User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Durduğu yerde aracın freni neden şişer?

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Durduğu yerde aracın freni neden şişer?

Araç yeni megane, şirket aracım

Km 40.000, öncelikle söylemeliyimki fren balatalarım değiştikten sonra bu sorun ortaya çıktı

Araç kiralık fakat şehir dışında olduğum için soruyorum bulunduğum yerde renault servisi bile yok

Sorunum şu arabayı stop ediyorum, sabah geldiğimde aracı çalıştırıcam fren pedalı taş gibi.

Otomatik olduğu için çalıştırırken bazen güçlük çekiliyor pedalı kıracakmışcasına basmam gerekiyor switch görsünde araç çalışsın diye

Aracı stop ettikten sonra pedala falan basmıyorum onuda ekliyim, hatta aracı çalıştırıp pedalı yumuşatıp kapatıyorum artık özellikle sabah yapacak mı diye ama her sabah yapıyor bunu

11 gün kadar böyle kullanmak durumundayım

Otomobil üzerine olmasada kendimde mekanikçiyim ve geniş bir takım çantam var yapabileceğim birşey var ise müdahale edebilirim
    Konu Birkan61 tarafından (04-01-2019 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.
    - Bize Her Yer TRABZON

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hava alma işlemi yapılmamış olabilir. yada düzgün yapılamamış olabilir.

videodaki işlemi kendiniz becerebileceğinize inanıyorsanız youtubeda birsürü bilgilendirici video var. ancak en az 2 kişi olmanız gerekiyor. ve lifte ihtiyacınız var. krikoyla filan işkence olabilir.

bence girin bir dükkana yaptırın. eksileni de ilave edin düzelir diye düşünüyorum. maliyeti düşük. çektiğiniz çileye yerlere yattığınıza değmez.

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hava alma işlemi yapılmamış olabilir. yada düzgün yapılamamış olabilir.

videodaki işlemi kendiniz becerebileceğinize inanıyorsanız youtubeda birsürü bilgilendirici video var. ancak en az 2 kişi olmanız gerekiyor. ve lifte ihtiyacınız var. krikoyla filan işkence olabilir.

bence girin bir dükkana yaptırın. eksileni de ilave edin düzelir diye düşünüyorum. maliyeti düşük. çektiğiniz çileye yerlere yattığınıza değmez.

Teşekkürler abi, şuan bulunduğum bölge hakkari kaldığım yer ise kırsal sayılacak bir kesim, kuzenim görevde kendisini ziyarete geldim onun evinde kalıyorum

Hesapta istanbulda yetkili servis yaptı araçlar oradan kiralık zaten ama yan sanayi malzeme kullandıklarına kadar şahit olmuşluğum var kendi araçları olduğundan

Maliyetten yana sıkıntı yok, hidrolik yağıdandada neredeyse hiç eksiltme yok gibi, merkez tarafına gidip bir dükkana girdim başka bir sebepten fakat en son usb ve güneş gözlüğüm gitti işimde hallolmadı evin arkasında kriko yardımıyla yapayım ben bu işi akşam üzeri üstümüz başımız biraz kirlensin artık yapacak birşey yok
    - Bize Her Yer TRABZON

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren pedalı üzerinde arka fren lambası switchi ayrı, Cruise control (varsa) ve çalıştırmak için bastığını anlamaya yarayan switch ayrı olur genelde.

Hakkari şartlarında en mantıklısı çalışmayı engelleyecek switchi söküp kablolarını kısa devre yapmak. Şehire, servise gidince ilgili teknisyen duruma bakar. Sen de o ana kadar ilk marşlarda dikkatli davranırsın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler