User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Debriyaj sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Debriyaj sorunu

Abiler, ustalar araba 2012 model fiorino 1.3 multijet euro 4 motora sahip ve 60 bin kilometrede

Aracin sorunu vites gecislerinde ses yapmasi detayli sekilde anlatacak olursak araç düşük hizda yürür vaziyetteyken debriyaj sonuna kadar basili şekilde olmasina rağmen 5 vitese de geçerken 'şik' diye bir ses çikiyor

Rolantide durduğu yerde vites geçişlerinde bu ses olmuyor fakat araç yürür halde ve düşük devirlerde her vitese geçişte 'şik şik' sesi duyuluyor bu ses 2500 3000 gibi devirlerde hiç duyulmuyor iki ustaya danistim biri debriyaj setini degistirelim dedi digeri merkez bozuk dedi birde size danismak istedim yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses nerden geliyor dişlilerden mi yoksa koldan falan mı ilk olarak senkromeç geldi aklıma bozuksa durduğu yerde ses yapmaz heralde dişliler dönerken yapar üst devirde daha kolay geçtiği için ses yapmıyor olabilir ama bütün senkromeçlerin bozulmasıda zor bi ihtimal.

durduğu yerde boştayken vitesi sağa solda hareket ettirince boştamı diye kontrol etmek için mesela vitesin hareketi zor yada yavaş mı yoksa olduğu gibi mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses nerden geliyor dişlilerden mi yoksa koldan falan mı ilk olarak senkromeç geldi aklıma bozuksa durduğu yerde ses yapmaz heralde dişliler dönerken yapar üst devirde daha kolay geçtiği için ses yapmıyor olabilir ama bütün senkromeçlerin bozulmasıda zor bi ihtimal.

durduğu yerde boştayken vitesi sağa solda hareket ettirince boştamı diye kontrol etmek için mesela vitesin hareketi zor yada yavaş mı yoksa olduğu gibi mi
    Olduğu gibi, aynı araçtan bir tane daha var iki aracında vites geçişleri aynı ikisini de kullanıyorum fakat bu araba şıkırtı sesini yapıyor mesela yokuş aşağı dururken arabayı kaldırdığımız da gaz vermeye gerek yoktur ya ikinci vitese takarken 'şık' diye bir ses çıkarıyor

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiat doblo bakarken youtube da gördüm volan da problemler oluyormuş dediğiniz gibi şıkır şıkır ses geliyordu. Öyle birşey olabilirmi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat doblo bakarken youtube da gördüm volan da problemler oluyormuş dediğiniz gibi şıkır şıkır ses geliyordu. Öyle birşey olabilirmi?
    Videonun linki var mı acaba? Birde volan da problem varsa başka türlü nasıl anlaşılır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videonun linki var mı acaba? Birde volan da problem varsa başka türlü nasıl anlaşılır?
    FİAT DOBLO 1.6 MULTİJET OYNAR VOLAN ARIZASI - YouTube

valla böyle birşey gördüm ama arzalı halindeki video yok tamir ettikten sonra bir videosu var.

ilginç bir anlatımı var izlenebilir

daha önce benzer birşey yaşamadım ama belki internette biraz aratırsanız benzer problemleri bulabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FİAT DOBLO 1.6 MULTİJET OYNAR VOLAN ARIZASI - YouTube

valla böyle birşey gördüm ama arzalı halindeki video yok tamir ettikten sonra bir videosu var.

ilginç bir anlatımı var izlenebilir

daha önce benzer birşey yaşamadım ama belki internette biraz aratırsanız benzer problemleri bulabilirsiniz.
    Abi kalkış anında buna benzer şıkırtıyı alıyorum bariz şekilde bir yerde boşluk varmış gibi fakat yürür halde debriyaj sonuna kadar basılı vaziyette vites geçişinde şıkırtı yapmasını da volanla bağdaştırabilir miyiz? Bu arada çift kütleli volan dedikleri video daki mi oluyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kalkış anında buna benzer şıkırtıyı alıyorum bariz şekilde bir yerde boşluk varmış gibi fakat yürür halde debriyaj sonuna kadar basılı vaziyette vites geçişinde şıkırtı yapmasını da volanla bağdaştırabilir miyiz? Bu arada çift kütleli volan dedikleri video daki mi oluyor?
    Emin değilim.

debriyaj basılı iken vites geçisinde şıkırtı var ise, vites kolunun şanzımana bağlandığı noktalarda pinler vardı sanki, adı pin mi onu tam hatırlamıyorum.

Honda civic de hava filtresinin altı kısmında kalıyodu, araba çalışmaz iken vitesleri geçirince azda olsa şıkırtı sesleri duymuştum. 3 sene oldu o yüzden tam hatırlamıyorum parçaların isimlerini. kaputu açıp viteslere geçirseniz belki sesin nerden geldiğini anlarsınız?

Kütleli volan nedir hiç bir bilgim yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emin değilim.

debriyaj basılı iken vites geçisinde şıkırtı var ise, vites kolunun şanzımana bağlandığı noktalarda pinler vardı sanki, adı pin mi onu tam hatırlamıyorum.

Honda civic de hava filtresinin altı kısmında kalıyodu, araba çalışmaz iken vitesleri geçirince azda olsa şıkırtı sesleri duymuştum. 3 sene oldu o yüzden tam hatırlamıyorum parçaların isimlerini. kaputu açıp viteslere geçirseniz belki sesin nerden geldiğini anlarsınız?

Kütleli volan nedir hiç bir bilgim yok.
    Sizin dediğiniz galiba vites kulesi gözlemlerime göre onda da sıkıntı yok diğer araçla karşılaştırdım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin dediğiniz galiba vites kulesi gözlemlerime göre onda da sıkıntı yok diğer araçla karşılaştırdım
    Bir gostermekte fayda var, kucuk problemler sonrasinda buyuk problemlere yol acabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir gostermekte fayda var, kucuk problemler sonrasinda buyuk problemlere yol acabiliyor.
    Bende ondan korkuyorum daha fazla masraf açar diye dört yere gittim dördü de farklı bir şey söyledi biri baskı ayırmıyor dedi diğeri alakası yok akslarda boşluk var dedi diğeri merkez yapıyor dedi diğeri fiorino larda kroniktir vites kulesi yağlanacak debriyajında hiçbir şey yok dedi kafam karıştı iki ustanın dediği tutsa onu yaptıracağım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler