User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: 1600-1800 devir arası titreşim sorunu

sfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1600-1800 devir arası titreşim sorunu

başlıkta belirttiğim gibi araç boşta da olsa düz yolda 5.vites te gidiyor da olsa belirttiğim devirlerde titreşim mevcut
    titreşim derken torpito,direksiyon,gaz pedalı titremesi.Demir demire temas ediyormuş gibi.Motor kulaklarının hepsini değiştirdim sorun çözülmedi
    egzost bağlantılarını söküp taktık aynı alt taraftan değen birşey de yok artık alışmaya çalışıyorum bu şekilde kullanmaya.Baskı balatadan olabilir diye düşünüyorum ama kavraması iyi olduğu için erteliyorum şimdilik başka çözüm önerilerinizi lütfen paylaşınız.
    araç 91 model volvo

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volan diycem 91 volvoda çift ağırlıklı volan yoktur heralde. O titremeyi biliyorum kulak takoz titremesi bence bir kez daha gözden geçirin. 1600-1800 devir arası sabit tutup freni pompalayın dalgalanıyorsa enjektör pompa gözden geçirin emmeye gelen fren hortumunu bile

sfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volan diycem 91 volvoda çift ağırlıklı volan yoktur heralde. O titremeyi biliyorum kulak takoz titremesi bence bir kez daha gözden geçirin. 1600-1800 devir arası sabit tutup freni pompalayın dalgalanıyorsa enjektör pompa gözden geçirin emmeye gelen fren hortumunu bile
    enjektörler sökülüp testleri yapıldı , tesisat yenilendi motorun çalışmasında herhangi bir dalgalanma yok titreme yok hafif gaz verince başlayan zırıltılı titreşim yüksek devirde kesiliyor
    benimde aklımda volan var yorumunuz için teşekkür ederim araç benzinli bu arada volvo 440 1.7 enjeksiyonlu model

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya muhakkak bakmissinizdir da benim de basimdan benzer birsey gecmisti, tik tik tik bi titresim hissediyordum belli bir hizda. Lastikte problem cikmisti, telleri kaymis..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler