User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Saxo vts bismillah

Frx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Saxo vts bismillah

Öncelikle herkese Selamın aleyküm
    Uzun süren hayeller beklentiler umutlar sonunda nasıl olduğunu anlayamadan bir saxo VTS sahibi oldum 1998 de babamın sıfır kilometre bire xsara almasıyla başlayan ufak bir citroen fanatikliği var tabiki (babam hala xsaraya biniyor )
    Konuyu fazla sıkmadan arabamdan biraz bahsedeyim yavaş yavaş forumda hızlanıp başka konularda muhabbet ederiz inşallah.
    Arabayı arkadaşımdan aldım stock motor çok şükür kondisyonu çok iyi.
    SS magnum egzoz (sanırım replika) karbon kutu içi şu 106 saxolarda meşhur olan filtrelerden ve 8250 yazılım var araçta.
    51 boru yapmışlar ama eksoz borusunu çok iyi değil gibi kaynaklar vesaire değiştirsemmi?
    Farklı bir egzoza geçmelimiyim? kumandalı varex (replika) mesela hks çok sesli düşünmüyorum.
    bu 8250 yazılım olacak gibi değil araçda oem şanzıman var gerksiz vites bekliyorum.
    Vti ile denedim 2 boy açıyor bana vti da feh
    Vti geçecek bir şeyler yapalım hep beraber vtsmize teşekküerler şimdiden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütçeniz nedir , sonuçta sonu yok yapılacak işlemlerin onu belirtirseniz daha net öneriler alabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Butcem 3 bin civarı aracimdan çok bir şey beklemiyorum hani kendi kafamdan geçen kısa sanziman su egzozu elden geçirmek belki baskı balata timing gibi şeyler

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüksek devir çeviriyorsan uygun maliyetle o arabayı hızlandırmanın pratik çözümü kısa şanzımana geçmek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk işim o olmalı degilmi

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar;
    hayırlı olsun güle güle kullan. Egsoz olayını ne kadar büyük o kadar iyi olduğunu zannetme, aracının kondüsyonu iyi demişsin ama VTi a 2 boy geçiliyorsan kondisyonun iyi değil demektir.

Yazılım da ne kadar iyi sadece REV limit de açmış olabilirler.
    Tabi birde sen boşuna 8200 de çeviriyorsundur. Araç ne kadar devir dönerse gidecek anlamına gelmiyor tabiki

DYNO üzerinde devir bandını öğrensen daha sağlıklı hangi vitesde vites atman gerektiğini hem görmüş olursun.
    Kaç Devirde güç düşmeye başlıyor ona göre denemelerinde boşuna 8200 çevirmemiş olursun, çünkü gücün düştüğünde çevirdiğin devir seni hep geri atacaktır.
    Sana bir örnek anlatayım, arkadaşımda ve bende 306 Gti var aynı ayarlarda araçlar. Deniyoruz ben kendi arabamla geçiyorum sonra onun arabasını srüyorum yine ben geçiyorum Arkadaş ne çeviriyorsa sonuna kadar dönüyor deviri, dolayısı ile hep geriye düşürüyor arabayı.

Parça konusunda ve yardım konusunda bildiğimce elimden geleni yaparım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3000 liraya
    13/59 alırsın zaten en güzel hızlanmanı sağlayacak parça çok kısalır fakat hızlanman güzelleşir. 190 son hız olur.
    Egsozun durumuna göre ortada neer var sadce son susturucu değil komple sisteme baklak lazım ona göre 50lik bir bru orta küçük tüp sona GrupN Magnex Tandında bir susturucu ile alt devirleri de canlandırırsın.
    Ee tabi birde yazılı gözden geçirmek lazım sadece Kesici mi açılmış yoksa ciddi anlamda haritada düzenlenmiş mi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    51 boruyu sök. 48 e geç.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3000 liraya
    13/59 alırsın zaten en güzel hızlanmanı sağlayacak parça çok kısalır fakat hızlanman güzelleşir. 190 son hız olur.
    Egsozun durumuna göre ortada neer var sadce son susturucu değil komple sisteme baklak lazım ona göre 50lik bir bru orta küçük tüp sona GrupN Magnex Tandında bir susturucu ile alt devirleri de canlandırırsın.
    Ee tabi birde yazılı gözden geçirmek lazım sadece Kesici mi açılmış yoksa ciddi anlamda haritada düzenlenmiş mi
    İlgilendiğiniz için teşekkürler yazılımda sadece dev açık diye biliyorum 8200 dönme konusundan hiç memnun değilim kendim nacizane test ettim 7 binden sonra arabanın boşa döndüğünü hissettim kendimce tabiki zaten alalı 15 gün oldu muhakkak arabaya çok hakim değilim yarışırken öyle arabanın canını okumadım sağlıklı bir deneme olmadı sağ aksimda balans var öyle herkesle deniyorum butcem şu an dar ilk iş aks yaptiracam orijinal aks a internet ten baktım orijinal 1 lira civarları yan sanayi ise 300 Facebook'ta Taha soruklu diye birisiyle tanıştım bana orijinal aksi 350 liraya satabilcegini söyledi ama inandırıcı bulmadım aracda spor yay var birde kesmişler anlamsız sekiyor yola bayira sığmaz şekilde hani bunları halledip tekrar bir denemem daha sağlıklı olacaktır tereddütlerim olmayacak illaki birde 13/59 değil 14/60 düşünüyorum şehir içi normal de çok fazla günlük kullanmam gerekebiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    51 boruyu sök. 48 e geç.
    Mevcut son susturucuma komple 48 lige gecsem olurmu sanırım kulaktan duyma biliyorum ben bu işin iyi bileni değilim stock motorda headra ihtiyacım yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Denedigim VTi filtre egzoz headrs kısa idi birde bronz vardı sizce stock vts ile VTi arada nasıl bir farkla yürür

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    48 krom düz boru, 13/59 ve Erel beyin de dediği gibi kimin yazdığı belli olmayan bir yazılım yerine speclerine uygun düzenlenmiş custom yazılım ile sağlıklı bir tu5 stock vtinin arkasından değil önünden gider. varex performans için uygun değil bu speclerde otto spec-sebring-ss gibi sıkıştırması olan egzostları tercih etmelisin.
    Facebookta görüyorum şahine egzost yapar gibi acayip acayip ses çıkaran egzost sistemi ile gazlayıp sadece ses çıkartıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aks için Facebookta Ert pejo var ona bir sor.
    Tahanın elindeki çıkma yani 2. el olabilir. O yüzden uygundur fiyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracimda ss var ama yüksek ihtimal replika ben şahsen değiştirmeyi düşünmüyorum ama sizler daha iyi bilirsiniz hani stock VTi ile stock vts denemeleri nasıl oluyor hiç Bulamadim örnek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aks için Facebookta Ert pejo var ona bir sor.
    Tahanın elindeki çıkma yani 2. el olabilir. O yüzden uygundur fiyatı
    Taha orijinal diye ısrar etti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taha orijinal diye ısrar etti
    Orjinal çıkmadır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal çıkmadır
    Çok özür dilerim sıfır ve orijinal diye ben çıkma için sordum zaten o sıfır var dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlgilendiğiniz için teşekkürler yazılımda sadece dev açık diye biliyorum 8200 dönme konusundan hiç memnun değilim kendim nacizane test ettim 7 binden sonra arabanın boşa döndüğünü hissettim kendimce tabiki zaten alalı 15 gün oldu muhakkak arabaya çok hakim değilim yarışırken öyle arabanın canını okumadım sağlıklı bir deneme olmadı sağ aksimda balans var öyle herkesle deniyorum butcem şu an dar ilk iş aks yaptiracam orijinal aks a internet ten baktım orijinal 1 lira civarları yan sanayi ise 300 Facebook'ta Taha soruklu diye birisiyle tanıştım bana orijinal aksi 350 liraya satabilcegini söyledi ama inandırıcı bulmadım aracda spor yay var birde kesmişler anlamsız sekiyor yola bayira sığmaz şekilde hani bunları halledip tekrar bir denemem daha sağlıklı olacaktır tereddütlerim olmayacak illaki birde 13/59 değil 14/60 düşünüyorum şehir içi normal de çok fazla günlük kullanmam gerekebiliyor
    Yanlış hayırlamıyorsam 6500 gibi seviyordu orijinal hali 106ların birde öyle yakın çevrende denediğin varsa onunla kıyasla DYNO ya çıksan tabi daha güzel görürsün eğri çizgisini.
    İlk eksiklerini yaptır tabi ki kayıplar ortadan kalksın 106 / Saxo çok basıklığı sevmez aracın çok basıksa çamurluğun hizası gibi gördüm fotoda ama, özelden yazdım sana.

kaan megi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ince conta bu araçların can damarı güzel bi pt52 aracın gayet keyifli olucaktır
    Bmw Nankördür Bakmazsan İnkar Eder.Mercedes Çilekeştir Bakmazsan İdare Eder,Bakarsan İhya Eder..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler