User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: 3zzfe (1.6 vvt-i) 0.5 piston sorunsalı ?

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 3zzfe (1.6 vvt-i) 0.5 piston sorunsalı ?

Arkadaşlar herkese merhabalar. Aracım 2001 model corolla 1.6 vvt-i şu anda motor yaptırıyorum fakat piston bulamıyoruz bulsakta yerli ve kore malı buluyoruz içimden de gelmiyor öyle toplatmak. Aracın normal piston çapı 79mm fakat şu anda honlama yapıldı herşey hazır 79.5 mm piston koyacağız. Araştırmalarıma göre megane 3lerin pistonları da 79.5 2.0 tdi golf jetta caddylerin pistonlarıda 79.5 mm.

Yurtdışında 1zzfe (1.8 vvt-i) motorların bazıları 79.5 mm fakat onu bulabilmek Türkiye şartlarında bulabilmenin mümkünatı yok gibi duruyor çünkü 1.8 avensis parçası sorduğumda bile avensislerin 1.8i yok ki tepkisini sıkça aldım.

Velhasılkelam nasıl yapabiliriz piston konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır ? Nerden buluruz kimden buluruz ? Megane 3 veya 2.0 tdi pistonları olur mu ? 2.0 tdi pistonu dizelden kaynaklı farklı sorunlar yaratır diye düşünüyorum o yüzden çok düşünmüyorum açıkçası ama tabi olabiliyorsa neden olmasın kafasındayım. Yardımcı olabilirseniz açıkçası harika olur şimdiden herkese teşekkürler iyi geceler.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ercü bütçen ne ? İstersen wiseco 10 veya 12 sıkıştırmalı 1zz 79,5 mm getirtebiliriz.Yine istersen oem 1zz 79mm piston getirtebiliriz.Her ikisi max 10-12 günde elinde olur.Ayrıca 1zz rav4lerde de çıktı daha kolay bulursun avensislere göre..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ercü bütçen ne ? İstersen wiseco 10 veya 12 sıkıştırmalı 1zz 79,5 mm getirtebiliriz.Yine istersen oem 1zz 79mm piston getirtebiliriz.Her ikisi max 10-12 günde elinde olur.Ayrıca 1zz rav4lerde de çıktı daha kolay bulursun avensislere göre..
    Valla şu anda 79 olmuyor 79.5a çıkmamız gerekiyor. İstanbulda Ufuk abiden teikin marka bulduk ama kararsızım kullanan mevcut mu onu da bilmiyorum.

Aklımdan geçiyor 12 sıkıştırmalı olarak fakat bu sefer yakıt makıt derken işin içinden çıkamıcaz. 1zzlerin 10 sıkıştırma 3zzler 10.5 sıkıştırma bide yağ kanalları dışında oem pistonlar arasında farklar yok diye biliyorum 1zz ve 3zz için kafam biraz karışmış durumda açıkçası.

Bütçe biraz var ama sıkıştırma yükselttikten sonraki aşamalarda zorlanırım gibi hissediyorum. Birde 204000den sonra lpg düşünmeyede başladım tepelinin bi anlamı kalmayacak açıkçası kafalar karışık araba kaldı bekliyor beni JCC marka bulduk ama bugün gittim gördüm açıkçası beğenmedim.

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerliden kastınız Yenmak filan mı ?

Ayrıca 79mm oem piston çapınız 0.50 ye göre honlandığında 79.5mm olmaz.0.50 sayısı genişletilme oranını ifade eder.

Nüral-ISS-Goetze hepsi aynı zaten direk bunu alın takın hiçbir problem yaşamazsınız.

Toyota Corolla Piston Segman 1999-2002 1.6 0,50 VVT-i Goetze
    Konu AliDogukan tarafından (01-07-2018 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerliden kastınız Yenmak filan mı ?

Ayrıca 79mm oem piston çapınız 0.50 ye göre honlandığında 79.5mm olmaz.0.50 sayısı genişletilme oranını ifade eder.

Nüral-ISS-Goetze hepsi aynı zaten direk bunu alın takın hiçbir problem yaşamazsınız.

Toyota Corolla Piston Segman 1999-2002 1.6 0,50 VVT-i Goetze
    Yenmak değil. nürallar dediler onda da yağ eksiltme olur deniliyor o da kafamı kurcaladı. TEİKİN markayı duydunuz mu bi bilginiz var mıdır acaba ? Ayırca verdiğniz cevapları için çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben henüz 6 ay önce A’dan Z’ye kendi motorumu topladım.Motoru toplarken de Nüral piston kullandım.Oem pistonum değil ama tamamen aynı spesifikasyonda olan yine aynı marka (Renault) ya ait başka modelin pistonunu kullandım.5000 kilometreye doğru ilerliyorum,ara ara sıkıştırmalarım oluyor yağ elsiltme hiç yaşamadım.Nüral-ISS-Göetze hepsi aynı marka ve çok köklü,referansları çok güçlü.Yerinizde olsa idim tereddütsüz tercih ederdim.

Teikin hakkında hiç bilgim yok.

Ayrıca Türk markalarına biraz daha ılımlı yaklaşabilirsiniz.Yurtdışına motor içi parça üreten (BMW-Porsche) markalarımız var.Örneğin sübap değişimine de ihtiyaç duyarsanız Süpsan,Güneş gibi markaları çekinmeden tercih edebilirsiniz.

Rica ederim kolay gelsin yeter ki işiniz görülsün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben henüz 6 ay önce A’dan Z’ye kendi motorumu topladım.Motoru toplarken de Nüral piston kullandım.Oem pistonum değil ama tamamen aynı spesifikasyonda olan yine aynı marka (Renault) ya ait başka modelin pistonunu kullandım.5000 kilometreye doğru ilerliyorum,ara ara sıkıştırmalarım oluyor yağ elsiltme hiç yaşamadım.Nüral-ISS-Göetze hepsi aynı marka ve çok köklü,referansları çok güçlü.Yerinizde olsa idim tereddütsüz tercih ederdim.

Teikin hakkında hiç bilgim yok.

Ayrıca Türk markalarına biraz daha ılımlı yaklaşabilirsiniz.Yurtdışına motor içi parça üreten (BMW-Porsche) markalarımız var.Örneğin sübap değişimine de ihtiyaç duyarsanız Süpsan,Güneş gibi markaları çekinmeden tercih edebilirsiniz.

Rica ederim kolay gelsin yeter ki işiniz görülsün.
    Üst kapak işini hallettik çok şükür kullanılan güneş marka oldu problemsiz olduğunu düşünüyorum bi 600 km kadar kullandım pistonlardan boşluk yapıp ses problemleri yaşayıp motor yaptırma kararı aldım. Dediğinizi göz önünde bulundurucam mutlaka çok teşekkür ederim. Peki bu Nüral-ISS-Göezte pistonu kullanıp üzerine NPR segman kullansak herhangi bir problem olmaz herhalde yada üstündeki segmanlar başarılılar mı ?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Nüral gayet iyi Ercü, bir dünya insan var tanıdığım Nüral ile toplayan (vag grubu) hiç sorun yaşayan duymadım henüz..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ucanadamyoktur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üst kapak işini hallettik çok şükür kullanılan güneş marka oldu problemsiz olduğunu düşünüyorum bi 600 km kadar kullandım pistonlardan boşluk yapıp ses problemleri yaşayıp motor yaptırma kararı aldım. Dediğinizi göz önünde bulundurucam mutlaka çok teşekkür ederim. Peki bu Nüral-ISS-Göezte pistonu kullanıp üzerine NPR segman kullansak herhangi bir problem olmaz herhalde yada üstündeki segmanlar başarılılar mı ?
    Nüral piston NPR segman filan hiç bunları düşünmeye gerek yok inan ki,Nüral pistonu al keyfine bak.Ki ayrıca segmanlar bir kere sıkıldıktan sonra silindir içine oturtulmalı diye düşünüyorum.Teknik bir açıklamam yok ama esnek bir malzeme,sök-tak olmamalı bence.

Blok rektifiye olmuş.Asıl üstüne düşmen gereken konu bloktaki yağ ve su kanallarının tamamen açık olduğundan emin ol,hatta rektifiyecine kendin benzin götür temizlet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nüral gayet iyi Ercü, bir dünya insan var tanıdığım Nüral ile toplayan (vag grubu) hiç sorun yaşayan duymadım henüz..
    Ohh be beklenen aranan isim toyota konusunda Tamamdır abicim netleşti durumlar teşekkür ederim

Nüral piston NPR segman filan hiç bunları düşünmeye gerek yok inan ki,Nüral pistonu al keyfine bak.Ki ayrıca segmanlar bir kere sıkıldıktan sonra silindir içine oturtulmalı diye düşünüyorum.Teknik bir açıklamam yok ama esnek bir malzeme,sök-tak olmamalı bence.

Blok rektifiye olmuş.Asıl üstüne düşmen gereken konu bloktaki yağ ve su kanallarının tamamen açık olduğundan emin ol,hatta rektifiyecine kendin benzin götür temizlet.
    Durum nedir ne değildir diye bugün bi gittim kanalları özellikle sordum blok baya iyi çıkmış pas ve kireç hiç yok dendi süreklı kırmızı antifiriz ile kullanıldığı için araç. Krankta çizik yok kollar sağlam tek sıkıntımız pistonda bunu da burda çözdüğümüze göre herhangi bir şekilde problemimiz kalmadı çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baya bi oldu motor yapılalı sıkıntısız kullanıyoruz çok şükür herkese yardımları için teşekkür ediyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler