User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: 320i ED yag sicakligi???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

320i ED yag sicakligi???

Yaklasik 1000km'dir 2015 model 320i ed sahibiyim.Arac yaklasik 34.000 km.'de ve tamamiyla stock.Araci aldigimda motul xclean+ motor yagi ve ng laser iridium buji ile bakimini yaptirdim.Araci nadir olarak eco pro moddan cikariyorum.Bugun Adana'dan mersine yaklasik 80 km boyunca 120-130 km/h sabit hizla ile Yol yaptim.Disarisi 32 derece civarindaydi.Yag sicakligi 110-115 derecedeydi hafif rampa olan yerlerde de 120 oldu.Donerken araci sport Moda aldim ve arac hic 120 dereceyi gormedi.Sanki arac sport modda daha soguk calisiyor gibi geldi bana.Bu arac icin bu degerler normalmidir?
    Bide araca dp yaptirinca sicaklik degerlerinde dusme olur diyorlar alakasi var midir?Bir de motor yagini motul 300 v ile degistireyim diyorum Adana sicaklarinda kac numarasini kullanmak daha mantikli olur?

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    göstergenin sag tarafında bulunan yağ sıcaklık ibresi ortadaki çizgiyi geçmediği sürece normaldir.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sagdaki gostergede ortada dikine hatta hafif sag kisma megillide olabiliyor. Mulayim kullanan babamda bile boyle
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ sıcaklığı olması gereken düzeyi geçince uyarı veriyor diye biliyorum ben

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynısı arkadaşımın başına geldi, aynı araca sahip istanbuldan ayvalığa giderken eco proda sakin gitmesine rağmen yağ sıcaklığı 120lere kadar yükseliyor arabadan indiğinde arabanın ön çamurlukları ateş ediyordu dedi borusanda bakıma götürdüğünde oradaki genius ile konuşmuş eco pro arabayı çok kasıyor uzun yolda arabayı eco proda kullanmak çok sağlıklı değil comfort da kullanın demiş gerçekten comfort modunda aynı sıkıntıyı yaşamamış artık
    Konu Drive Fast tarafından (17-06-2018 Saat 17:38 ) değiştirilmiştir.
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İster diesel olsun ister benzinli olaun F serilerinin tamamında Eco pro modda aracı kullanmak sağlıklı olmuyor. Bazı ilanlarlada dikkat ediyorum “aracım sürekli eco pro modda kullanılmış” falan yazıyorlar. İlan sahibi bence kendi ayağına sıkıyor.

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nosmemos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklasik 1000km'dir 2015 model 320i ed sahibiyim.Arac yaklasik 34.000 km.'de ve tamamiyla stock.Araci aldigimda motul xclean+ motor yagi ve ng laser iridium buji ile bakimini yaptirdim.Araci nadir olarak eco pro moddan cikariyorum.Bugun Adana'dan mersine yaklasik 80 km boyunca 120-130 km/h sabit hizla ile Yol yaptim.Disarisi 32 derece civarindaydi.Yag sicakligi 110-115 derecedeydi hafif rampa olan yerlerde de 120 oldu.Donerken araci sport Moda aldim ve arac hic 120 dereceyi gormedi.Sanki arac sport modda daha soguk calisiyor gibi geldi bana.Bu arac icin bu degerler normalmidir?
    Bide araca dp yaptirinca sicaklik degerlerinde dusme olur diyorlar alakasi var midir?Bir de motor yagini motul 300 v ile degistireyim diyorum Adana sicaklarinda kac numarasini kullanmak daha mantikli olur?
    Tr de şu motul bir patladı gitti ne var anlamıyorum motulun 300v dışında bir yagını kullanmayın derim
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eco pro modu çok sağlıklı değil. Yağ sıcaklığı olarak değilde benimde motor arıza ışığı yanmıştı. Borusan'a bıraktım arabayı tek dedikleri şey arabayı ağırlıklı olarak ecopro modda kullanıyorsanız yapmayın olmuştu. hakikatende comfort moda geçince 20.000 km boyunca bir daha hiç bir sorun yaşamadım.

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı olay benim başıma da geldi. sürekli 130-140 gitmeme ve ecoproda kullanmama rağmen motor sıcaklığı 110-120 derecelerde gezdi.

Geçen bir arkadaş daha bununla ilgili başlık açmıştı, sürekli ecopro kullanımının arıza ışığı yaktığıyla ilgili.

Demek ki çoğunlukla Comfort modda kullanacağız, bu tüketimi nasıl etkiler bilmiyorum ama.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecopronun sagliksiz olmasinin teknik aciklamasini cok merek ettim, neden? Acaba

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum Mini Cooper S All4 aracımda da oluyor. Sakin gittiğinde hareret daha yükseliyor hızlı gittiğimde araç daha düşük hararette seyrediyor.

Devirsiz kullanmayla ilgisi olabilir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sehir icinde trafikte eco pro gereksiz boguyor araci.Sahsen uzun yol disinda hic kullanmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bu araclarda su sicakligi kaç derece olmalidir?Hararet gostergesi olmadigi icin elm327 ile baglandim ve telefondan torque programi ile baktigimda coolant 108 C gosteriyordu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler