User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Peugeot 206 1.4 hdı yay sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 206 1.4 hdı yay sorunu

merhaba arkadaşlar,
    aracımın yayları baya bir kesikti. dolayısıyla çok sertti ve uzun yollarda baya yoruyordu. orjinaline çevirmek istedim ve kendi yaylarını tatırdım. ama çok yüksek oldu. fotopraftaki gibi oldu.

sonra biraz kestireyim dedim. konfordan kaybetmeden normale indiririm dedim. kestirdim istediğim kıvama geldi. asağıdaki gibi oldu

herşey güzel derken 3-4 gün sora direksiyon çevirirken katır kutur sesler gelmeye başladı. yaylara baktığımda kırıldığını gördüm.

iki tarafta kırılmış. yay kestikten sonra yerine oturması için yay ısıtıp uç kısımlarını eğmişler ve ısıtılan yerlerden kırılmış.

Şimdi gelelim asıl konuya. aracımın bu yüksekliğinde kalmasını istiyorum ne yapmalıyım. spor yaylar çok iner mi? yay sert olur mu? yoksa aldığım yayların orjinalini mi bulayım bi çare lazım. @E46 arkadaşımız çok yardımcı oluyor söylediğine göre @Schumi bu işlerden anlıyormuş yardım bekliyorum

Şimdiden teşekkürler.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kirilan parcalar duruyosa kaynattir onlari..

3,5 eibach marka yay alirsan hem cok inmez hemde komfor bozulmaz..

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay kesmek çok doğru bir davranış olmamakla birlikte ya spor yay alacaksınız ya da yine orijinal yay alıp aynı ölçüde keseceksiniz ama hem üstten hem alttan değil, sadece alttan. Böylelikle yerine oturması için ısıtmanıza gerek kalmayacak. Kırılan yerin kaynak yapılmasını doğru bulmuyorum çünkü yayın oksijen kaynağı vb ile eskisi gibi sağlam olması mümkün değil. Ama yine söylüyorum en mantıklısı spor yay. Sonuçta orijinal yayı da bedava almıyorsunuz o paraya eibach, h&r, voglant olmasa bile başka bir marka spor yay alınabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ioz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yay kesmek çok doğru bir davranış olmamakla birlikte ya spor yay alacaksınız ya da yine orijinal yay alıp aynı ölçüde keseceksiniz ama hem üstten hem alttan değil, sadece alttan. Böylelikle yerine oturması için ısıtmanıza gerek kalmayacak. Kırılan yerin kaynak yapılmasını doğru bulmuyorum çünkü yayın oksijen kaynağı vb ile eskisi gibi sağlam olması mümkün değil. Ama yine söylüyorum en mantıklısı spor yay. Sonuçta orijinal yayı da bedava almıyorsunuz o paraya eibach, h&r, voglant olmasa bile başka bir marka spor yay alınabilir.
    en yüksek spor yay bil şuan ki halinden düşük olur diyorlar ama? orjinal yüksekliğinde 3 parmak olsun istiyorum. bunun için hangi spor yay olacak peki?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlla sanayi işi bir şey yapacaksan,

1 takım yay al, Şakir usta ya git, işini halletsin. Şakiristain olarak google layabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla sanayi işi bir şey yapacaksan,

1 takım yay al, Şakir usta ya git, işini halletsin. Şakiristain olarak google layabilirsin
    Samsunda mı?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BayrakErcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samsunda mı?
    İstanbul’da ancak kargo ile destek olur. Araç üstünde denemeden, takmadan tek seferde istediğin gibi ve sorunsuz yapacak işçilik ve tecrübeye sahiptir. Esnaflığı da iyidir

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BayrakErcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en yüksek spor yay bil şuan ki halinden düşük olur diyorlar ama? orjinal yüksekliğinde 3 parmak olsun istiyorum. bunun için hangi spor yay olacak peki?
    Aynen öyle. 3.5 cm’lik bir yay orijinalinden 3.5 cm düşük olması demek mesela. Zaten piyasadaki spor yaylar da ya 3.5 ya da 5 cm’lik.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sorun şu
    ilk fotadaki yayi orijinal diyerek Ercan arkadaşımızın 206 sina takmışlar. Ancak dikkat ederseniz ilk fotoda araç leylek gibi, resmen 206 stepway olmuş.
    Ercan arkadaşımızın istediği ve 2. fotoda gösterdiği yükseklik orijinal yükseklik basıklık yok gibi. Ilk takılan yaylarda problem olduğunu hatalı yay takıldığını düşünüyorum. O nedenle araca uygun orinal yay takilirsa kesme biçme olmadan sorun çözülür gibi.
    Tahminime göre ilk fotada çamurluk ve lastik arasi 16 cm civarlarinda iken 2. fotoda 9 cm civarlarinda
    Konu E46 tarafından (12-03-2018 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal 106 yayı taksın )))

206 3,5lik eiback çok iyi olur bence

kesmeyin biçmeyin derim.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her motor için farklı yay kullanıyorlar. Motorların ağırlıkları farklı. OEM 106 yayı bile bence sana yeterli. Spor yay al yada 3.5'luk.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler