User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Yeniden 1.8t agu swap hayali

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wukaat3838 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar karamsarliginizdan ötürü sonunda vaz geçmis bulunuyorum. ben stock 1.8t ya bile raziyken kime sorsam olmaz diyor olmazsa yapacak bisey yok ulkemiz sartlarinda 1.8t 2871 turboyla lpg kombinasyonunu kuramayacaksak napalim 1.6atmosferik binip tez zamanda satalim bu hayldende vaz gecelim duaunceleriniz ve fikirleriniz icin hepinize tesekkur ederim arkadaslar
    konuyu yeni gördüm , elimden geldiğince de yanitliyim, sanırım tr deki en güçlü 1.8T lerin arasında olan biri olarak bazı yanıtlar vereyim.
    - öncelikle biri yazmış aynı kasanın neden 1.8t sini almadınız diye, bahsedilen agu motor 1.8t , arkadaşın sahip olduğu 8p kasa diye geçer , o kasada yok öncelikle bunu belirtelim.
    -yine bir arkadaşımız yazmış 1.8tfsi neden almadınız şeklinde, inanın bana daha büyük hata olurdu 1.8tfsi ne bir 1.8t nede bir 2.0tfsi dır yüklenmeye çalıştığında özellikle 28 serisi turbolarda başınıza daha büyük işler çıkarır onuda o şekilde yanıtlamış olalım.
    -üçüncü olarak lpg gündelik kullanımda sadece kullanılacak anladığım kadarıyla. bu şekilde kullanımlarda bir sorun oluşmaz. motor içi girmeden kullanacaksan tavsiyem k04 olacaktır,
    oldukça her devirde sana eşlik eden bir turbo olur çünki k04 , 28 biraz gündelikden çıkartabilir.
    swap olarak düşündüğün projede ise, motoru tedarik ve swap işlemin ardından, k04 ile ,enjektör, bobin ,intercooler, ve kararına göre (kullanacağın basınç ve yapı) externalwg , n75 durumları, ecu gereksinimi şeklinde listen sürer gider, olmaz diye birşey yok pek tabiki olabilir lakin hangisi sana daha kolay gelirse şeklinde fikrimi sorarsan
    1.8t agu a3 yada 1.8t s3 alıp onun üzerinde bu söylediklerimizi düşüncelerimizi uygularsan sanırım daha az yorulursun. haricinde bişey sormak istersende erişebilirsin.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yürür bilader 10 numara yürür hemde. Ama lpg oldukça risk artar. Sürekli ayarlarını bozar. Emme de kalan basınçlı lpg stop edince geri turboya basacak. Orda kalacak. Turbo mekanik bi aksam. Illaki yağı kurutacaktir. 50 binde turbo bitirsen masraf minimum 2500tl. 50 binde lpg den yapacağın tasarruf turbo ve diğer maliyetlerden fazla ise yürür. Gerçi son sistem lpg lerde bu sorunu çözdüler diye biliyorum ama ne kadarda ileri teknoloji olsa turbo mekaniktir. Pisliğe kuruluga gelmez.
    Param var dersen ilk yazdığım cümle dikkate alınacaktır.
    SWAT

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca bide motora para vereceksin onu unutmuşum. Motor beyin nerden baksan 10 bin TL vardır. Senin şanzıman uymazsa +3k TL. Intercolu ara borusu göstergesi afr si derken €7 $6 TL kardeş. Allah sana sabır kesene bereket versin. Umarım yaparsin da bizde proje okuruz
    SWAT

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg ile orta devir bandında kullanabilirsiniz ama üst devir bandında verim alamazsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar audiyi sattım inanamıycaksınız ama sonunda leon 1.8t top sport 180hp 6ileri bi arac buldum yeni bi konuda ona yapabileceklerimiz icin yardim istiycem sizden cok tesekkur ederim herkrze

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha dogru bi secim olmus hayırlı olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler