User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Golf 7 90.000 bakimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Golf 7 90.000 bakimi

Arkadaslar selamlar;
    Sifir aldigim 88000 deki aracimda hemen yag degisimi diye uyari cikti. Simdiye kadar 60.000 bakiminda bujileri degistim onun disinda balata degisimi yapmistim 50 küsürde. Arac bi ara atesleme bobini arizasi verdi ancak sonradan gecti.

Simdi sorum su; yaptiracagim bakimda standart olan filtre cam suyu motor yagi gibi lere ek olarak ne yaptirmam gerekir ?

Atesleme bobinini kesin degistireyim mi mesela.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fikri olan ?

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baranyardimci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selamlar;
    Sifir aldigim 88000 deki aracimda hemen yag degisimi diye uyari cikti. Simdiye kadar 60.000 bakiminda bujileri degistim onun disinda balata degisimi yapmistim 50 küsürde. Arac bi ara atesleme bobini arizasi verdi ancak sonradan gecti.

Simdi sorum su; yaptiracagim bakimda standart olan filtre cam suyu motor yagi gibi lere ek olarak ne yaptirmam gerekir ?

Atesleme bobinini kesin degistireyim mi mesela.
    Atesleme bobini bozulmadıkça değiştirmene gerek yok, 'Sifir aldigim 88000 deki aracimda hemen yag degisimi diye uyari cikti' yazmışsın bu cümlenden hiçbir şey anlamadım. Sıfır aldın 88bin e gelince mi yağ değişimi uyarısı çıktı? Yoksa aldın çalıştırdın yağ uyarısı mı çıktı? Bakımda yağları değiştir, frenlere baktır, kısa bir check-up yaptır sonra karar verirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atesleme bobini bozulmadıkça değiştirmene gerek yok, 'Sifir aldigim 88000 deki aracimda hemen yag degisimi diye uyari cikti' yazmışsın bu cümlenden hiçbir şey anlamadım. Sıfır aldın 88bin e gelince mi yağ değişimi uyarısı çıktı? Yoksa aldın çalıştırdın yağ uyarısı mı çıktı? Bakımda yağları değiştir, frenlere baktır, kısa bir check-up yaptır sonra karar verirsin.

şöyle ki gereksiz bilgi vermişim. araç 90 bine yaklaşıyor. yağ değişim vakti geldi. sadece 90 bine kadar buji ve balata değişimi dışında bi işlem yaptırmadım. yapmam gereken, aklıma gelmesi gereken nedir diye gereksiz bilgi vermişim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer ateşleme arızasını yakın zamanda vermedi ise yakıttan vermiş olabilir, aksi halde bobin ya da bujilerin eli kulağındadır. Ateşleme ile ilgili ilk hatada buji ve bobinlerin hepsini değiştirmenizi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ateşleme arızasını yakın zamanda vermedi ise yakıttan vermiş olabilir, aksi halde bobin ya da bujilerin eli kulağındadır. Ateşleme ile ilgili ilk hatada buji ve bobinlerin hepsini değiştirmenizi tavsiye ederim.
    bujiler 60 binde değişti. ateşleme bobini arızası da yaklaşık 5-6 bin km önce verdi sadece bir kez. sonrasında hiç bobin arızası yaşamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baranyardimci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bujiler 60 binde değişti. ateşleme bobini arızası da yaklaşık 5-6 bin km önce verdi sadece bir kez. sonrasında hiç bobin arızası yaşamadım
    Buji için 60bin km servisin de ön gördüğü süredir,bence oldukça yüksek.
    Mercedes 30binde değiştiriyor.
    Bmw ise 2 bakımda 1.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90.000 km de vw grubu araçlarda kullanıma bağlı olarak her şey çıkabilir..
    Siz ilk sahibimisiniz? İkinci sahibi mi?
    Buji demişsin araç benzinliyse arka salıncaklar mc pherson tipidir.. Dizel olsaydı için zordu.. 2017 model 7 aylık aracın arka salıncakları komple değiştirmiltim 30.000 kmde.. Adamlar dizel golfle TSI golflere farklı yürüyen aksam yapmış bu kadar olur yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANDURİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    90.000 km de vw grubu araçlarda kullanıma bağlı olarak her şey çıkabilir..
    Siz ilk sahibimisiniz? İkinci sahibi mi?
    Buji demişsin araç benzinliyse arka salıncaklar mc pherson tipidir.. Dizel olsaydı için zordu.. 2017 model 7 aylık aracın arka salıncakları komple değiştirmiltim 30.000 kmde.. Adamlar dizel golfle TSI golflere farklı yürüyen aksam yapmış bu kadar olur yani

ben ilk sahibiyim ve araç benzinli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler