User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Tofaş Arka Takım Sorunsalı

memogoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tofaş Arka Takım Sorunsalı

Merhaba arkadaşlar uzun süredir techturkey takip etmekteyim, kısa süre önce üye oldum ve sizlere aracımda oluşan sorunum hakkında yardım istiyorum. Öncelikle belirteyim üniversite öğrencisiyim ve 4.200 gibi bir rakama bulabildiğim en iyi araç buydu ve biraz toparlama yaptım. Şu an aracımın yürüyen aksamında tek sıkıntı arka takımdaki dengesizlik. Öncelikle sorunun fotoğrafını koyayım.

Arka sol kısım tekerleğin yere bastığı yer ve çamurluğa kadar yere kadar 48 cm, sağ taraf ise 47 cm. Araca 4 veya 5 kişi bindiğimizde kasisten geçerken tekerlek sürtüyor sol tarafta. Ayrıca sol tekerlek dış tarafta ve sağ tekerlek aracın içine doğru. Sol tekerlek biraz da dışarı doğru meyilli basıyor. Çanakkale'de yaşıyorum aracı lifte kaldırdığımızda hiçbir problem görünmüyor, 4 ustaya götürdüm sorunu bilemediklerini söylüyorlar ve aksı değiştirelim abi bari diyorlar. Sizce sorun nedir?

Ayrıca şunu belirteyim, 4 helezon ve 4 süspansiyon yeni değişti İstanbul'daki Yaşar Oto tarafından alındığı zaman. Süspanyion başlarında yükseltme için destek gibi ıvır zıvır da yok. Görüi ve önerilerinizi bekliyorum.
    Konu memogoren tarafından (01-11-2017 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.

alilaleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla orjinalinde de tekerin biri hafif çıkık oluyor
    Sakla setup 'ını gelir zamanı

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Ayrıca sol tekerlek dış tarafta ve sağ tekerlek aracın içine doğru. Sol tekerlek biraz da dışarı doğru meyilli basıyor."

Tofaşlarda kronik yolda dikkat et yarısı öyledir.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fotolar gözükmüyor bende

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tofaşlarda bi taraf daha içeridedir.Sorun teşkil etmez.1 Cm fark duz zemin olmamasindan kaynaklanabilir.Yaylar amortisorler sifir ise arac kullandikca oturur biraz daha.Veya takilirken helezon get lastikleri tam oturmamis veya farkli kalinlikta kullanilmis ise kucuk farklar olabilir.Surtme sorununa gelince lastik ebatlari nedir? Kampana taşlatarak kurtarabilirsin belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geç cevap için kusra bakmayın. Fotoğraflar silinmiş ama olayı çözdük arkadaşlar, abilerim. Araç arkadan kazalı olup iyi bir usta tarafından birletştirilemediği için problem bundan dolayıymış.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka dingili tutan çapraz demir boru vardır onu aradki farkı ölçüp mesela sol teker ile çamurluk arası 4 cm sağteker ile çamurluk arası 7 cm ise aradaki 3 santim farkı boruyu ortadan kesip kaynatırsın düzelmiş olur. Bu arada kazalı olmasından değil tüm tofaşlarda zaten bu sıkıntı vardır...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tofask61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tofaşlarda bi taraf daha içeridedir.Sorun teşkil etmez.1 Cm fark duz zemin olmamasindan kaynaklanabilir.Yaylar amortisorler sifir ise arac kullandikca oturur biraz daha.Veya takilirken helezon get lastikleri tam oturmamis veya farkli kalinlikta kullanilmis ise kucuk farklar olabilir.Surtme sorununa gelince lastik ebatlari nedir? Kampana taşlatarak kurtarabilirsin belki.
    175/70/13 ama jantlar ofsetli olduğu için bu şekildeydi. İçeriden çamurluğu dışarı çıkardık vura vura biraz da olsa hallettik sorunu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler