User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Debriyaj bilyesi olabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Debriyaj bilyesi olabilir mi?

Selam arkadaslar. Motoru sogukken calıstırdıgımda takır tukur sanki misketi bi metal kovaya koyup çalkalıyomuş gibi ses geliyor. Bu ses motor ısınınca, durur vazıyette boştayken debriyaja basınca, giderken gaza basınca kesiliyor. Seyir halinde ise vites değiştirmek için debriyaja basınca ve arabayı kompresore sokunca geliyor. Neden olabilir sizce?
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Debriyaj bilyesi büyük ihtimal.
    evox

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evolution_9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debriyaj bilyesi büyük ihtimal.
    Salı günü ümraniye sanayiye gidicem inşallah büyük masraf çıkmaz.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ogrendik ki krank kesmisiz. Hayirli olsun
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle gecmis olsun. Benim de anlattigina cok yakin bir problemim var. Ilk olarak sanziman ve volandan suphelendi ustalar. Eger volan ise ve volana zarar gelirse motoru kirarsin dediler. Simdi "krank kesmisiz" deyince ben cok korktum. Peki krangina zarar gelen araba yuruyebiliyor mu oyle? Ben cunku o ses basladigindan beri biraz yol yaptim. Sizde nasil oldu asamalar?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    debriyaj bilyası olunca ses debriyaja bastığınızda çıkıyor sadece. araç yürürken falan bir ses çıkmıyor. buda dip not olsun
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bronz baskı balata takılmasından 4 ay sonra bende de araç rolantide iken debriyaja basınca geçen tıkır tıkır ses geliyor. Biz bilya veya Volant demiştik, sonra uzakta olmam itibariyle kullan denildi öyle biniyorum. Konuyu görünce çekindim biraz, şimdi krank kesme olayı Volant veya bilyanın bozulması sebebiyle mi ortaya çıktı yoksa başlı başına ayrı bi sorun mu?

Bende ki ses böyle pervane bir yere takılır da sanki ritmik bir şekilde tıkır tıkır gelen bir ses. Debriyaja basınca geçiyor, seyir halinde iken duyulmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya bende su sekil oldu. Araba normal yuruyordu neyse birden calistirdim dedigim sesler geldi. Sonra kendi kendine gecti falan. En son biraz virajlara gireyim dedim o ara yine basladi ve cok siddetliydi. 2-3 gun o sekilde kullanip cektim. daha sonra 2-3 gun yine yatirdim arabayi. Dedim sanayiye gotururum. Sonra marsa bastim araba calismadi. Birine bastirdim bi baktim motorun arka taraf iyi ama on tarafta ne kayislar hareket ediyor ne krank kasnagi. Daha acmadim motoru nelere zarar vedi bilmiyorum ya da neden kaynaklandigini da bilmiyorum. Ama bence yururken de falan sesler geliyorsa direk baktirin sakata gelmeyin..
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim sorunumda ustalar prizdirek, debriyaj bilyasi ve volan diye tahmin yurutmuslerdi. Sokup kontrol ettiklerinde volan olduguna karar verdiler. Degisince sorun kalmadi. (Bende sifir motor toplayip sifir baski balata taktiktan, 20 bin kilometre sonra gelmeye baslamisti. Simdiki aklim olsa motoru toplarken degistirirdim.)

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de altima var, aynı anlattığın durum vardı. şanzıman yaptırdım, içeride 2 bilye değiştirdi. kendim de gördüm bilyeler dağılmış. şanzımanı tekrar koyduk arabaya, mis gibi oldu çıt yok. 20dk test edip ustanın yanına geldim, ustanın yanında tekrar başladı aynı ses. ama oradan ayrıldıktan sonra ses gitti, 2 aydır da bir daha hiç duymadım. sadece 1 aydır ıslık kıvamında sürtünme sesi geliyo motor soğukken. debriyaja az dokununca (tam basmaya gerek yok) veya motor ısınınca ses gidiyo. sende durum ne oldu? veya ben arabanın üstüne yürümeye devam etmeli miyim yoksa bu çok rahatsız edici olmayan sesin kaynağını araştırmalı mıyım?
    '92 Nissan Laurel Altima A31

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler