User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Golf 7 Katalitik Konvertör Işığı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Golf 7 Katalitik Konvertör Işığı

Selamlar

14 model Golf 7 aracımda sabah çalıştırır çalıştırmaz tekleme başladı. Biraz ilerleyince stop etti tekrar çalıştırdım start stop arıza uyarısı verdi. 5 dakikalık yol gidip durduktan sonra düşük devirde ve rölantide çok tekleme yapmaya ve katalitik konvertör arıza ışığı yanmaya başladı.

Bir süre daha kullandım, uzun yolda ışığı yanmaya devam etti yüksek viteslerde 3000 devirden sonra kesmeye başladı. Bir süre sonra düzeldi kesme de yapmadı araç start stop arıza yazısı da çıkmadı.

Sanayide cihaza bağlayıp baktılar, ateşleme bobini arızası dendi bana. 4 bobinin de değişmesi gerekiyormuş. Ama şu an araçta arıza ışığı da yanmıyor devirde de sorun yok. sorunsuz çalışıyor.

bu konudaki yorumlarınız nelerdir ? bobin başına 250 TL X 4 = 1000 TL bi fiyat çıkardılar İzmir Bayraklı Sanayide.

Kesin değiştirmem gerekiyor mu bobinleri. Fiyat nasıl sizce ? Fazla geldi bana. İzmir'de başka öneriniz olur mu

Bu arada aracı sıfır almıştım ve şu an 78000 km'de. Periyodik bakımlarını aksatmadım. En son 50000 km de 4 buji değiştirmiştim.

yorumlarınızı bekliyorum

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetkili servise götür iyi niyetten yardımcı olmaları gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servise götür iyi niyetten yardımcı olmaları gerekiyor.
    son iki bakımı yetkili servis dışında yaptırdım. iyi niyet kapsamında sayılmaz kanımca

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baranyardimci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son iki bakımı yetkili servis dışında yaptırdım. iyi niyet kapsamında sayılmaz kanımca
    periyodik bakımlarını aksatmadım diyince hep yetkili servise gittigini düsündüm. dısarda yaptırdıysan iyi niyete girmez dedigin gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar

14 model Golf 7 aracımda sabah çalıştırır çalıştırmaz tekleme başladı. Biraz ilerleyince stop etti tekrar çalıştırdım start stop arıza uyarısı verdi. 5 dakikalık yol gidip durduktan sonra düşük devirde ve rölantide çok tekleme yapmaya ve katalitik konvertör arıza ışığı yanmaya başladı.

Bir süre daha kullandım, uzun yolda ışığı yanmaya devam etti yüksek viteslerde 3000 devirden sonra kesmeye başladı. Bir süre sonra düzeldi kesme de yapmadı araç start stop arıza yazısı da çıkmadı.

Sanayide cihaza bağlayıp baktılar, ateşleme bobini arızası dendi bana. 4 bobinin de değişmesi gerekiyormuş. Ama şu an araçta arıza ışığı da yanmıyor devirde de sorun yok. sorunsuz çalışıyor.

bu konudaki yorumlarınız nelerdir ? bobin başına 250 TL X 4 = 1000 TL bi fiyat çıkardılar İzmir Bayraklı Sanayide.

Kesin değiştirmem gerekiyor mu bobinleri. Fiyat nasıl sizce ? Fazla geldi bana. İzmir'de başka öneriniz olur mu

Bu arada aracı sıfır almıştım ve şu an 78000 km'de. Periyodik bakımlarını aksatmadım. En son 50000 km de 4 buji değiştirmiştim.

yorumlarınızı bekliyorum
    Yok mudur fikir verecek yorum yapacak olan ?

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 bobin aynı anda bozulamaz herhalde ? başka bi yere gidin bence hangisi arızalı ise o değişsin
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Mertfirat88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar

yorumlarınızı bekliyorum
    bence baska biryere daha baktırın derım 4 bobın arıza mantıklı gelmıyor cıhazda bobın arızası vermesı demek hepsının arızalı oldgunu gostermez aynı zamanda bujı degısımı ne zaman yapıldı ateslemede sıkıntı olabılır ve fıyat olarakda bobın bası 250 tl cok yuksek bugun r8-rs7 bobınlerı 4 adet fıyatı 600-750 cıvarı bılgınız olsun.
    GOLF MK7 GTI
    PASSAT 99 B5 1.8 OTM.
    SCIROCCO 1.4 TSI DSG STAGE 2 PLUS SOLD
    GOLF 6 1.4 TSI DSG STAGE 2 SOLD
    ASTRA H 1.6 SOLD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    78bin km boyunca hiç bobinler değişmedi ise zaten ömrünü tamamlamış demektir. Bujilerinde ömrü kitapçıkta 60bin km yazıyordu diye hatırlıyorum. En iyisi 4 bobin, 4 buji beraber değiştirin kafanız rahat etsin.
    Mercedes bujileri 30bin km aralıklarla değiştiriyor diye hatırlıyorum.
    Mümkünse de buji ve bobini yetkili servisten temin edin. 2 sene önce 1.4tfsi 122lik bobinleri tanesi 175tl idi. 4 adet buji de 150lira civarıydı.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bobinlerin 1 tanesi arızalı olsa bile set olarak alın derim fakat servisten orjinal falan almayın

borusanda bana mini için 250tl dediler bobinlerin tanesine

ben powershoptan ngk 3.35 bobinleri setini 700tl ye aldım

ki bosch bobin alsan bile 160 tl yi geçmez

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bobinlerin 1 tanesi arızalı olsa bile set olarak alın derim fakat servisten orjinal falan almayın

borusanda bana mini için 250tl dediler bobinlerin tanesine

ben powershoptan ngk 3.35 bobinleri setini 700tl ye aldım

ki bosch bobin alsan bile 160 tl yi geçmez
    Hocam bana da pahalı geldi. Vakti gelmiş gibi bobinlerin dördünü de değiştirmeyi planlıyorum. İnternetten orijinalini alıp ustaya taktırmayı düşündüm. VW Golf 7 orijinal markasını alabileceğim bildiğin güvenilir bi site var mıdır ?

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bana da pahalı geldi. Vakti gelmiş gibi bobinlerin dördünü de değiştirmeyi planlıyorum. İnternetten orijinalini alıp ustaya taktırmayı düşündüm. VW Golf 7 orijinal markasını alabileceğim bildiğin güvenilir bi site var mıdır ?
    üzerindeki hangi marka bilmiyorum fakat

Vehicle Search - bosch.com

burdan marka model motor kodu girerek bobinin parça numarasını

Oto-Parca.Net | Online Yedek Parca Marketiniz

burda aratıp bosch olarak alabilirsin

ben genelde burdan bakıp uygun geldiyse alıyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler