User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
181 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: liqui moly yağ ve katkı ürünleri hakkında?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    N11 de fzrulman veya yağ çarşısından alıyorum. Kontrol ettim epey ama kesin sahte değil diyemem tabi
    Peki onlari takip edeyim.

Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mobil 1 esp , motul xclean+ ve lm toptec 4200 kullandım 1.6 tdi motorda. Sadece lm kullandığımda 1 lt ye yakın yağ eksiltti. Bilmiyorum belki sadece benim aracımda böyle oldu kullanıp hiç yağ eksiltmeyen de var. Lm koymadan önce engine flush da yapmıştım eksiltmenin onunla bi alakası var mı emin değilim.
    Benim icin onemli olan da buydu. Ama 1 litre iddalı bir tüketim. Acikcasi normal olsa bile psikolojik acıdan insana kötü hissettirir.

Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fz rulman izmirde bu işi iyi yapan bir firma. Sahte satacağını düşünmüyorum.

fz rulman - Google'da Ara

Lmye karar verirsem bakacağım sagolun

Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara için Liqui Molly urunlerı ıcın yardımcı olabılırım. Uygun rakam ve Orjinal urun
    Yaklasık 1 senedır Bayısıyım.
    Cok sagolun hocam iletisime gececegim karar verince.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de N18 motora LM 4200 yağ yanına engine flush ve ceratec ile ilerlemeye karar verdim bakalım gelişmelerden haberdar ederim

Gereksiz bir işlem olur diyen acil yeşillendirebilirse sevinirim

normalde 4.2 litre yağ alıyorsa 3.9 litre yağ koyup 300mL de ceratec ekliyoruz gibi anladım. daha önce birisi normal yağ kapasitesi neyse onu doldurup üzerine 0.3 litre ceratec ekledim yazmış ama o zaman çok olmaz mı mantıken?

bir de mevcut yağa engine flushı ekleyip devam etmek yeterli heralde illa ki bir daha yağ koyup durulamaya gerek yok sanırım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de N18 motora LM 4200 yağ yanına engine flush ve ceratec ile ilerlemeye karar verdim bakalım gelişmelerden haberdar ederim

normalde 4.2 litre yağ alıyorsa 3.9 litre yağ koyup 300mL de ceratec ekliyoruz gibi anladım. daha önce birisi normal yağ kapasitesi neyse onu doldurup üzerine 0.3 litre ceratec ekledim yazmış ama o zaman çok olmaz mı mantıken?

bir de mevcut yağa engine flushı ekleyip devam etmek yeterli heralde illa ki bir daha yağ koyup durulamaya gerek yok sanırım?
    buna bir de TOP TEC ATF 1200 şanzıman yağı ekledim sitesinde yazan öneriye göre. araba 80 binde onu da yenilemiş olacağım, bir fark sezersem paylaşırım burada

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tarık sorun yok Bende aynen bu sıralamayla ilerledim. Durulama yapmadım ama aklımda kalmadı desem yalan olur.

Neticede yağın yapısını bozacak deterjan atıyoruz motorun içine sonra sıfır yağ koyuyoruz. Sıfır yağın yapısını bozar mı motor içinde kalan miktar emin değilim.

Durulama yağının kaliteli bir yağ olmasına da gerek yok aslında en ucuzundan 5-30 koyabilirsin aklımda kalmasın dersen.

Miniler bildiğim kadarıyla 4.25 yağ alıyor. 4 lt yağ koyup üzerini ceratec ile tamamlayabilirsin.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara için Liqui Molly urunlerı ıcın yardımcı olabılırım. Uygun rakam ve Orjinal urun
    Yaklasık 1 senedır Bayısıyım.
    abi çılgın corsamızın bakımı geldi 195 bine geliyor ve 1.4 tüplüyüz ne kullanayım ne önerirsin valla gökte ararken yerde buldum bayiyi

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gercekten engine flush ise yarıyor mu tecrübe edenlerden bilgi alsam? Forged arabada kullansak ben motul kullanıyorum motule devam etsem temizlik sonrası nasıl olur?
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Ata- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gercekten engine flush ise yarıyor mu tecrübe edenlerden bilgi alsam? Forged arabada kullansak ben motul kullanıyorum motule devam etsem temizlik sonrası nasıl olur?
    Deney yapmadım motor içini açıp bakmadım tabii ki ama aletin kokusu zaten çok ağırdı, üzerinde onu katıp 10 dk rölantide arabayı çalıştırdığımızda egzozdan çıkan koku resmen adam öldürür Temizlik yapılmış hissiyatı veriyor

En sonunda ceratec'li 4200 yağı koyup yola çıktıktan sonra egzoz sesinin inceldiğini gözlemledim. Genel bakım sonrası olan yumuşama vardı motorda ama daha farklı bir gözlemim yok, psikolojik rahatlık var çoğunlukla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok sayıda engine flush videosu izledim. Hepsinde kanı olumlu yönde. Bir nevi motorun sağında solunda biriken yağ kalıntılarını temizleyip atıyor. Bunların belki çalışmaya doğrudan etkisi yok ama sıfır koyulan yağın içerisinde çözünüp kalitesini düşürme ihtimali var diye düşünüyorum.

Tek çekince iyice yıpranmış motorlarda bazı sızıntıları mikro metal parçalarının engellediği, flush yapıldığından bunlarda gideceğinden yağ yakma duman atma gibi sorunlar olabileceği şeklinde. Yine benzer sebepten ötürü Ceratec i km si yüksek araçlara önermiyorlar.

Şahsen ben 95 000 deki motoruma Ceratec koydum. Sesin azaldığını motorun yumuşadığını hissettim. Bunu yıllık bakımdan 1500 km sonra vs yaptım. Bakımdan sonraki halinden iyi oldu diyebilirim.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Tarzanjumbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba bende LM kullandığım ürünler ile ilgili tecrübelerimi yazayım.
    Aracım 1.3 cdti astra j son 80bin kilometrede son zamanlarda yakıtta belirgin bir artış çekişte bariz bir düşüş vardı.Turbosuz atmosferik gibi ilerliyordu araç 3100 devir dolaylarında tamamen bitiyordu.Arıza cihazında hata kodu çıkmadı 2 usta ile görüştüm partikül filtresinden veya egr den kaynaklı olabileceğini söyledi.Yaptığım araştırmalarla LMden 4 tane ürün aldım bunların ikisini depoya attım.
    LIQUI MOLY SYSTEMPFLEGE-DIESEL(Common Rail katkısı olarak geçiyor)
    LM Particle Filter Schutz bu ikisini depoya attım.Araçta bariz bir çekiş değişimi oldu.Devir çevirmek istemeyen araç aynı gaz hassasiyetiyle bıraksam vitesi bitirecek duruma geldi.7 litre gösteren ortalama tüketimim ise havaların ısınmasınında etkisiyle 5.6 ya indi.Egzozdaki siyah kurum ilk başta yerini beyaz ve yeşil lekelere bıraktı ardından krom görünecek hale geldi.
    Aracımın bakım kağıtlarından enjektör temizleyici atıldığına güvenerek bu katkıları aldım. 30bin km dir ben hiç katkı kullanmamıştım.
    Diğer ürünlerim ise speedtech ve süper diesel addive(bu daha sert temizlik yapıyormuş durumuna güvenemediğim için ilk olarak kullanmadım 2 depo sonra kullanmayı düşünüyorum.)
    AYLAR SONRA EDİT:LM satış noktasında Systempflege ve Particle Filter Schutz birlikte kullanılmamalıdır şeklinde düzenleme yapmışlar.Ben kullandığımda bu ibare yoktu yurt dışı sitesinde böyle bir uyarı bulamadım ama kullanacaklar göz önünde bulundursun.
    Konu Tarzanjumbo tarafından (14-10-2020 Saat 03:27 ) değiştirilmiştir.

BurakSah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LM’nin oktan arttırıcısını kullanma fırsatınız oldu mu
    [B]00 Honda Civic 1.4 İs Sedan (Satıldı)
    01 Mk2 Citroën Saxo Vts (Satıldı)
    Kent Kart

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakSah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LM’nin oktan arttırıcısını kullanma fırsatınız oldu mu
    Lm değil de Würth oktan arttırıcı kullanmıştım Clio rs varken. Normalde depoya tolyen koyuyordum ancak bitince Würth almıştım deneme amaçlı.
    Hissedilir derecede arttırmıştı performansı. Ancak her seferinde yada sürekli kullanımda sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum, sonuçta yanıcılığı arttıran bir kimyasal
    Kötü yakıt alındığında falan da kullanılıyor.

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet son pompa benzi olaylarından sonra LM oktan arttırıcı kullanmak istiyorum fakat işe yarar yaramaz bir türlü net bir cevap bulamadım. Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok memnun oluruz boşa paramız da gitmemiş olur yada daha işe yarar markalara yöneliriz.

BurakSah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lm değil de Würth oktan arttırıcı kullanmıştım Clio rs varken. Normalde depoya tolyen koyuyordum ancak bitince Würth almıştım deneme amaçlı.
    Hissedilir derecede arttırmıştı performansı. Ancak her seferinde yada sürekli kullanımda sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum, sonuçta yanıcılığı arttıran bir kimyasal
    Normal kullanımda eklemeye gerek yok o zaman. Rollıng vs gibi durumlarda kullanılabilir
    [B]00 Honda Civic 1.4 İs Sedan (Satıldı)
    01 Mk2 Citroën Saxo Vts (Satıldı)
    Kent Kart

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her seferinde derken her depoyu full yaptığımız da kullansak bir sıkıntı olur mu? Çünkü yakıt kalitesi düştü ve bu ürünlerin normalde bir zarar vermemesi gerekir diye düşünüyorum.

yukcell88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceki araçlarım (bu ve bundan önceki hariç, daha eski olanlar) servis bakımlı olmadığı için türlü türlü katkı, yağ vs vs kullanıyordum. LM'nin de ZF Rulman'ın da müdavimiydim diyebilirim.

Şimdi iyi niyetten ötürü servise mahkumum, geçen hafta da 60k bakımını yaptırdım. Her zamanki gibi castrol "professional" 5w30 koydular. (nedendir bilmem ama nefret ediyorum bu yağdan).

Bunun üzerine Ceratec kullanmam sakınca doğurur mu? Araç 56k'da 1.0 ecotsi (3 silindir)

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski şirket arabama şu motor ve yağ temizleyicileri yüzünden motor yaptırdığımdan beri kullanmıyorum, fazla temizledi kompresyon düştü

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımın yağ bakımı yapılalı 1500km oldu. Ceratec eklememin bir sakıncası olur mu? İllaki temiz yağa mı eklemek gerek?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımın yağ bakımı yapılalı 1500km oldu. Ceratec eklememin bir sakıncası olur mu? İllaki temiz yağa mı eklemek gerek?
    Onunla ilgili bir detay belirtmiyor ancak "100bin km'ye kadar olan motorlarda etkilidir" diye bir ibare var. Üzerinde farklı katkı öneriyorlar

https://www.liquimolyturkey.com/cera-tec-300-ml-7181

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F30da motul sonrası kullanmıştım gayet memnun kaldım.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler