User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Karburator - Enjeksiyon sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Karburator - Enjeksiyon sorunu

Selam arkadaslar. Yeni bir proje araci aliyorum. Laurel. Az cok hasir nesirsinizdir zaten. Bu araci daha almadim ancak bircok parcasini aldim. Arka disk conversiondan Ksport drift spec coiloverina, bushinglerine kadar. Yani arabanin alt yapisini olusturmak icin gereken elimde her parca var ama bu basliktaki konumuz bu degil.
    CA20S bildiginiz gibi Single cam ve karburatorlu. Ben bu araci CA20DET yapmak uzere aliyorum (swap yap ugrasma deyisinizi duyar gibiyim) ancak D ve T kismi sonradan gelecek. Ilk olarak butcem CA20E ye gecis kismina yetecegi icin bu soruyu yoneltiyorum.
    Karburatorden Enjeksiyona gecis yapmak icin tam olarak ne parcalar gerekiyor?
    Inanin sabahtan beri adam akilli bi konu bulamadim. Herhangi bir link, bir cevap cok isimi gorecektir. Simdiden tesekkurler arkadaslar.
    Bu arada CA18DET parcalari kullanacagim bu durumda.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor konusunu bilmiyorum fakat diğer aksamlar ile ilgili sınırsız bilgi alabileceğin birisi var ;

http://www.techturkey.com/forum/proj...san-a31-3.html

Kuzenimdir, iletişime geçersen sana faydası fazlasıyla dokunur.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun temel prensipleriyle ilgili de bence @SNCKTR ve @boosted_pug yardımcı olabilirler.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevaplar icin cok tesekkurler arkadaslar. Konu altinda tartisilsa diger arkadaslara da yardimi dokunurdu ve daha iyi olurdu tabii ama iletisime gecmeye calisip konu altina devam ederim
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor konusunu bilmiyorum fakat diğer aksamlar ile ilgili sınırsız bilgi alabileceğin birisi var ;

http://www.techturkey.com/forum/proj...san-a31-3.html

Kuzenimdir, iletişime geçersen sana faydası fazlasıyla dokunur.
    Bu konuyu bastan sona okudum, kendisiyle bircok sey konusunda fikir alisverisi yaptik ve inanilmaz yardimi dokundu tabii ki Beni cesaretlendiren aslinda kendisidir Hem ornek bir proje, yol gosterici bir konu: hem de alcak gonullu olup elinden gelen her konuda yardimci olmasi bu arabaya yapilacak herhangi bir projeyi oldukca basitlestiriyor. Kendisine tekrardan tesekkur ediyorum.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

ilovedrifting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CA20DET için gerekli parçalar tespit edilip temin edildikten ve motor mekanik olarak kurulduktan sonra bir şekilde beyin yazılım işi çözülür motor çalıştırılır. Fakat bu işlem için tam olarak ne gerekli orası muamma. Yapılmış örnegi fazla yok. Yurtdışında yapanlara bakmak lazım nasıl yapmışlar ne sonuç almışlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CA20 bloğu destroke ile 18 yapıp CA18 in kapak krank kol ve tüm enjeksiyon sistemi ile bi motor yapılabilir. Bu şekilde belki oem beyin yazılımla motor yuruyebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilovedrifting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CA20 bloğu destroke ile 18 yapıp CA18 in kapak krank kol ve tüm enjeksiyon sistemi ile bi motor yapılabilir. Bu şekilde belki oem beyin yazılımla motor yuruyebilir.
    (suan aklima destroker evo geldi su karbon seramik safti kiran ) Mantikli. Benim baktigim cogu ornekte:
    Ca18det ust kapak, 4g63 kollar, ca18det krank, forged ca18det pistonlari tomeiden, yag, benzin , su pompalari, ca18 enjektorler ve tum yakit sitemi, contalar, vs kullaniliyor. Ama flywheel konusunda emin olamadim. biri 6 biri 4 bolt sanirim. Bir de triger kayisi dislileri esit olmadigindan sorun cikariyormus ama bir yolu bulunur tek derdimiz o olsun saplamalar da blok yeteri kadar etli mi bilmiyorum ama ya kisa saplamalar kullanilicak ya da ca18det in saplamalari kesilip kullanilacak.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CA20DET için gerekli parçalar tespit edilip temin edildikten ve motor mekanik olarak kurulduktan sonra bir şekilde beyin yazılım işi çözülür motor çalıştırılır. Fakat bu işlem için tam olarak ne gerekli orası muamma. Yapılmış örnegi fazla yok. Yurtdışında yapanlara bakmak lazım nasıl yapmışlar ne sonuç almışlar.
    Bir de abi Rum tarafinda Timur abinin tanidigi bir adam ca20det 450 hp yuruyormus. O yuzden yapariz diye rahat konustu. O da var. Istanbul a gelince bir gorusecem bu konuyu ayrintili ayrintili.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Miata91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de abi Rum tarafinda Timur abinin tanidigi bir adam ca20det 450 hp yuruyormus. O yuzden yapariz diye rahat konustu. O da var. Istanbul a gelince bir gorusecem bu konuyu ayrintili ayrintili.
    Yapmış biriyle istişare etmek en doğrusu. O kişiden hayat kurtaran bilgiler alınabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen abi bakalim. Elimde genel olarak bir parca listesi var aslinda. Eylulde kesin olarak hangi parcalari kullanacagim belli olucak. Burda da acarim konuyu. Ama destroker olayi da cok iyi olabilir. hizli devir ceviren, yuksek redline bir motora guzel turbo uygulamasi zevkli olabilir.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen abi bakalim. Elimde genel olarak bir parca listesi var aslinda. Eylulde kesin olarak hangi parcalari kullanacagim belli olucak. Burda da acarim konuyu. Ama destroker olayi da cok iyi olabilir. hizli devir ceviren, yuksek redline bir motora guzel turbo uygulamasi zevkli olabilir.
    Destroke olayını CA18 tüm motor içini kullanmak için düşünmüştüm. Zaten motor no sıkıntısı olmasa komple CA18 koyulur o kadar uğraşıp risk almaya gerek kalmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Destroke olayını CA18 tüm motor içini kullanmak için düşünmüştüm. Zaten motor no sıkıntısı olmasa komple CA18 koyulur o kadar uğraşıp risk almaya gerek kalmaz.
    Abi destroke olayi sanirim mecbur olacak ya. Kranktan dolayi. Ama guzel olur redline imiz artar
    Motor no olayina gelince sanirim sorun olur abi. Kafam o kadar karisik ki. Herkes artik motor no bakmiyolar etmiyorlar diyor ama biri gelir ihbar eder ne bileyim sansimiza bakacagi tutar adamlarin. Canimiz yanmasin diye bu sekilde ugrasmak gerekiyor.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi destroke olayi sanirim mecbur olacak ya. Kranktan dolayi. Ama guzel olur redline imiz artar
    Motor no olayina gelince sanirim sorun olur abi. Kafam o kadar karisik ki. Herkes artik motor no bakmiyolar etmiyorlar diyor ama biri gelir ihbar eder ne bileyim sansimiza bakacagi tutar adamlarin. Canimiz yanmasin diye bu sekilde ugrasmak gerekiyor.
    2 lt. hacimde kalarak da yapan var. O şekilde krank, kol, piston hepsi farklı motorlardan oluyor. CA16, CA!8 ve CA20 den karma bir motor çıkıyor ortaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 lt. hacimde kalarak da yapan var. O şekilde krank, kol, piston hepsi farklı motorlardan oluyor. CA16, CA!8 ve CA20 den karma bir motor çıkıyor ortaya.
    Aynen abi. Bakalim 21 inde sanirim Timur abi nin yanina gidicem. Onunla oturup bi karara variriz parca listesi yapariz..
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parcalari cozdum. Daha onceden bu projeyi yapan (2005 lerde) birine ulastim. Enjeksiyon, yeni kapak ve turboya gecis yapiyoruz hayirlisiyla.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parcalari cozdum. Daha onceden bu projeyi yapan (2005 lerde) birine ulastim. Enjeksiyon, yeni kapak ve turboya gecis yapiyoruz hayirlisiyla.
    Parça listesini paylaşabilir misiniz özel değilse altima ca20 ile ilgili çok az bilgi var internette

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parca listesi bilgisayarimda yok yurt disindayim. Gelince aklimda kalirsa mutlaka paylasirim. Su anda CA20DET destroker yapiyoruz Araba epey yatacak gibi
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parca listesi bilgisayarimda yok yurt disindayim. Gelince aklimda kalirsa mutlaka paylasirim. Su anda CA20DET destroker yapiyoruz Araba epey yatacak gibi
    Gelişme var mı araçla ilgili?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler