User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: 2000 E39 520iA bir anda başlayan çekiş düşüklüğü.. ACİL

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MARJINAL_SUFI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evvela rica ederim..
    benzin pompasının sapasağlam olduğu kat i neticeye nasıl ulaştığınızı bilmiyorum.. lakin söylediğiniz şeyleri yaşasaydım eğer.. bir gün evvel bile takmış olduğum orjinal benzin pompasından şüphelenirdim..
    ve işte vukuatın baş şüphelisi : 97 üretim yılı 2 adet bobin ve aracın üzerindeki kalan 4 adet bobin..
    maalesef döviz canavarındna ötürü fiyatlar ütopik rakamlardadır.. ( 6 adet ne idüğü belirli bobin ile deneme yapmadan başka yerlere yönelmeyin derim.. pompa ile birlikte ilk bu ikisi )
    evet çift vanos m52 lerde 4 tırnak buji verisi vardır.. . zira bu paradox hep cari olmuştur 4 tırnak çift tırnak.. çift vanos m52 lerde de hep çift tırnak kullandım )
    enjektörlerde sorun yok saat gibiler ifadeniz benim ölçütlerime göre biraz afaki..
    alternatör ü çok küçük ihtimal olrak değerlendirmiştim ama gerilim düşerse arabanın herşeyi sapıtacağı için çok ufak ihtimal dedim..
    evet eksantrik sensörüde olabilir lakin bahsettiğiniz kadar olması şaşırtır beni
    Benzin pompası ve enjektörlerde sorun olduğunu sanmamamın sebebi aracı LPG ye geçirdim bu arızadan sonra yine aynıydı sorun ve devam ediyordu. Yani benzin pompası ve enjektörde sorun olmadığına burdam kanaat getirdim. İlk aldığımda da benzin ve lpg de kullandım farkları hissetmek için, hiç fark yoktu performansta. Zaten yeni takılmış LPG araca bildiğim kadarıyla, Lovato marka. Subap yakmak istemediğimden LPG de pek kullanmak istemiyorum şimdilik. AFR ile ayar yaptırabilirsem o zaman LPG ile rahatça kullanabilirim. Bu şekilde aklınızda ki benimle ilgili düşünceni gidereyim abicim

Bujiye gelecek olursak, eğer çift tırnak Çift VANOS da herhangi bir performans kaybı ya da yakıt artmasına sebep olmayacak ise, sadece ticari amaç ile çıkartılmış bir şeyse bu 4 tırnak muhabbeti, benim için çift tırnak kullanmak daha iyi çünkü fiyatları arasında ciddi fark var Üşenmeyip cevap verdiğin için her soruma da ayrıca teşekkürler abicim.

Aracın kendi üzerinde ki bobinler 2010 üretimli orjinal BREMI. Başka bobinler bulup denemeye çalışacağım çünkü dediğin gibi manyak bir fiyata sahip döviz yüzünden şu an da bobin fiyatları. O yüzden her şeyi sıfır takıp deneye deneye sorun bulma gibi bir imkanım yok Sağlam parçaları durumum yok iken yenilemek istemiyorum. Yan sanayii de pek kullanmak istemiyorum.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak :
    ilk yazınızda söylemişsiniz vanos vs diye.. sakın ola o gib işlere girip paranızı çöpe atmayın..
    bu motorlarda m makinalar yada vtec ler gibi vanosun varlığı ne dünyasını aydınlatır motorun nede yokluğu dünyasını karartır..
    sadece zincir sesi varmı varmı araçta vanosun olduğu kısma bir kulak kesilin..
    Hayır zincir sesi hiç yok ya da tıkırtı vs.. Saat gibi sessiz çalışıyor. Daha önce 4 bin devirlere pek çıktığını sanmıyorum aracın. Aynı şekilde bende de hiç çıkmamıştı o devirlere şu arızaya kadar. Bu arıza yüzünden 1.vites de ve diğer viteslerde mecbur o devirlere çıkmam gerekiyor. O yüzden de aracı kullanmıyorum üzmemek için.
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçta lpg olmadığını düşünüyordum.. şimdi herşey değişti
    2010 yılı bremi ise tamamen değişti.
    '' bu şekilde aklınızdaki benimle ilgili düşünceyi değiştireyim '' i tam olarak anlayamadım fakat.. şahsınızla alakalı hiçbir profil çizmedim.. şimdi bunu yapmak gerekirse.. hüsnizan olur düşüncem. yani güzel olur
    2010 bremiye tekrar döneyim.. iddialı gelebilir belki bu ifade ama: gördüğüm ışık kadar eksin olmasada kanaatim o ki:
    sorunun ta kendisi o bobinler..
    zira en çok o yıllarda vardı parçaçılarda fason bremiler çin işi .. soketleri bile daha cılız
    ve son olarak : est.. azıcık faydamız oldu ise ne mutlu
    sağlıcakla..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak dedim ama son olamıyor
    4000 devirler o araç için fazla değil.. zira zaten her ne kadar çift vanos m52 lerin alt devirleri tek vanoslulardan azıcık daha iyi olsada:
    verimli oldukları rpm bandı tam da 4000 sonrası.. daha altlarda kullanmak zaten hiç yürümeyen 2 litre motorlu e36 e46 e39 u kağnı gibi yapar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak dedim ama son olamıyor
    4000 devirler o araç için fazla değil.. zira zaten her ne kadar çift vanos m52 lerin alt devirleri tek vanoslulardan azıcık daha iyi olsada:
    verimli oldukları rpm bandı tam da 4000 sonrası.. daha altlarda kullanmak zaten hiç yürümeyen 2 litre motorlu e36 e46 e39 u kağnı gibi yapar
    O zaman ilk işim bobinlerin 6 sını birden değiştirip denemek olacak Ancak dediğim gibi bobinlerin hepsi de çok düzgün çalıştırıyor rolanti de aracı. Fişlerini çekersem direk aptallaşıyor araç. LPG ile pek fazla kullanılmamış araç. Ortalama 40 bin kim civarı sanırsam ki zaten kapak yapılalı 10 bin KM anca olmuş su eksiltmeden dolayı. Sıfır kapak ve komple sıfır subap takımı vs.. kullanılmış. Soğutma sistemi komple sıfır orjinal takılmış devirdaim'ine kadar.

Zaten 4200 devir'e geldiğinde araç VANOS'un açıldığı belli oluyor ki çılgın şekilde devir döndürüyor araç. 4000 e kadar ölüyse bi anda açılıyor orda misal

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın belli devirlerde düzgün çalışmayıp belli devir sonrasıda rutine oturmasındanda anlayacağımız üzere sorunumuz egzantrik sensörü. Geneldede araç soğukken doğru okur, araç ısındıkça yanlış okuma yapmaya başladığı için aracınız çekişten kaybeder
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emirhan lpg'ciden geliyorum, sorunlarımız benzerdi. Lpg beynini değiştiler benim sorun gitti haberin olsun
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emirhan lpg'ciden geliyorum, sorunlarımız benzerdi. Lpg beynini değiştiler benim sorun gitti haberin olsun
    Ama benim aracım benzindeyken de böyle yapıyor Ben benzinde böyle yapınca LPG ye geçirdim pompa ya da enjektör de sorun çıktı sanıp ama LPG de durum böyle olunca sorunun LPG kaynaklı olmadığını düşündüm. Tüp'ü vanasından komple kapattım yine aynı sorun devam etti, acaba tüp'ün enjektötleri mi kaçırmaya başladı diye düşünerek. Ama çözüm olmadı malesef Araç BMW mi seninde Birkan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın belli devirlerde düzgün çalışmayıp belli devir sonrasıda rutine oturmasındanda anlayacağımız üzere sorunumuz egzantrik sensörü. Geneldede araç soğukken doğru okur, araç ısındıkça yanlış okuma yapmaya başladığı için aracınız çekişten kaybeder
    Aslında tüm devirlerde sorunlu yürüyor araç hocam. O 4200den sonra VANOS açınca canlanması araçta sorun yokken gözlemlediğim bir şeydi. Onu da ariza yapmadan 1 saat önce fark etmiştim. Şehir içinde hiç o devirlere çıkmamıştım, uzun yola çıkınca hızım yükseldikçe o devirlere çıktım o yüzden fark ettiydim o VANOS'un nasıl bir performans sergilediğini. Zaten 1 saat sürmeden araba arıza yaptı işte durum bu şekilde, süründürüyor beni

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emirhancakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama benim aracım benzindeyken de böyle yapıyor Ben benzinde böyle yapınca LPG ye geçirdim pompa ya da enjektör de sorun çıktı sanıp ama LPG de durum böyle olunca sorunun LPG kaynaklı olmadığını düşündüm. Tüp'ü vanasından komple kapattım yine aynı sorun devam etti, acaba tüp'ün enjektötleri mi kaçırmaya başladı diye düşünerek. Ama çözüm olmadı malesef Araç BMW mi seninde Birkan?
    Benzinde müthiş derecede denemedim, öyle kafama esti götürdüm lpgciye çözmüş bulundum. Başına bela oldu çözersin bir an önce umarım

Evet 2002 5.20 benimde M52, 3. E39 oldu bu

- Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinde müthiş derecede denemedim, öyle kafama esti götürdüm lpgciye çözmüş bulundum. Başına bela oldu çözersin bir an önce umarım

Evet 2002 5.20 benimde M52, 3. E39 oldu bu

Bir ara görüşelim ve karşılaştıralım şu araçları Ama sen emin misin M52 olduğundan? 2002lerde M54 2.2 var benim bildiğim kadarıyla..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sorun dün akşam kısmen düzeldi sanki kendi kendine. Forumdan Mert abi ile buluşmuştuk, peşinden de yıkamacıya gitmek için aracı çıkartmıştım evden. Baktım araç düzgün. Yaklaşık 2 saat dolaştım ve gaza bastım. İlk aldığımda ki gibi gaza basınca manyak devir döndürmüyor, o kadar gaz yemiyor ama çok da kötü değil performansı. Tabi ki kayıp var halen ancak motoru sıkan şey yok oldu. Aslında var, E5 de 70 le giderken gaza bastığım da devir yükselceği yere düşüyor sonra iyice düşünce vites düşürüyor bir daha çekmiyor bir vites daha düşürüyor. Anlam veremedim soruna. Ama sonra deli gibi bi anda açılıyor. Çıldırmak üzereyim.
    Konu Emirhancakir tarafından (28-08-2018 Saat 09:08 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler