User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Super Soco Elektrikli Motosiklet Modifiyesi Hakkında

KingoftheWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb Super Soco Elektrikli Motosiklet Modifiyesi Hakkında

Arkadaşlar tanıyan tanımayan herkese merhaba;

daralan ekonomi artan maliyetler derken elektrikli taşıtlara olan ilgim uzun bir zamandır hat safhada.
    Ekonomime uyan elektrikli vasıta çözümlerini sürekli yakından takip ediyorum ve bu sene Eicma fuarında da olan Super Soco motosikletler bir distrubütor tarafından getirilmeye başlandı.

Bataryasının çıkarılıp evde şarj edilebilmesi, iyi görüntüsü, uygun fiyatı, menzili gibi özellikleriyle benim çok ilgimi çekti açıkçası.

Kafama takılan tek noktası ise 50 km/h ile sınırlı olan top speed oldu. Bu sınırın sebebinin B sınıfı ehliyetli kullanılabilmesi olabileceğini düşünmekle beraber emin değilim.

Bu aracı alırsam evim Bakırköyden Basın ekspres yoluna gitmek için alacağım fakat e-5'e çıkmam gerektiği için 50 km/h çok riskli.

Tam bu noktada ihtiyaçtan doğan bir çözüm bulabilir miyiz? Teknik konulara hakim olan arkadaşlar sizce bu sınır yükseltilebilir mi?
    Aynı zamanda elektrikli araçların performansını arttırmaya yönelik başka tuning çalışmaları yapılabiliyor mu?

Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hızı 50 km/h değil ki 50 mph... yani yaklaşık 90.. şehir içi kullanım için yeterli bence

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi uygun fiyat demişsin ama site de 12 bin yazıyor pek uygun gelmedi bana
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hızı 50 km/h değil ki 50 mph... yani yaklaşık 90.. şehir içi kullanım için yeterli bence
    Technical Specifications – Super SOCO Europe
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi uygun fiyat demişsin ama site de 12 bin yazıyor pek uygun gelmedi bana
    Benzin + Mtv + Servis ücretlerini çıkartıp hesap yapmak gerekir.

Arkadaşlar mantıklı cevaplarınız bekliyorum.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli değil ancak bu ayarda 50 cc motorsiklet kullandım yarım saatte olsa, trafiğin çok olduğu yerlerde tehlikeli bence. Ani manevra yapmanız gereken yerlerde maalesef gereken çeviklik yok. Yalnız 50 cc motorlara aliexpresste chip tarzı bi alet satılıyor, motora bağlayıp tanıttığınız zaman direk hız limitini falan kaldırıyor. 80 km hıza çıkan vardı bu chip sayesinde. Belki aynı şey elektrikli motorlara da yapılıyordur, bence bi araştırın derim.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeş sanırım bu araçlarda plakasız. Kısa mesafe içinde kullanacaksın. Bence yanyol yada emniyet şeridinden git işte. Ne cezası var ne bişeyi. 50km de olsa gayet yeterli. 10-12 bin tl fiyatta bence bu değerler için hiç fena değil
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çift batarya 160km filan yazıyor gerçekse muhteşem bir şey yani.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrikli değil ancak bu ayarda 50 cc motorsiklet kullandım yarım saatte olsa, trafiğin çok olduğu yerlerde tehlikeli bence. Ani manevra yapmanız gereken yerlerde maalesef gereken çeviklik yok. Yalnız 50 cc motorlara aliexpresste chip tarzı bi alet satılıyor, motora bağlayıp tanıttığınız zaman direk hız limitini falan kaldırıyor. 80 km hıza çıkan vardı bu chip sayesinde. Belki aynı şey elektrikli motorlara da yapılıyordur, bence bi araştırın derim.
    Torkta 120 Nm bu arada, keşke bir yolunu bulsak.
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş sanırım bu araçlarda plakasız. Kısa mesafe içinde kullanacaksın. Bence yanyol yada emniyet şeridinden git işte. Ne cezası var ne bişeyi. 50km de olsa gayet yeterli. 10-12 bin tl fiyatta bence bu değerler için hiç fena değil
    Plakalı arkadaşlar.
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çift batarya 160km filan yazıyor gerçekse muhteşem bir şey yani.
    Kesinlikle öyle aşağı kablı uzatma derdi de yok evde şarj ediyosun pili.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Heves kırmak gibi olmasında,2. Batarya bedeli motorun yarı fiyatı kadar.

Hız çok düşük, menzil kısa tek cezbeden tasarımı.ki o menzilde kolay kolay görülmez kasmadan.

Bu aracın kullanım alanı beşiktaş eminönü kadıköy tarzı keşmekeş trafikli yerler.basın expressi geçtim boş sahil yolunda bile tehlikeli olur kullanımı.

Senin ilacın pcx nmax yada vespa
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heves kırmak gibi olmasında,2. Batarya bedeli motorun yarı fiyatı kadar.

Hız çok düşük, menzil kısa tek cezbeden tasarımı.ki o menzilde kolay kolay görülmez kasmadan.

Bu aracın kullanım alanı beşiktaş eminönü kadıköy tarzı keşmekeş trafikli yerler.basın expressi geçtim boş sahil yolunda bile tehlikeli olur kullanımı.

Senin ilacın pcx nmax yada vespa
    Hayır değil, zaten 2. batarya almaya da niyetim yok.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 125 cc pcx ve 250cc ironmaxle bile çoğu vakit tehlikeden ani manevrayla kaçıyorum. Şehiriçi motoru diye birşey yok bence. Eğer trafiği olan yerde kullanılacaksa tepkileri yeterince iyi değilse riskli olabilir.

Ama trafik ya da nispeten az bir yerde kullanılacaksa tercih edilebilir. Bir de motor sektörü için yeni bir teknoloji bi süre gözlemlemek lazım kuralkan nasıl arkasında duracak bu ürünlerin, teknik destek ya da parça tedariği gibi durumlar için.
    Instagram: mutusgarage

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle söyliyeyim. PCX im var.

YAzın 100km'de 1.8-2.0 lt arası yakıyor. Kışında 2.2-2.4 arası gidip geliyor. Sigortam düzenleme öncesi kesildiği için 1060 tl lakin yenileme fiyatı şuan 340 tl. Düzenlemeyle tavan fiyata geçildiği için. Senelik mtvsi 138 tl. Aldığımda sıfır fiyatı 8750 idi. Şuan da 11.500 e veriyorlarmış 2017 elde kalanları. Bakıldığında arkasında honda var işletme maliyetleri(bakım vs. giderleri) uygun. Macera aramak yerine alınabilir. Derseniz eğer b sınıfı ile kullanılıyor elektrikli. Bi düzenleme yaparlar kullanamazsınız. Devlet için kolay böyle tercih edilen şeylerden nemalanma işi.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 125 cc pcx ve 250cc ironmaxle bile çoğu vakit tehlikeden ani manevrayla kaçıyorum. Şehiriçi motoru diye birşey yok bence. Eğer trafiği olan yerde kullanılacaksa tepkileri yeterince iyi değilse riskli olabilir.

Ama trafik ya da nispeten az bir yerde kullanılacaksa tercih edilebilir. Bir de motor sektörü için yeni bir teknoloji bi süre gözlemlemek lazım kuralkan nasıl arkasında duracak bu ürünlerin, teknik destek ya da parça tedariği gibi durumlar için.
    Amacım elektrikli motosikletlerle ilgili ilk girişimlerde bulunanlardan olmak açıkçası.

Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle söyliyeyim. PCX im var.

YAzın 100km'de 1.8-2.0 lt arası yakıyor. Kışında 2.2-2.4 arası gidip geliyor. Sigortam düzenleme öncesi kesildiği için 1060 tl lakin yenileme fiyatı şuan 340 tl. Düzenlemeyle tavan fiyata geçildiği için. Senelik mtvsi 138 tl. Aldığımda sıfır fiyatı 8750 idi. Şuan da 11.500 e veriyorlarmış 2017 elde kalanları. Bakıldığında arkasında honda var işletme maliyetleri(bakım vs. giderleri) uygun. Macera aramak yerine alınabilir. Derseniz eğer b sınıfı ile kullanılıyor elektrikli. Bi düzenleme yaparlar kullanamazsınız. Devlet için kolay böyle tercih edilen şeylerden nemalanma işi.
    A sınıfı ehliyetim var 300k yol tecrübem var, Pcx'in avantajlarını çok iyi biliyorum ama macera arıyorum

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    14 senedir istanbul trafiğinde motor-scooter kullanan biriyim
    ve diyorumki istanbul için 110-120km son hızlara çıkabiliyor olmanız lazım
    öyle 50km falan aman diyim büyük tehlike!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hepinizden rica ediyorum, amacım motosiklet tavsiyesi almak değil, Super Soco elektrikli motosikletin top speedini yukarı çıkarıp öncü olabilmek. Motosiklet eğitmenliği yapıyorum lütfen gözünüzü seveyim ezbere cevap vermeyin.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KingoftheWest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinizden rica ediyorum, amacım motosiklet tavsiyesi almak değil, Super Soco elektrikli motosikletin top speedini yukarı çıkarıp öncü olabilmek. Motosiklet eğitmenliği yapıyorum lütfen gözünüzü seveyim ezbere cevap vermeyin.
    50 km top speed'le seni harcarlar Hatce

Firmaya yazsan fabrika çıkışı Range daha düşük ama top speed daha yüksek bir yazılım sunarmısınız diye ?

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KingoftheWest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hız sensörünün çıkışına bir devre yaparak motorun 50 ile giderken 15 ile gittiğini zannettirebilirim
    yada bir devre yaparım kontrol ünitesi en fazla 45 yaptığınıda düşünebilir, doğal olarak hiç kesiciye girmez.

ama buradaki bilinmeyen şey: bu motordaki korumayı kaldırınca aslında kaç yapacakki?
    madem motor eğitmenisiniz, istanbulun ana yollarında 50-80km motor kullanmanın ne kadar tehlikeli olduğunuda biliyor olmanız lazım değilmi?
    yanlışmı düşünüyorum bu hız konusunda?

demek istediğim olayı kendinize göre düşünmeyin
    siz motor eğitmeni olarak istanbuldan adanaya kadar tek teker üzerindede gidiyor olabilirsiniz
    ben daha yeni ehliyet almış çaylakları düşünüyorum
    ondan sonra başlarına birşey gelince vay efendim bu şeytan icadı, vay efendim acayip tehlikeli motora binmeyin....

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

lanet olsun tasarımı çok güzel

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videolarını izledim yurt dışı. Maksimum 53 km yapıyor. Oda dijital kadranda tabi orj de nedir bilemem
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler