User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Motordan gelen çıt çıt sesi :(

35AV7431 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy Motordan gelen çıt çıt sesi :(

Merhaba arkadaşlar,

Peugeot RCZ marka aracım var. Aracım 1.6 THP 156bg otomatik 160.000km’de. Aracımı çalıştırdığımda ve kullandığımda hiç bir sorun yaşamıyorum. Çekişi yüyüyüşü çok güzel fakat kullanım esnasında motor kısmından çıt çıt bir ses geliyor. Külbüyor kapağının içinden sanki, ısındıkça azalmıyor sanki artıyor ses. Rahatsız edici bir şey. Ustalara gösterdim kimisi vanos ses yapıyor dedi kimisi lifter sesi dedi başka yorum getirenlerde var ama ben emin olamıyorum. Thp motorda başına gelen varsa yardımcı olursa sevirinirim. İzmir’de yaşıyorum. Yorumlarınızı merak ediyorum. Herkese iyi forumlar.

Kadir Salim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    97 1.6 16V Opel Astrada çözemediğimiz itici sesi , biz arabayı orjinal diye almıştık blok 8V kapak 16V idi uyumsuzluktandı bu ses.

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen itici sesi ancak sorun yaratıcak bi şey değil çoğu thp den gelir o ses youtubeda çok fazla video var o sese dair

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hantalmı alt devirlerin biraz ısındıktan sonra ?

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gördüğüm hemen hemen tüm THP’lerde o ses var. Motorun çalışma karakteri o şekilde. THP’ler hem bariz diğer benzinlilere oranla gürültülü hem de sarsıntılı çalışıyorlar maalesef. Yine de video atarsanız buraya görmek isterim.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    V kayış gergi ruşmanını da kontrol edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımın çekişinde hic bir sorun yok. Hatta bir çok rczden daha iyi evmeleniyor. Fakat şu ses beni delirtecek. Yetkili serviste yaptiriyorum tüm bakımlarını. Son yağ bakımından sonra başıma geldi. Acaba yanlış yağ koymuş olabilirlermi diye şüphedeyim. Birde izmirde gerçekten bu arabadan anlayan leb demeden çorum diyecek bir usta var mı ? Bakımlar halil öztürkte yapıldı fakat oradaki usta gittikten sonra yeni gelen kisiler bakti ve bu son bakımdan hiç memnun kalmadım.

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35AV7431 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımın çekişinde hic bir sorun yok. Hatta bir çok rczden daha iyi evmeleniyor. Fakat şu ses beni delirtecek. Yetkili serviste yaptiriyorum tüm bakımlarını. Son yağ bakımından sonra başıma geldi. Acaba yanlış yağ koymuş olabilirlermi diye şüphedeyim. Birde izmirde gerçekten bu arabadan anlayan leb demeden çorum diyecek bir usta var mı ? Bakımlar halil öztürkte yapıldı fakat oradaki usta gittikten sonra yeni gelen kisiler bakti ve bu son bakımdan hiç memnun kalmadım.
    Bu motora sadece 5-30W tam sentetik yağ iyi geliyor. Ben de üç senedir Mobil-1 ESP kullanıyorum. Motül kullananlar da memnun. Ama başka marka veya viskozite macera olur diyorlar. Forumdaki “Genel teknik” kısmında bulunan “207 RC cadde modifiye yardım” konusunu incelerseniz çok değerli bilgiler var THP motorla ilgili.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracıma 0w30 yağ konmuş. Bakımı yapan yetkili servisin faturasına baktım. Mobilin sitesine girdim benim arabam icin 0w30 tavsiye ediliyor. Acaba km sinden dolayı incemi gelmeye başladı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler