User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: atiker gold lpg problemi

intrepid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

atiker gold lpg problemi

merhaba arkadaşlar audi a4 1.8t 2003 model araç sahibiyim benden önceki sahibi atiker gold taktırmış son 1 aydır lpg'de problem var bir türlü çözemedik araç düz yolda giderken benzine geçiyor sabit 80-90km hızla
    veya ışıkları komple sönüyor 2-3 usta gezdim problemi çözülmediler bir önerisi olan var mı ? teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam probleminiz muhtemelen benzin/gaz tuşundan oksitlenme yapmış olabilir tuşu değiştirin sorununuz ortadan kalkacaktır sistemde bi problem yoksa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cevap için teşekkürler sabah bir yere daha gittim kutup başı gevşekmiş şuan sorun yok gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beynin üzerinde ısı sensörü var onu kontrol edin hatta 35₺ gibi bir rakamı var degiştirin deneyin. Büyük ihtimal problem bundan kaynaklanıyor.

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı intrepid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar audi a4 1.8t 2003 model araç sahibiyim benden önceki sahibi atiker gold taktırmış son 1 aydır lpg'de problem var bir türlü çözemedik araç düz yolda giderken benzine geçiyor sabit 80-90km hızla
    veya ışıkları komple sönüyor 2-3 usta gezdim problemi çözülmediler bir önerisi olan var mı ? teşekkürler.
    istanbulda candan muhendıslık yılmaz bey var selamımı ıletırsen yardımcı olur. en azından ankarada bır yer tavsıye eder. benım 2. atıker gold urunum cok memnunum. buyuk olcude sızın baglantı yada basınc sorunu olbılır.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorunu regülatör üstündeki ısı sensöründen yaşadım. Bakmakta fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zaman oldu ama problemi çözdüm elektrikçi kutup başını düzgün sıkmadığından dolayı yolda giderken lpg elektrik kablosu temazsızlık yapıyordu.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı intrepid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikir vereyim sadece, benim aracımda da araç lpg de giderken kafasına göre benzin geçiyor sora lpg ye geçmiyordu.

2 yere gösterdim (1 tanesi takan yer) biri bunların beyinleri böyle komple sistemi değiştirelim düzelir dedi.

Diğeri ısı sensörü ya da map sensörüdür dedi.

Nacizane elim alet tutar, ön tesisatı komple dağıttım. Isı sensörünü alıp değiştirdim. Map sensörünü temizledim. Gevşeyen hortumları kısaltıp yeniden taktım.

Arıza meğerse bobin üzerine bağlanan kablonun gevşemesinden dolayı imiş.

Bunların beyinleri arızalı denilen araç ile 2 aydır 2000 km yaptım ne gazdan benzine geçme ne de başka bir sorun yaşamadım.

Elinden geliyorsa eğer arızaları eleye eleye git derim. Gaz ve benzin kesicilerin üzerindeki kablolar çabuk gevşiyor genelde öncelikle onları kontrol et derim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler