User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yeniden 1.8t agu swap hayali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeniden 1.8t agu swap hayali

Arkadaslar daha once leon mk1 e 1.8t agu swap yapmak icin sizlerden fikir almistim ozamandan beri forumda bilgi topluyorum şimdilerde audiA3 2005 kasa 1.6 duz motor bi araç aldım tek kapı.Arkadaslar bu araci kendime toplamayi doldurmayı dusunuyorum.kafamdaki olay abartmadan 1.8t agu motor ustune k04 veya gt2871 turbo ve yazilim yapmak motor icine girmeden ne guc alabilirsek ona sukredecez 200-250hp artik ne olursa yanliz lpg li yürümem gerekiyor cunki benzin 7lira arac 15 litre yaksa 1tl yapiyor ama 15litre lpg 50krş yapiyor.

dedigim gibi a3 2005 1.8t agu k04+lpg+yazilim yeterli
    yanliz elektriksel neler cikacak cozemiyecegim neler olacak. yardimlariniz icin tesekkur ederim

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 bse 102'lik motordan, blok değiştirmeden mi işlem yapacaksınız
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuple araç yürütmeye hıc kalkışma bence, al bitane 1.6tdi polo big turbo setup devam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay arkadas 4aydir hayal kur arabayi al motorun pazarligini yap yine kayda deger destek yardim bulama.

motor komple degisecek.
    dizel istemiyorum 1.6tdi big turbo 1.8t remus egzos sesini verebilirmi

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı kasanın 1.8TFSİ neden almadınız onu merak ettim yapacağınız az çok masrafla aynı fiyata gelir diye düşünüyorum

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum burda herkes iyiliğin için öneri yapıyor. Tamam hayal güzel kuruluyor ama burası Türkiye. Hayallerle yaşayanları gerçeklerle...​
    1.8 t agu swap yükleme işlerini maslakta exclusive garaj fatih bey yapıyor zaten çok iyi.​
    Ancak​ en az performans kaybı için piyasadaki en iyi tüp en iyi montajcı en iyi ayar üçlüsünü beraber satın almanız gerekir ki bu da size yaklaşık 10bine patlayacak ve yine de %15e yakın bir güç kaybınız olacak. Tüpte yürüttüğünüz sürece de tdi polodan daha iyi ses alamayacaksınız.​
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı arabanın 1.8t var diye biliyorum satıp onu alsanız daha rahat ilerleyecektir

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu forum en kolay ve en sağlam destek bulacağınız mekan. Lakin hem swap hem big turbo hem lpg diyince insanlar garipsiyor kusura bakmayın.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8T motorun doğasına aykırı lpg bence

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.8T motorun doğasına aykırı lpg bence
    Bunun sebebi nedir ? Kafamda a6 1.8T var manuel denk getirirsem. Ve lpg li olacak, düşünce de ilerleyen zamanda yazılım vs yapıp 200 hp lere getirmek.

Lpg ile yürüyen bir çok araç var, 1.8t nin teknik yapısı mı buna uygun değil ?

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun sebebi nedir ? Kafamda a6 1.8T var manuel denk getirirsem. Ve lpg li olacak, düşünce de ilerleyen zamanda yazılım vs yapıp 200 hp lere getirmek.

Ne araçlar LPG ile yürüyor 1.8T mi yürümeyecek. Ayarı güzel yapılırsa tüm araçlar yürür sonuçta yakıt bu.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüpte yürüttüğünüz sürece de tdi polodan daha iyi ses alamayacaksınız.​
    LPG ile çalışırken egzoz sesi değişen kaç tane otomobil sahibi oldun veya kullandın veya en azından gördün? Gerçekten bildiğin bir şey varsa kanıtlarıyla paylaşırsan sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E30 swap yaparken çok elektrik sıkıntısı oluyor. E30 üzerinde fazla sensör barındırmayan bir araç.

Sizin yerinizde olsam 1.8 t+ ems beyin orjinal turbo da 180 civarında hem lpg hemde benzinde kullanabilirsin. Büyük turbo felan yapıp az yakmasını beklemek yanlış. Lpg'nin yanma durumlarından dolayı fazla sınırları zorlamamak lazım. Bu tarz arabalar genelde bir tık zengin çalışır fakire düşüp kırılmasın diye
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

şahsi fikrim sadece 1.8T kullanıcısıyım lpg hiç düşünmedim keyif için biniyorum ekonomik olarak düşünseydim ona göre bir araç kullanırdım nacizane fikrim..

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8T üstüne hiç tecrübem yok ama 1.4 tjet i stage 1 olarak 170 hp civari bir güçte lpg ile kullanıyorum, hem de tam 50.000km'dir.

Ben de aracımı ilk aldığımda, burada konusunu açıp bazı konularda fikir istemiştim. Çünkü piyasada lpg ustası olup da ayar konusunda işini hakkıyla yapan adam çok az, o sebeple ilk bi 4-5 ay ben de lpg de randımanı tutturamamıştım.

Ne zaman buradan birşeyler sorsam, 10 kişiden 2 veya 3 ü tecribelerini aktarıp bana yardım etmeye çalıştı, onlardan allah razı olsun. Ama geri kalanı ise resmen beni taşladı.

O sebeple, bu işin doğasında ön yargı var, buna alışman lazım.

Ama teknik olarak şunu da söyleyeyim, aracım çalışırken perforans olarak hiç benzine ihtiyaç duymadan %100 lpg ile çalışabiliyor. Buna rağmen ben üst devirlerde ekstra soğutma sağlaması için benzin takviyesi olacak şekilde ayar yaptırdım.

Aracımla piste çıkınca, lpg ile koşturmaya falan hiç kasmam, direkt alırım benzine. Yani her şeyün bir yerü var. İlla her zaman lpg ile koşacak diye bir durum yok.

Son olarak, tabiki de lpg ustası çok çok önemli. Atikerin mevcut kitleri bile yüksek ihtimalle arabanın koşmasını sağlar. Ama afr ayarı ve doğru setup olmadan, en kral kiti taksan çalışmaz.

Bir de, arabanı en iyi sen tanıyacaksın, bir sıkıntı yaşadığında, ustadan önce kök sebebi sen bulacaksın. Yoksa, yine memleketimin ustaları, tamirci seni lpg'ciciye, lpg'ci seni tamirciye gönderir durur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıtta sarfiyat günümüz de lpg ön planda fakat bu sorunlar sinsilesi başlarsa yok ayarıydı yok bilmem nesiydi yok benzinde yapmıyor yok lpg tekliyor bunların insanı canından bezdirir güçlü araba istiyorsan benzin tek yakıt en iyisi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar karamsarliginizdan ötürü sonunda vaz geçmis bulunuyorum. ben stock 1.8t ya bile raziyken kime sorsam olmaz diyor olmazsa yapacak bisey yok ulkemiz sartlarinda 1.8t 2871 turboyla lpg kombinasyonunu kuramayacaksak napalim 1.6atmosferik binip tez zamanda satalim bu hayldende vaz gecelim duaunceleriniz ve fikirleriniz icin hepinize tesekkur ederim arkadaslar

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,8t motordan 180hp ler az değil mi yaw?
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wukaat3838 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar karamsarliginizdan ötürü sonunda vaz geçmis bulunuyorum. ben stock 1.8t ya bile raziyken kime sorsam olmaz diyor olmazsa yapacak bisey yok ulkemiz sartlarinda 1.8t 2871 turboyla lpg kombinasyonunu kuramayacaksak napalim 1.6atmosferik binip tez zamanda satalim bu hayldende vaz gecelim duaunceleriniz ve fikirleriniz icin hepinize tesekkur ederim arkadaslar
    1.8T LPG ile çok güzel yürür. Ama siz aracı 1.6 almışsınız satıp 1.8 ya da 1.8T ile başlayın daha ucuza çıkarsınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler