User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: dizelde dp mi-boş kat.mı neden???

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ikisinide aynı arabada görmüş biri olarak yazayım.
    1) Krom dp'da ses artar. Yani dpfnin içini kırdırdıysan çıkan sese göre daha fazla ses çıkar dp yapınca, benim poloda dp yapınca rölantide bile gürül gürül ve bol pal sesli çalışıyordu. Yakın arkadaşımda da birebir aynı yazılımlı dpf'nin için kırdırılmış polo vardı onda ses rölanti ve alt devirlerde daha azdı hatta arabanın önündeysen neredeyse egzoz orj diyebilirdin yada pek anlamayan birisi orj derdi.
    2)Gidişte aman aman bir fark olmaz. Sadece çok üst seviye setuplı arabalarda(ki bizim hacimlerde oda olmaz) araçlarda dpfnin içinde türbülans oluşup (sonuçta içi kırılınca odacık oluşuyor) bir miktar back pressure yaratır ama dediğim gibi bizim ayar araçlarda öyle bir durumun gidişe etkisi olmaz diye düşünmekteyim.

Bence dp yaptırmak garanti oluyor. Ben poloyla muayene'ye gidince dpf'yi 2 kişi incelediler, araba r tamponlu vs olunca dpfye pür dikkat baktılar tornavida ile vurunca boş teneke sesi gelse bırakıyorlarmış, içi kırılmış dpf'nin de geri dönüşü yok. Dp'ın yine geri dönüşü var.
    Ufuk dp yaptırınca çıkan ses rahatsız ediyo mu ya da aracın içinden duyuluyor mu? 1.6 tdi golf de dpf içi boşaltılmış kullanıyorum. Senin anlattıklarına göre tekrar masraf edip dp yaptırmaya gerek yok değil mi?

Bu arada sende hangi yazılım vardı benim araç 200 ün üstüne çıkmak için çok nazlanıyor arabada herhangi bir problem yok

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk dp yaptırınca çıkan ses rahatsız ediyo mu ya da aracın içinden duyuluyor mu? 1.6 tdi golf de dpf içi boşaltılmış kullanıyorum. Senin anlattıklarına göre tekrar masraf edip dp yaptırmaya gerek yok değil mi?

Bu arada sende hangi yazılım vardı benim araç 200 ün üstüne çıkmak için çok nazlanıyor arabada herhangi bir problem yok
    Son susturucu iptalse araç içinden bariz ses duyuluyor her devirde. Özellikle 1800 devir gibi çok tok, sanki yüksek hacim dizel gibi ses çıkıyor, üstlere doğru inceliyor. Mesela sabit 1800 devirde sokak arasında 1.viteste rampa çıkarken ses çok güzel. Son susturucu takılıysa neredeyse hiç bir fark yok.
    Bence gerek yok dp yaptırmaya. Büyük turbo setupı ile 230 240hp olsa hadi bir nebze, ama bu setupla yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
    Konu Ufuk tarafından (19-11-2020 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracımda içi boş dpf yi söküp DP ye geçtim.

dpf turbo tarafı 40mm-eksoz tarafı 50mm devamıda 60mm boru ve son freeflowdu.
    DP turbo tarafı flans 50mm devamı 60mm.zaten benim borulada 60lıktı yani sistem tam cuk oldu.

bukadar fark ediceğini hiç tahmin etmezdim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler