User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bobin kablosunda kısa devre ?

emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bobin kablosunda kısa devre ?

Aracım 1.8 turbo bfb motor , 4 bobin 4 buji yeni fakat , 4 bobininde soket dipleride kavrulan kablolar sebebiyle kısa devre oldugunu farkettim üzerleri lastik kapalı oldugundan görünmüyordu , sizce bobinlere zarar vermişmidir? Bu kısa devreleri giderip hepsine yeni soket taktım.. durduk yerede bobin almak istemiyorum , bir diğer sorunda aracımda termostat su kacagı nedeniyle değişti , o gün bugün araç soğuk çalıştırmada yüksek rölanti (otomatik jigle) yapmıyor sebebi nerde aramalıyım
    BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME ' PDR DENT REPAİR

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrah-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım 1.8 turbo bfb motor , 4 bobin 4 buji yeni fakat , 4 bobininde soket dipleride kavrulan kablolar sebebiyle kısa devre oldugunu farkettim üzerleri lastik kapalı oldugundan görünmüyordu , sizce bobinlere zarar vermişmidir? Bu kısa devreleri giderip hepsine yeni soket taktım.. durduk yerede bobin almak istemiyorum , bir diğer sorunda aracımda termostat su kacagı nedeniyle değişti , o gün bugün araç soğuk çalıştırmada yüksek rölanti (otomatik jigle) yapmıyor sebebi nerde aramalıyım

Bildigim kadari ile yardımcı olayım bobinlerinde sorun yoktur kısa devreden dolayı sorun olsa patırdılı calısır genelde.Cıkle yapmamasının nedeni termostat oldugunu sanmıyorum arabanda 2 adet coolant temp sensoru olması gerek B5 de değiştirmiştim suandaki B6 bex de kontrol etmedım kac adet var diye .Motor suyunu saglıklı okuyamıyorsa cıkle yapmayabılır.Bır vag com kablosu ıle bakmanı tavsıye ederım hangı sensor arıza verıyor dıye

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa devre olsaydı bunu kesinlikle hissedersiniz ya bobinler de yada ecu da sorun olarak kendini gösterirdi zaten.

Jikle olayı ise motor ısı sensörünüz bozulmuş olabilir.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler