User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Açık hava filtresi kullanım ömrü

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb Açık hava filtresi kullanım ömrü

Herkese selam. Yaklaşık bir buçuk yıldır Kn'nin Apollo adında bir filtre kitini kullanıyorum. Her yağ değişiminde yaklaşık 8 9 binde bir wd40 ile temizleyip kurutuyorum ancak pozisyonu ile mi alakalı bilmiyorum ( motor blogu ile tampon arasında yere yakın) çok sık kirleniyor ve en son temizliğini yaparken usta bence bunu değiş çok iyi durmuyor içi dedi. Başlarda kn filtre bakım kiti vardı ama sonra tedarik edemedim kaldı öyle.

Açık hava filtresi kullanan arkadaşlar nasıl temizliyor? Kullanım ömrü konusunda tecrübeleriniz nedir?1 milyon km ömür muhabbeti yalan dolan gibi. Ayrıca yedekte kutu içi filtremde duruyor ama o da ne derece verimli olur kestiremiyorum. Başka bir açık hava filtresi mi alayım yoksa böyle devam etmeli miyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veysel, wd40 ile temizlemek çok akıl karı gelmedi bana.
    Zira servislerde "motor temizliyoruz" diye komple wd40 boşaltıp bezle siliyorlar, ilk başta güzel gözüksede 2 ay sonra kaputu altı komple toz pislik çamur haline geliyor, hava filtresinde de bundan farklı bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

benim önerim; bir motor temizleyici ile ya da förbix tarzı bir ürün ile güzelce yıkayıp, ardından wd40 yedirilmiş bir mikrofiber bez ile hafifçe filtrenin süngerine yedirerek uygulama yapmak olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında tam olarak şöyle oluyor. Önce 404 tarzı bi balata spreyini sıkıyorum. Sonra içerden kompresörlu hava tutuyorum. Bu işlemi iki üç kez gerçekleştirdikten kurumaya bırakıp yağlayıcı yerine geçecek şekilde wd40 sıkıyor o şekilde kapatıyorum.

Normalde temizleme kiti içinde bi temizleyici bir de yağlayıcı var. Aynı işlevi görmese de idare eder bir sonuç almak için bu şekilde gidiyorum. Daha önce burada benzer bir çözüm okumuştum. Yoksa wd40 ile safi bi temizlik yağlayıcı etkisinden dolayı pek mümkün değil ama filtre için çok sorun olmaz diye düşünmüştüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wd40 daha çok pislik yapışmasına sebep olacaktır, kn oem yağı ince bir tabaka oluşturup hava geçişi sağlayıp pisliğin içeri geçmesini engeller nitelikte bir yağdır. Kn yağını birlas motosportstan temin etmenizi öneririm.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wd 40 ile neden yağlıyorsunuz yazık günah filtreye

Racing motor filtre yağları var, hem yağlayıcı hem toz tutucu özelliğe sahip, öyle çok pahalı da değil. KN yağından çok daha ucuz.

Önce ılık suyu pril ile köpürtüp yıkıyorum, sonra yağlayıp devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bu zamana kadar o şekilde kullanmış olmak filtreyi kullanışsız hale getirmiş midir? Yeni bir filtre mi tedarik etmeli varolanı mı denildiği gibi temizlemeli?

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K&N in kendi temizleme kiti varken başka bir şey kullanmazdım ben.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler