönüşmüştü rahatsız edici değildi.
    Benzer ses: Milltek Polo GTI HD Hero2 GO PRO - YouTube
    Size ve yapacak olanlara yardımcı olur inşallah
    Konu ertantamer tarafından (08-06-2017 Saat 01:09 ) değiştirilmiştir.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Warex artık selpak gibi oldu. Nasıl ki artık herkes peçete vs demiyor da selpak versene diyorsa warex de bir marka olarak yaygınlaşınca insanlar vanalı son susturucu demek yerine warex diyerek genelliyor. Anlayan anladı tabii ki konuya dönmek gerekirse, komple duz boru gibi olmayacaktır. Sanayi tipi el yapımı (custom) son susturucularda genelde iç ölçüye pek dikkat edilmediği için çap değişiyor ve rezonans yapıyor. Kaliteli bir işçilikle yine tatminkar bir ses alırsınız diye düşünüyorum. Ha bir de custom vanalılarda vana kapanınca sesi tam kesmeyip hafif bir cızırtı yapabiliyor. Burda da yine kalite ustanın işçiliğine kalmış...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler