User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Opel corsa c 1.2 debriyaja basınca stop etme sorunu hakkında!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel corsa c 1.2 debriyaja basınca stop etme sorunu hakkında!

Herkese merhabalar, ara ara kendimce foruma katkılarda bulunan genelde okuyan bir üye olarak bir sıkıntımı yazacağım bugün.

Aracım 2001 model opel corsa 1.2 club 300.000 km deyim ve lpg ile biniyorum. 2 hafta kadar önce sarıyer tarafındayken debriyajdan pedala vurma ve aracı kaldırmaya çalışırken motordan uğultu sesi gelerek sağa çektim. Tamircim baskı balatadan olabilir sakin sakin eve doğru gel dedi. Biraz aracımı dinlendirip yola çıktım ve eve kadar akıcı trafikte geldim. Benzincide yine durduğumda sorun düzelmişti.
    Daha sonra ustama gittim kontrol ettiğinden hidrolik sıvısının azaldığını görüsk hidrolik ekledik teste çıktık herşey yolunda, baskı balatam gerçekten güzel çalışıyor. Bu arada aracımda taksimat dedikleri 6 giirişli hidroliğin geçriği demir bir parçada kaçak var! Ben siparişi verdim almanyadan gelecek.

2 gün önce yaklaşık 50 km yol yaptım ve evimin 2 alt sokağında tekrar stop etti arabam debriyaja basınca. Marş almalta zorlandı 3. Denemede çalıştı ve debriyaja basıncatekrar stop ve o değişik vınnn sesi devam ediyor motorda. İterek vearada çalıştırarak arabamı evein önüne çektim. Hidroliğe baktım sağlam. Arabadan anlayan bir komşum önce baskı balata dedi daha sonraelektriksel şaseolabilir dedi. Ustamın telefondan bir yorumu yok tabiki,sizce nedir sorun? Başına gelen varmı? Hidrolik kaçağımı? Elektrik mi? Baskı balata mı?

Çok teşekkürederim şimdiden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu fikir belirtecek olan???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler